PDA

Zobacz pełną wersję : Rekord obecności - jaki był lub jest?



tdxls
06-02-2004, 11:44
3 lutego br około godz. 13-tej był, podobno, rekord obecności na forum.
Było 429 użytkowników, chwilę później z powodu obciążenia nastąpił chwilowe zachwianie i wszyscy utracili łączność z serwerm.
Ale teraz na stronie głównej jest informacja, że 3 lutego br był rekord w ilości 131 użytkowników.
Wcześniej zanotowaną rekordową liczbą było: 350 użytkowników.
Więc jaka jest prawda??

maksiu
06-02-2004, 14:00
No mi udalo się kiedyś złapać coś takiego:
http://212.244.189.200/pics/forum.jpg
pozdrawiam

tdxls
09-02-2004, 09:08
No proszę jak w dobrym kryminale.
Dowody już mamy. :wink: :wink:

Redakcja
09-02-2004, 10:40
Informujemy detektywów, że licznik został skasowany ponieważ wysoki wynik był efektem działania programu, który przeniknął na Forum, a nie rzeczywistym rekordem obecności. Wynik aktualny też chyba nie jest zły?
Pozdrawiamy serdecznie i gratulujemy czujności.

maksiu
09-02-2004, 11:28
tdxls: no widzisz.. ma sie co nieco w swoich zasobach :D
pozdrawiam

Pagin
09-02-2004, 11:47
Witam,
W tej tajemniczej i mglistej sprawie pojawiaja sie nowe watki. Coz to za program przeniknal na forum, kto za tym stoi i dlaczego? :o 8)
Pozdrowienia dla wszystkich detektywow

Wowka
09-02-2004, 11:56
Sądzę, że ten "rekord" został w jakiś błędny sposób wygenerowany przez serwer. Pamiętam, że w tym dniu w ogóle przez pewien czas nie można było się zalogować na Forum- były jakieś problemy techniczne.
Ponadto zastanawiające jest, że nigdy już potem (przynajmniej wg mojej obserwacji) liczba użytkowników nawet nie zbliżyła się do tej liczby.
Admin także nie skomentował w żaden sposób tego nadzwyczajnego wyniku.

tdxls
10-02-2004, 07:46
Witam,
W tej tajemniczej i mglistej sprawie pojawiaja sie nowe watki. Coz to za program przeniknal na forum, kto za tym stoi i dlaczego? :o 8)
Chyba trzeba powołać komisję śledczą. :wink: :wink:

Obsluga techniczna
10-02-2004, 10:33
Witam
3 lutego br około godz. 13-tej był, podobno, rekord obecności na forum.Było 429 użytkowników, chwilę później z powodu obciążenia nastąpił chwilowe zachwianie i wszyscy utracili łączność z serwerm.To prawda. Wynik został zawyżony sztucznie - na forum "najechał" robak indeksujący (konkretnie yahoo.com). Intensywność pracy robaka spowodowała gwałtowny wzrost gości na forum. Stąd skok do ponad 420 osób. Podczas poprzedniej wizyty automatu wynik został zawyżony do 350. Aby nie podawać informacji nieprawdziwych rekord został wyzerowny.

Obecnie serwer przygotowany jest pod bardzo duże obciążenie (kilkukrotnie przewyższające potrzeby) - robak nie spowodował nadmiernego obciążenia tego dnia. Łączność została zerwana z innego powodu: 3 lutego akurat gdy robak powrócił została zmieniona data (cofnięcie o godzinę). Aby uniknąć kłopotów z bazą danych została ona zrestartowana - stąd zerwanie łączności. Na moją prośbę data została dodatkowo zaktualizowana w nocy - od teraz nie będzie już kłopotów z godziną na Forum. Tyle mówi teoria ;)


Pozdrawiam
Dział Informatyki
Wydawnictwo MURATOR

Wowka
10-02-2004, 10:39
Czyli wszystko już jasne .....

tdxls
10-02-2004, 14:01
Dziękuję za wyjaśnienia.
Pozostało nam trzymać kciuki, aby tym razem robak nie dopadł naszego forum.

Luśka
11-02-2004, 22:11
To ja już wiem dlaczego starożytni Rosjanie mawiali, że kto pije i pali ten nie ma robali...... :lol:

Olsen
03-03-2004, 19:39
W tym Roku Najwięcej użytkowników 146 było obecnych Pon Lut 23, 2004 3:21 pm jak narazie