PDA

Zobacz pełną wersję : uwagi, propozycje, pogaduchy dotyczące licytacji



EDZIA
23-02-2010, 12:42
To co rozpoczynamy licytację na rzecz naszego dzielnego Tomka 1950?
Tu piszemy uwagi, propozycje dotyczące licytacji.
To wątek roboczy, żeby nie zaśmiecać wątków merytorycznych: licytacyjnego i galerii fantów. :D

daggulka
23-02-2010, 18:32
zaraz poskładam myśli ..... coś na pewno na licytację wystawię :D

Nefer
23-02-2010, 18:33
Ja też na pewno coś znajdę. Tylko muszę się ogarnąć (nie wiedziałam,że coś szykujemy :o , ale jestem za :) )

JANINKI-AMORKI82
23-02-2010, 18:49
ja dziś padam na twarz po 17 godzinach pracy, ale jak tylko się ogranę (jutro powtórka z rozrywki) to kole środy powklejam fanty :-).

Princesa
23-02-2010, 19:18
Słuchajcie, ja jestem trochę nie w temacie, nie brałam udziału w poprzedniej licytacji :oops: i nie wiem jak wygląda finalizacja jest jakieś konto na które się wpłaca pieniądze za wygrane przedmioty itd.? Jakby mi ktoś na PW napisał jak wygląda syt. jak się coś wylicytuje i jak się coś sprzeda, mam jeszcze kilka drobiazgów do wystawienia.

JANINKI-AMORKI82
23-02-2010, 19:27
Słuchajcie, ja jestem trochę nie w temacie, nie brałam udziału w poprzedniej licytacji :oops: i nie wiem jak wygląda finalizacja jest jakieś konto na które się wpłaca pieniądze za wygrane przedmioty itd.? Jakby mi ktoś na PW napisał jak wygląda syt. jak się coś wylicytuje i jak się coś sprzeda, mam jeszcze kilka drobiazgów do wystawienia.

wygląda to tak (przynajmniej tak było w poprzednich aukcjach), że osoba wygrywająca wpłaca pieniążki na konto osoby, dla której licytujemy (tu dla Tomka - Komtura), a potem kontaktuje się z tobą na mail czy priv i wysyłasz jej przedmiot.

JANINKI-AMORKI82
23-02-2010, 19:29
ja mam propozycję aby podwiesić link do aukcji w najczęściej odwiedzanych działach typu - wymiana doświadczeń, psycholog..oczywiście jeśli jest taka możliwość i chęć moderów ;-).

Żelka
23-02-2010, 19:31
Słuchajcie, ja jestem trochę nie w temacie, nie brałam udziału w poprzedniej licytacji :oops: i nie wiem jak wygląda finalizacja jest jakieś konto na które się wpłaca pieniądze za wygrane przedmioty itd.? Jakby mi ktoś na PW napisał jak wygląda syt. jak się coś wylicytuje i jak się coś sprzeda, mam jeszcze kilka drobiazgów do wystawienia.

Tutaj trzeba wklejac fotki fantow,
http://forum.muratordom.pl/galeria-fantow-tu-mozna-wklejac-zdjecia,t181331.htm
dopisac cene, ew, jakas dodatkowa informacje, wielkosc, z czego zrobione itp. Ew. koszty wysylki jesli dajacy do licytacji nie chce sam pokryc koszt przesylki...

Tutaj
http://forum.muratordom.pl/tu-licytujemy-ogladaj-i-przebijaj,t181338.htm
licytujemy, to co jest na fotkach.

Numer konta podadza Moderatorzy.

Na koniec Ci co wylicytowali jakis fant wplacaja pieniaszki na podane konto, a na pw. osoby czyji fant wylicytowali, podaja swoj adres do przesylki.

Jesli cos pominelam, to prosze pytac. :roll:

Princesa
23-02-2010, 19:40
Ok, dziękuję bardzo :)

AgnesK
23-02-2010, 19:56
Ale super:)
Fant już przygotowany. Musze ino pstryknąć i opisać:)

aaggaa
23-02-2010, 20:00
oczywiście biorę udział :D pomyślę co mogłabym wystawić :roll:

Zazdrośnica
24-02-2010, 07:07
kurcze, kurcze, już ruszyło, ojku, poszukam też fantów, cieszę się :D :D

daggulka
24-02-2010, 09:03
Taka sugestia - wiem, ze wielu forumowiczów ma ustawione w wyszukiwarce przejście do forum bezpośrednio na dział który ich bezpośrednio interesuje .... nie zagłębiając się w inne działy forum .... i właśnie dlatego może wielu ludziom umknąć fakt licytacji .
Ja mam taką propozycję ..... na działach najbardziej uczęszczanych czyli wnętrza i wymiana doświadczeń zrobić przyklejony temat z linkiem do licytacji ....
zaraz to zrobię i proszę o przyklejenie moich tematów na górze .... zwiększy to szansę na uczestnictwo w aukcji większej liczby osób ... :wink:

daggulka
24-02-2010, 09:09
dziękuję Moderacji :wink:

retrofood
24-02-2010, 15:40
Tam se ciupkę kasy zostawić, bo fanty ode mnie będą dopiero około połowy marca...

coulignon
25-02-2010, 07:26
Tam se ciupkę kasy zostawić, bo fanty ode mnie będą dopiero około połowy marca...


Nabierają mocy znaczy...

daggulka
25-02-2010, 07:41
Kochani - cały czas można dokładać fanty ..... !!!!!!!!!!
Kurrrcze .... ludziska .... mobilizować się ..... fanty dawać na licytację .....
mało..... mało.... mało..... jest .....

fanty odjechane nieco zwichrowane też mile widziane :D :D :D

Zazdrośnica
25-02-2010, 07:52
Czy można dać fant wygrany w poprzedniej licytacji? nowy, nieużywany, nierozpakowany i tak ładny że mi szkoda było używać :oops: a tu by się przydał może :roll: ale nie wiem czy tak wypada :oops:

daggulka
25-02-2010, 07:56
no pewnie , że tak ..... ja też dałam maczuge przechodnią Depiego potem coolibraa..... nawet nie zdążyłam jej odebrać od zuz@nki i nie zdążyłam użyć na niedobrego męża ... no ale też i powodów nie było :wink: :lol: :lol: :lol:

JANINKI-AMORKI82
25-02-2010, 07:57
Czy można dać fant wygrany w poprzedniej licytacji? nowy, nieużywany, nierozpakowany i tak ładny że mi szkoda było używać :oops: a tu by się przydał może :roll: ale nie wiem czy tak wypada :oops:

pewnie, że wypada, wiele fantów jest "przechodnich" np. maczuga ;-) na tej aukcji też wystawiona.

Zazdrośnica
25-02-2010, 08:11
Czy można dać fant wygrany w poprzedniej licytacji? nowy, nieużywany, nierozpakowany i tak ładny że mi szkoda było używać :oops: a tu by się przydał może :roll: ale nie wiem czy tak wypada :oops:

pewnie, że wypada, wiele fantów jest "przechodnich" np. maczuga ;-) na tej aukcji też wystawiona.

no tak ale to jest kultowa maczuga :lol: a mój fant bardziej domowego użytku ale cóż spróbuję, mam nadzieję, że nikogo nie urażę :D

daggulka
25-02-2010, 08:12
daaaawaj .... kochana .... w imię idei - wszystko ..... :D

Żelka
25-02-2010, 08:31
Część ludzi z tego co wiem przygotowuje jeszcze fanty.
Po prostu aukcja musi potrwać dłużej aby dać wszystkim szansę. :D :wink:

daggulka
25-02-2010, 08:33
Wiem, Żelcia .... ino ja taka baba w gorącej wodzie kąpana ....
już bym chciała wszystko widzieć :oops: :D
Trza mówić ludziom .... bo może się ktoś krępuje ... a tu do krępowania nic nie ma .... wyskakiwać z fantów trza w imię słusznej idei i tyle :D :D :D

Żelka
25-02-2010, 08:51
Tak jest, tak jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Ta aukcja musi się udać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

robertsz
25-02-2010, 12:53
Czy w ramach licytacji można zaoferować również usługi?
"Wykonam coś za symboliczne 10% rynkowej wartości - kto da więcej na licytacji ten wygrywa super-tanią usługę". Więcej rzecz jasna wpłacane jest na konto licytacji przez licytującego.
Problemem może być zasięg terytorialny świadczenia tej usługi.

AgnesK
25-02-2010, 13:11
Moooożna, usługi maści wszelakiej :wink: :D

daggulka
25-02-2010, 16:08
boję się zapytać co to za usługa .... :oops: :oops: :oops: :lol:

retrofood
25-02-2010, 17:41
boję się zapytać co to za usługa .... :oops: :oops: :oops: :lol:

instalacja elektryczna pewnie...

robertsz
25-02-2010, 21:07
Tak, chodziło o wykonanie kompletnej instalacji elektrycznej domku jednorodzinnego, ale jak sami zauważyliście "usługa" źle się kojarzy więc wole się nie wychylać z szeregu.
Prościej dla mnie jest wziąć udział w licytacji i kupić coś za kilkaset złotych niż tłumaczyć dlaczego obniżam cenę o kilka tysięcy.

Zazdrośnica
26-02-2010, 08:07
Wstawiłam fanty do licytacji, powodzonka życzę :D :wink:

Zazdrośnica
26-02-2010, 09:14
To jak można usługi - tylko nie wiem czy ktoś się zdecyduje - rozliczenie PIT - byliby chętni? rozliczam też z ulgami, małżonkami, dziećmi itp. Myślę, że usługa nieograniczona terytorialnie, bo wszystko można wysłać elektronicznie lub fax-em

ziaba
01-03-2010, 14:43
ziaba 8)


Kawikaaaaaaaaaa

Jak Ty myślisz o tym samym co i ja myślę...to weź se pomyśl o czem innem. 8) :wink: :D

matka dyrektorka
01-03-2010, 17:03
ojojoj oj :oops: o ja gapa, fujara :oops: :oops: :oops: nic nie wiedziałam :roll:
dajcie mi ze dwa dni coś na pewno wrzucę i mam jeszcze zdjęcia TOMKA z poprzedniej licytacji

daggulka
01-03-2010, 17:25
matka ( w domyśle - jest tylko jedna) .... gdzieś Ty była , jak Cie nie było??? :o :roll: :wink:
wrzucaj, wrzucaj ..... poczekamy..... :D

Ivonesca
04-03-2010, 11:30
ponad miesiąc nie miałam internetu - wchodze dziś i co widzę.....musze szybko coś znaleźć i wystawić na licytację dla Tomka naszego :-)
no i znależć coś do licytowania ;-)

kawika
04-03-2010, 11:42
ziaba 8)


Kawikaaaaaaaaaa

Jak Ty myślisz o tym samym co i ja myślę...to weź se pomyśl o czem innem. 8) :wink: :D

hehehehehhee 8) 8) 8) 8) :D

AgnesK
04-03-2010, 15:36
Słuchajcie, ja nad tą Hanka siedziałam całą ciążę z Natką. Ostatnia strone kończyłam jak już regularne skurcze miałam... :) Cena MUSI być zacna :D :D

amalfi
05-03-2010, 20:29
Marnie to idzie jakoś. :-? Nie, żeby licytowanie, ale fantów mało jak na moje oko.

Można po niedzieli jeszcze dodać fanty?

daggulka
05-03-2010, 20:45
można ... cały czas można dodawać fanty ......
też mi się zdo, że ciutkę mało jest ......

ostatnio wylicytowałam już nie pamiętam od kogo taką piękną biżuterię .....
jakby tak ktoś wstawił - to ja chętnie :wink: :D

amalfi
05-03-2010, 20:56
Wklejcie do swoich dzienników może. Ja do swojego zaraz wkleje. Wstyd, bo tak sie wszyscy ucieszyli, taki ruch w Tomkowych wątkach, a tu jakoś tak niemrawo. (Celowo piszę małymi literkami :( )

amalfi
05-03-2010, 22:47
Jeszcze taka uwaga. Myślę, że ważna jest duża ilość fantów. Niech one będą tanie, ale niech będą. Jak jest mało fantów, to pozostaje windowanie cen tej ograniczonej ilości, a na to ludzi nie stać. Więc dawać buziaki, macanie (czegokolwiek, jak jedna z forumowiczek ostatnio), klepanie, wspólne picie i co tam jeszcze.

Zazdrośnica
06-03-2010, 10:22
Więc dawać buziaki, macanie (czegokolwiek, jak jedna z forumowiczek ostatnio), klepanie, wspólne picie i co tam jeszcze.

:lol: 8) :P

JANINKI-AMORKI82
06-03-2010, 10:56
a kartki na Boże Narodzenie mogą być? mam kilka zestawów (pakowane po chyba 8 szt. z kopertami) - chciałam je wystawić ostatnio, ale aukcja kończyła się przed samiuśkimi świętami więc i tak nikt by nie zdążył wysłać, no a teraz to tak wielkanocnie bardziej więc też nie wiem czy wystawiać?

JANINKI-AMORKI82
06-03-2010, 11:55
myślę, że wzięcie miałyby też wszelkiego rodzaju wyroby - przetwory - nalewki - jak na aukcji dla Frania, więc wyskakiwać z fantów kto tam co ma w piwniczce schowane :wink: :lol: DPSia mogłaby jakim chliebkiem zarzucić ? :wink: :wink: :wink:

boratom
06-03-2010, 12:31
Amalfi, czy Zbigniew wie, że jest licytacja? Może mógłby swoje kg wystawić :lol:
Ja się nad moimi cały czas zastanawiam...
A może za każdy zgubiony przez Zbysia kg dam piątaka na Tomka? Zbysiu dawaj - to się nazywa motywacja!
Muszę iść Zbysia zapytać :wink:

JANINKI-AMORKI82
06-03-2010, 13:04
a kartki na Boże Narodzenie mogą być? mam kilka zestawów (pakowane po chyba 8 szt. z kopertami) - chciałam je wystawić ostatnio, ale aukcja kończyła się przed samiuśkimi świętami więc i tak nikt by nie zdążył wysłać, no a teraz to tak wielkanocnie bardziej więc też nie wiem czy wystawiać?

dawaj, dawaj :) ja chętnie o nie powalczę :)
/mam nadzieję, że dożyję do Bożego Narodzenia, a jak nie, to rodzina powysyła :wink: /


no to dodałam ;-)

delfina7
06-03-2010, 22:44
Zostawcie sobie troszkę na barank moejgo wyrobu. :wink:

Żelka
07-03-2010, 10:31
A piekne baranki naszej delfiny można zobaczyć tutaj
http://forum.muratordom.pl/szycie-i-masa-solna-tilda,t182045.htm
Warto poczekać. :wink:

daggulka
07-03-2010, 12:15
kurrrrde ..... jakie bossssskie baranki ......
czekam z niecierpliwością .... :D

DPS
07-03-2010, 12:40
DPSia mogłaby jakim chliebkiem zarzucić ? :wink: :wink: :wink:

Z przyjemnością! :D
Bałam się trochę, że to za ubogi fant i ograny... :oops:
Ale już lecę wklejać do fantów. :D

JANINKI-AMORKI82
08-03-2010, 05:41
DPSia mogłaby jakim chliebkiem zarzucić ? :wink: :wink: :wink:

Z przyjemnością! :D
Bałam się trochę, że to za ubogi fant i ograny... :oops:
Ale już lecę wklejać do fantów. :D

DPSiu ubogie??? ograne??? dżizas kobieto!!! idź i zobacz jakie mają już wzięcie twoje chlebki - ledwoś je wystawiła!!!
Dobra robota ;-)

Zazdrośnica
08-03-2010, 06:53
Czekam na te barrrany :D :D są cudne delfinko

Zazdrośnica
08-03-2010, 06:55
Mi się wydaje, bo mi mignęło, że ktoś licytował krem z Niemiec a nie ma w spisie na 1 stronie 8) będzie ten krem można zobaczyć jakoś i do jakiej jest skóry? 8)

a już wiem kto Gosiek: "od Gabrieli krem Lierac Coherence Nuit (na noc) - 70 zł "

maksiu
08-03-2010, 07:15
Mi się wydaje, bo mi mignęło, że ktoś licytował krem z Niemiec a nie ma w spisie na 1 stronie 8) będzie ten krem można zobaczyć jakoś i do jakiej jest skóry? 8)

a już wiem kto Gosiek: "od Gabrieli krem Lierac Coherence Nuit (na noc) - 70 zł "

Dziękujemy za zwrócenie uwagi, jak widać czasami coś może uciec
kwota za krem już jest na swoim miejscu

pozdrawiam
maksiu

Zazdrośnica
08-03-2010, 07:21
Dziękujemy za zwrócenie uwagi, jak widać czasami coś może uciec
kwota za krem już jest na swoim miejscu

pozdrawiam
maksiu

niezamaco my też po to jesteśmy 8) :wink:

DPS
08-03-2010, 08:21
DPSia mogłaby jakim chliebkiem zarzucić ? :wink: :wink: :wink:

Z przyjemnością! :D
Bałam się trochę, że to za ubogi fant i ograny... :oops:
Ale już lecę wklejać do fantów. :D

DPSiu ubogie??? ograne??? dżizas kobieto!!! idź i zobacz jakie mają już wzięcie twoje chlebki - ledwoś je wystawiła!!!
Dobra robota ;-)

:o :o :o
No to migusiem lecę zobaczyć! :D
To i tak wszystko przez ten Twój zakwas! :P :lol:

amalfi
08-03-2010, 10:50
Ruszyło się trochę :)

Kurcze, myślę, myślę i nie mam co wystawić. Chyba mi to macanie zostaje :roll: :wink:

Może jeszcze co wymyślę.

Zochna
08-03-2010, 17:41
przepraszam, jeżeli gdzieś tę wiadomość przegapiłam -
nie mogę się doszukać kiedy koniec licytacji jest przewidywany .
Będę bez dostępu do sieci 12.03 - 22.03 a muszę pilnować Frosiowych jajek -
mam jeszcze szansę po powrocie do sieci ? :)

Nieaktualne - już znalazłam ;)

ponury63
08-03-2010, 19:32
Kończymy w niedzielę 28 marca o godz 22.00, decyduje data stempla pocz... tzn. godzina na zegarze forumowym ;)

Co do fantów - panuje dokładnie taka sama dowolność jak podczas ostatniej licytacji
tzn. można wystawić dowolną rzecz i w dowolnym czasie od początku licytacji do - powiedzmy - wczesnych godzin ostatniego dnia licytacji; oczywiście im wcześniej fant się pojawi, tym lepiej - ma szanse na uzyskanie wyższej ceny

Żelka
09-03-2010, 12:13
Może nie w temacie ale też pomocne.., tutaj można podpisać petycje i może razem uda nam się pozbyć kolejnego absurdu...
http://forum.muratordom.pl/podpisz-petycje-pomozesz-chorym-maluszkom,t182574.htm

delfina7
11-03-2010, 18:34
Barany schną i myśle , że może wieczorem w niedziele będe mogła coś wrzucić.
Ale nie szalejcie , bo janioła wystawię jeszcze;)

AgnesK
13-03-2010, 16:34
Kolejny dzień nie otwieraja mi się zdjęcia fantów ngel :-?
Czy to tylko ja tak mam?..

delfina7
13-03-2010, 22:08
Chyba , bo u mnie otwierają się.

Zazdrośnica
15-03-2010, 08:41
A gdzie Wy widzicie te barany do licytacji ? ja nie widzę w fantach :-?

daggulka
15-03-2010, 08:43
A gdzie Wy widzicie te barany do licytacji ? ja nie widzę w fantach :-?

no jak nie jak tak .....
wpis z Piątku 12 Marzec 2010 21:37 ....

Zazdrośnica
15-03-2010, 08:47
to ja ślepa jestem :oops: te jajo mi dało po oczach :lol:

Zazdrośnica
17-03-2010, 07:05
Ja mam pytanko-sugestię, chyba mnie nie skrzyczy Daggulka :oops: żeby te kompleciki od muratorka - bo jest ich sporo wystawić cenę wywoławczą 15 zł za kpl. :oops: przepraszam już nic nie gadam

daggulka
17-03-2010, 08:00
zgadzam się jak najbardziej ... może tak być ... prosze moderatorów o zmiane ceny na 15 zł :wink: :D

Jagustynka
20-03-2010, 17:48
Sluchajcie, a mozna tak, ze cos wylicytuje, a pieniazki przeleje w pozniejszym terminie? Bo jestem za granica, a przelew chyba sporo kosztuje (wole juz te pieniazki, co to ma dostac bank, przelac bezposrednio dla Tomka). Tzn. w maju-czerwcu bede juz w PL.

Jagustynka
23-03-2010, 11:11
No nic, jak nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie, to pojde na skroty - przeleje pieniadze bezposrednio na Konto Gabrysi.

EDZIA
23-03-2010, 11:19
No nic, jak nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie, to pojde na skroty - przeleje pieniadze bezposrednio na Konto Gabrysi.

Jagustynko,
Myślę, że nic się nie stanie jak zalicytujesz i przelejesz kiedy będziesz w kraju.

frosch
29-03-2010, 09:05
najpierw chciałabym wszystkim podziękować za uczestnictwo w licytacji
jesteście wielcy !!!

chciałam was również zapytac czy wy równiez odnosicie podobne do mojego wrażenie , że licytacja trwała zbyt długo (albo zaczęła sie zbyt wcześnie) i poprzez to utraciła troche na atrakcyjności ?

Żelka
29-03-2010, 09:29
Także wszystkim dziękuję za udział w aukcji i czekam na adresy aby przesłać wygrane (moje) fanty. :P

froschia mi się wydaje, że dobrze, że trwała długo, bo dzięki temu więcej osób zalicytowało.