PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja piwnicy



TTK
22-02-2010, 16:10
Witam!
Jestem tu nowa, więc proszę o wyrozumiałość :)
Pół roku temu kupiliśmy z mężem mały domek - polówka bliźniaka i teraz kiedy remont w domu już skończony czas na adaptację piwnicy na tzw. klubik :wink:
W piwnicy ściany i sufit są mówiąc delikatnie różne - w jednym miejscu cegły,w innym tynk, w kolejnym trochę gipsu to znów pozalepiane dziury, jakieś zewnętrzne rury - po prostu różności!!! Nie chcielibyśmy ( i nie możemy ) inwestować w wygładzanie tych ścian ani nic w tym stylu, bo w takim misz maszu też jest urok i na "klub piwnicowy" idealnie się nadaje. Nie mamy tylko pomysłu jak pomalować te ściany żeby było fajnie i oryginalnie. Wiemy, ze są gotowe tynki strukturalne ale to dodatkowe koszty których nie chcemy. Czy ktoś mógłby nam polecić jak zwykłą farbą fajnie pomalować bardzo nierówne ściany żeby uzyskać efekt ciekawej struktury?
Pozdrawiam

jajmar
22-02-2010, 16:37
na tzw. klubik :wink:


co to jest tzw klubik ? coś wiecej ?

Jeżeli to ma byc jakiś ogólnodostepny lokal to wykończenie wnętrz powinno być dostosowane do wymogów sanitarnych (sanepid)

22-02-2010, 17:36
... Czy ktoś mógłby nam polecić jak zwykłą farbą fajnie pomalować bardzo nierówne ściany żeby uzyskać efekt ciekawej struktury?
Pozdrawiam

wg mnie zwykła, nazwyklejsza farba i granat obronny /nie mylic z zaczepnym - bo za duża siła eksplozji/ l

jesli sciany nierówne - wyrywamy zawleczke, wrzucamy obronny do puszki z farba /wstawionej do lokalu/ i uciekamy ...
wracamy jak wyschnie czyli za jakies trzy dni po detonacji i oceniamy efekt

TTK
22-02-2010, 21:16
piwnica jest do użytku własnego i nie trzeba żadnych badań, granat też nie wchodzi w grę.
Mam dużo zwykłej farby i zastanawiam się czy jakimś specjalnym pędzlem lub specjalnym wałkiem jest możliwe wymalowanie w jakąś strukturę? Chce pomalować w taki sposób żeby zamaskować nierówności i łaty po dziurach.

Elfir
22-02-2010, 21:36
nie. warstwa zwykłej farby jest za cienka. Może odkuj fragmenty ściany z cegłą, oczyść szczotką druciana z zachlapanej zaprawy i ją przemaluj na biało.
Możesz też kupić końcówki tapet za połowę ceny w sklepie i tym wykleić fragmenty ścian.