PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaż działki z hipoteką



lukaszm213
22-02-2010, 21:43
Witam!

Proszę o Pomoc.

Mam ładną działkę w ciekawym miejscu o którą pyta się wielu ludzi. jest ona obciążona hipoteką. chciałbym ja sprzedać w taki sposób aby kupujący jej nie "odziedziczyli". Mogę tylko dodać że teraz jest to działka rolna którą chcę przekształcić na budowlane. Na razie powierzchnia to ok 2ha więc powstanie kilka działek budowlanych. hipoteka nie jest duża, niecałe 100000.

Z góry dziękuję za wskazówki

voytas80
23-02-2010, 13:57
Na kogo jest ta hipoteka wpisana? BANK?

lukaszm213
24-02-2010, 09:29
Można tak powiedzieć, dokładnie to jest SKOK Chmielewskiego

voytas80
24-02-2010, 13:32
Jeżeli sprzedajesz działke powyzej tych 100 tys to nie ma problemu. W akcie notarialnym kupujący zobowiązuje sie do spłaty w Skoku a reszta dla Ciebie.
Chyba że jest tylko wpis hipoteki a ty nie masz zadnych obciążeń w SKOKU to poprostu idz do sąu (ksiąg wieczystych) i złóz wniosek o wykreślenie hipoteki (tu będzie potrzbny kwit z SKOKu, że spłaciłes juz kredyt)

Pozdraiwam
voytas

lukaszm213
24-02-2010, 22:59
A jeśli dajmy na to chciałbym podzielić działkę na kilka mniejszych i sprzedawać je po kolei, a cena żadnej z nich nie przekroczy sumy zadłużenia? Czy z bankiem (tu SKOK) da się takie sprawy załatwić? poszli by na to że po wpłacie na ich konto wymażą hipotekę z tej sprzedanej działki jeśli kredyt nie będzie jeszcze do końca spłacony? Przecież może nie udać mi się od razu sprzedać np 3 działek w jeden dzień. A z hipoteką albo chociaż bez gwarancji jej wymazania nikt nie będzie chciał za nią zapłacić. No i kółeczko się chyba zamyka. interesuje mnie czy może ktoś ma wiedzę czy banki idą na takie układy.

jea
24-02-2010, 23:55
A jeśli dajmy na to chciałbym podzielić działkę na kilka mniejszych i sprzedawać je po kolei, a cena żadnej z nich nie przekroczy sumy zadłużenia? Czy z bankiem (tu SKOK) da się takie sprawy załatwić? poszli by na to że po wpłacie na ich konto wymażą hipotekę z tej sprzedanej działki jeśli kredyt nie będzie jeszcze do końca spłacony? Przecież może nie udać mi się od razu sprzedać np 3 działek w jeden dzień. A z hipoteką albo chociaż bez gwarancji jej wymazania nikt nie będzie chciał za nią zapłacić. No i kółeczko się chyba zamyka. interesuje mnie czy może ktoś ma wiedzę czy banki idą na takie układy.

Witanko :D
Podział możesz zrobić bez zgody banku (upierdliwe wymagają).
Jeżeli podzielisz, to każda dziełka jest obciążona do wysokości hipoteki. Żaden bank Ci nie wymaże hipoteki nie spłaconej w całości (trwa ok 2m).

voytas80
25-02-2010, 10:26
Z hipoteką nie ma łatwo ja objeżdziłem kilka urzedów zanim pozbyłem wpisu )
Kwota hipoteki po denominacji 5 gr :D