PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny Ytonga w marcowym Muratorze



08-05-2002, 08:10
Witam.
To pytanie skierowane jest do redakcji. Skąd wzieliście ceny Ytonga? Rynek oferuje praktycznie dwukrotnie wyższe. Np. bloczek 0,4 S+Gt, 40 cm kosztuje ok 18 PLN brutto, w muratorze jest 10,56 PLN.

09-05-2002, 12:33
Czy milczenie mam rozumieć jako
"Niewiemy" ?

Redakcja
09-05-2002, 14:13
Dane uzyskaliśmy od producenta.

kodi_gdynia
09-05-2002, 14:32
Nigdy nie interesowałem się Ytongiem i póki co nie mam zamiaru, ale jeśli prawdą jest co mówi Redakcja oraz to co mówi Jubba to sytuacja jest niewiarygodnie ciekawa.

Ot cały YTONG.

Pozdrawiam

09-05-2002, 14:35
Jubba: nie znam sprawy Ytonga, ale w zeszłym roku był w Muratorze podobny przypadek: bodaj w maju pokazał się artykuł z przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Wynikało z tejże publikacji, że najtańszą oczyszczalnię można kupić za ok 5000 zł. Była też tabelka, gdzie wypisano koszty przykładowej instalacji dla 4-osobowej rodziny. Z tableką w ręce zadzwoniłem do lokalnego przedstawiciela najtańszego producenta. Już po godzinie miałem w ręce ofertę na identyczną jak w tablece oczyszczalnię, tyle że kosztowała dwa razy tyle ! Telefon i próba wyjaśnienia skończyła się odesłaniem do producenta. Producent stwierdził, że podał prawidłowe ceny. Postanowiłem sprawdzić innych producentów; ani jedna z ofert, które otrzymałem nie zgadzała się z cenami w tabelce. Generalnie ceny w tabelce były mocno zaniżone, średnio o połowę, bywało i więcej.
Zadzwoniłem też do redakcji Muratora, połączono mnie z osobą odpowiedzialną za ten artykuł. Otrzymałem mało przekonywujące wyjaśnienia, z których wynikało, że wszelkie nieścisłości wynikają wyłącznie z winy producentów.
Dla mnie płynie stąd wniosek, że aby pisać tego typu raporty trzeba się choć trochę na tym znać. I drugi, smutny wniosek: użyteczność tych raportów jest dość niska.

09-05-2002, 14:54
Popieram! Uwaga ogolna do redakcji: przed podaniem jakichkolwiek cen badajcie Panstwo sprawe bardziej doglebnie. Czytaja Was przeciez glownie "szarzy inwestorzy" a nie wlasciciele hurtowni, ktorzy kupuja towar od producenta! Kilka razy ktos sie sparzy i, jak napisano powyzej, przestanie Wam ufac. Pozdrawiam!

10-05-2002, 10:33
Murator chyba nie zdaje sobie sprawy, że dla nas potencjalnych inwestorów bardzo ważne jest dokłądne porównanie cenowe. Ytong to był tylko przykład. Dużo błędów logiczno-rachunkowych znalazłem w artykułach dotyczących porównania ścian jedno, dwu i trzywarstwowych. Murator może zatrudnia fachowców budowlanych, ale ludzi, którzy znają się na cyfrach niestety brak. Artykuły obszerne, ze zdjęciami, ale ich wartość mizerniutka. Niestety.

10-05-2002, 10:38
Jeżeli redakcja dane uzyskała od producenta, to chyba były to koszty produkcji, bo na rynku jest jeden oficjalny cennik, Ytonga który obowiązuje od półtora roku i ceny są prawie dwukrotnie wyższe.

tomgor
24-05-2002, 13:25
Może to jest chwyt reklamowy firm, których materiały są prezentowane? Załóżmy, że my małe robaczki czytamy muratora z przekonaniem że uzyskamy rzetelną odpowiedź na nasze pytania i Producenci podając zaniżone ceny łapią nas na haczyk. Ilu z czytających nie sprawdzi rynku tylko pobiegnie do hurtowni i kupi bez namysłu produkt „nieuczciwego” Producenta? Wystarczy sprawdzić nakład Muratora. Jeśli ja wpadłem na taki zwariowany pomysł to może fachowcy od sprzedaży w dużych firmach są lepsi i takich pułapek może być więcej.
Mam nadzieję, że jeśli są jakieś interesy w tych artykułach to szanowna redakcja padła ofiarą tych manipulacji.

krzysztofj
27-05-2002, 07:42
Szanowna redakcja mogłaby zadać sobie trochę trudu i zebrać dane z hurtowni i sklepów a nie od producentów jesli to ma ją być przeglądy pt "co na rynku?"

04-08-2002, 13:17
Do jubba masz racje cena cennikowa tego bloczka wynosii wedle cennika 18 zl w liczone w ta cene jest zaprawa i transport i rozladunek na placu budowy, a zw szarym zyciu kosztuje ok 15 zl brutto

Rudolfo
05-09-2002, 19:47
Z tego co rozmawiałem z ludźmi, którzy teraz budowali z ytonga to płacili za materiał M:materiał, TR:transport z rozładunkiem, T:sam transport (przy całych tirach):
za grubość 40cm: M:11,84zł/szt + TR:1,2zł/szt (ew. T:0,96zł/szt)
za grubość 36,5: M:10,81zł/szt + TR:1,1zł/szt (ew. T:0,88zł/szt)
Trzeba za każdym razem negocjować przedstawicielem ale mówili, że to możliwe.
Te 10,56zł/szt to cena za pustak bez zaprawy i transportu - podobno po to, żeby mieć takie samo porównanie w tabeli. Jak się doliczy zparawę (26,6zł do m3 -> 1,28zł do sztuki) to wychodzi wspomniane 11,84zł/sztukę (10,56+1,28. Ceny te to wartości netto.
Brutto zależy od składu; czasem transport wliczają w materiał i sprzedają całość z 7% VATem (:smile:) a czasem transport sprzedają osobno i wtedy T lub TR jest z 22% (:sad:)
Jak ktoś potrzebuje moge podesłać na priva kontakt do tych ludzi.
Rudolfo

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rudolfo dnia 2002-09-05 20:49 ]</font>

16-09-2002, 14:33
Rudolfo, nie wiem skąd masz te rewelacje, ale pytałem w trzech hurtowniach i w żadnej nie udało mi się wytargować choćby 14/PLN za bloczek 40 centymetrowy. To o czym piszesz to 40 % poniżej cennika. Sprawdż jeszcze raz.

17-09-2002, 21:28
Jubba zaciekawiło mnie skąd twój upór. Bo ja nie miałem problemu w uzyskaniu nawet lepszej ceny. Rozmawiałem z przedstawicielem ytonga i on mi dał całkiem niezły rabat. Tam rabaty dają ludzie z ytonga, a hurtownie to tylko realizują.
Już gdzieś ktoś napisał, że Jubba nie lubi ytonga i stąd takie mijanie się z prawdą.

PS Jubba miałem się zdecydować na Sniadowo, ale nie ma nadproży takich jak ytong (tylko u-bloczki). Jakość bloczków ze Sniadowa bardzo słaba (nierówne, popękane i dziwnie ciężkie)- oceniam na ok 15 do 20% gorsze od ytonga. Nie wspominam o różnicach w parametrach bo tych nie jestem w stanie ocenić. A może masz wpływ na jakość bloczków ze Sniadowa? To coś popraw!

Rudolfo
18-09-2002, 15:01
Jubba:
Jak na początku wypowiedzi stwierdziłem: "...rozmawiałem z ludźmi, którzy teraz budowali z ytonga". Rewelacje pochodzą od nich a nie od hurtowni w których Ty pytałeś.
Powtarzam - mogę dać kontakt na priv'a - oczywiście jeśli ktoś chce skorzystać.
Pozdrawiam, Rudolfo.

23-09-2002, 10:55
Nie wiem skąd przeświadczenie że nie lubię Ytonga i że jestem przedstawicielem Śniadaowa. Otóż aby zakończyć ten wątek to oczywistym jest że Ytong jest najlepszym betonem komórkowym na rynku, ale nie za tą cenę. Pewnego dnia poszedłem do hurtowni z projektem domu gdzie oferowali zarówno Śniadowo jak i Ytong. Poprosiłem o wycenę dla jednego i drugiego bk po maksymalnych rabatach. Różnica wyszła ok 12 000 PLN. To dużo. Sprzedawca mimo wszystko namawiał mnie na Ytong, ale upustu większego niż 20% to nie mógł dać. Gdybym dostał cenę 12 PLN za 40 cm bloczek z Ytonga na pewno bydowałbym z tego surowca. Ot cała moja przygoda z Ytongiem.

Rudolfo
25-09-2002, 20:07
Hej
Rzadko przeglądam internet (w tym również Wasze wypowiedzi) ze względu na brak czsu ale dzisiaj trafiłem na coś co trochę mnie zaskoczyło.
Spójrzcie sami jak zdrowa konkurencja potrafi zamieszać :eek:
http://www.ytong.pl/sklep
Jubba, może jak się potargujesz dostaniesz 12 zł za sztukę 40-tki.

Pozdrawiam, Rudolfo

10-04-2003, 14:09
Jubba,
za porothermem też nie przepadasz.:grin:
Twoja wypowiedź o rzekomo zalegającym porothermie w
k a ż d e j hurtowni wprawia w osłupienie.
Choć powoli czytając forum coraz mniej mnie dziwi.
:smile:

ps.Jubba,oczywiście Ty budujesz z n a j l e p s z e g o materiału.
Pozdrawiam :smile: