PDA

Zobacz pełną wersję : jakie ogrzewanie dla alergikow na kurz?



Ozzie
06-02-2004, 14:33
Czesc,

W marcu rozpoczynamy budowe domu, ale majac malego alergika (szczegolnie uczulonego na roztocza kurzu) :( zastanawiamy sie jaki system ogrzewania zrobic w naszym domu. Z publikacji Muratora "Cieplo w domu" wyczytalismy, ze nawiewowe z filtrami antyalergicznymi jest najlepszym rozwiazaniem. Znajomi mowia, ze to kupa bzdur. Juz sami nie wiemy.
Moze ktos z was tez mial taki dylemat i pomoze nam?
Serdeczne dzieki i pozdrawiam

Ada & Rafał
06-02-2004, 15:25
ja też jestem alergikiem, mam filtr elektrostatyczny, który nie pozwala żadnym świństwom na zamieszkiwanie mojego domu. Latem mój dom jest chyba jedynym miejscem gdzie nie kicham.

Rafał

ozzie
06-02-2004, 16:42
Czesc,

Dzieki Rafal za odpowiedz. Czy mozesz napisac cos wiecej o tym filtrze, przy jakim systemie ogrzewania go montowales, etc.

Gratuluje pieknego domu i udanego syna... Macie ciekawy dziennik budowy i fajna strone!

Pozdrawiam :wink:

Jasiu1881
07-02-2004, 00:30
Myślę że ogrzewanie ścienne mogło by się idealnie sprawdzić.

Angrafran
07-02-2004, 00:49
Witam ostatnio czytalem pare ciekawych ksiazek odnosnie ogrzewania i wyczytalem ze ogrzewanie podlogowe nadaje sie dla alergikow poniewaz nie ma tak duzej cyrkulacji powietrza bo w ogrzewaniu podlogowym jest niszsz temperatura i to jest promieniwanie cieplne .

Z powazaniem Angrafran

08-02-2004, 18:16
ciepłe powietrze unosi się w górę, a z nim ewentualny kurz i roztocza z podłogi.

08-02-2004, 18:21
Gość ma rację: latem z rozgrzanej ziemi unosi się piasek, trawa, drzewa, ludzie i zwierzęta oraz maszyny rolnicze. Zwłaszcza w Afryce!

Ada & Rafał
09-02-2004, 07:30
Ozzie, filtr jest zainstalowany w kanale ( mamy ogrzewanie nadmuchowe ), i jest na pewno bardzo skuteczny, co widać przy czyszczeniu.

Dzięki,
Rafał

ozzie
09-02-2004, 22:40
czesc,

chyba juz jestemy zdecydowaniu na ogrzewanie nawiewowe (piec Carrier). Czy ktos poza Ada i Rafalem ma taki system w domu? Wydaje mi sie, ze to rozwiazanie ogrzewania domu jest jeszcze nadal malo popularne u nas w kraju.

czekam na wszystkie komentarze i pozdrawiam

ozzie :wink:

Ryszard1
09-02-2004, 23:09
a moze zastosowac PROMIENNIKI ?

09-02-2004, 23:12
[quote="ozzie"]czesc,

chyba juz jestemy zdecydowaniu na ogrzewanie nawiewowe (piec Carrier). Czy ktos poza Ada i Rafalem ma taki system w domu? Wydaje mi sie, ze to rozwiazanie ogrzewania domu jest jeszcze nadal malo popularne u nas w kraju.

czekam na wszystkie komentarze i pozdrawiam
=================================================
Wykonuje od lat ogrzewani powietrzne
Dajemy fitry zwykle, a dla alergikow elektrostayczne i regulacje wilgotnosci.
Odchodzimy od ogrzewania podlogowego w domach mieszkalnych.

(Ciekawe sa rowniez piece meksykanskie i ogrzewania scienne.)

Oczywiscie Piece nadmuchowe maja rozna cene i rozna jakosc.

Podobnie jest z kanalami
Cos za cos!
Jednak swiadomosc inwestorow i trudnosc w znalezieniu fachowcow od ogrzewania nadmuchowego sprawia ze jest on ciagle jeszcze za malo popularne

09-02-2004, 23:17
a moze zastosowac PROMIENNIKI ?

Promienniki sa dobre na fermie kurzej :lol:

ozzie
09-02-2004, 23:18
Nie slyszalam nic o piecach meksykanskich, czy mozesz dac wiecej info na ten temat?
Zgadzam sie, ze instaluja ogrzewanie nadmuchowe, trzeba najpierw zglosic sie do firmy, ktora ma duzo doswiadczenia z tym systemem i potrafi zrobic porzadny plan instalacji. A z ta podlogowka, to chyba jakas moda..

ozzie
09-02-2004, 23:22
a co sie robi z obrazami, szafami, itp przy ogrzewaniu sciennym? Czy to wszystko nie przeszkadza?

jureksx
09-02-2004, 23:58
Nie slyszalam nic o piecach meksykanskich, czy mozesz dac wiecej info na ten temat?
Zgadzam sie, ze instaluja ogrzewanie nadmuchowe, trzeba najpierw zglosic sie do firmy, ktora ma duzo doswiadczenia z tym systemem i potrafi zrobic porzadny plan instalacji. A z ta podlogowka, to chyba jakas moda..
===============================
Zagladnij tu
http://www.neso.com.pl/piece.htm

ozzie
10-02-2004, 08:41
Fajnie wygladaja te piece meksykanskie... Ale my coraz bardziej sklaniamy sie do ogrzewania nawiewowego (piec Carrier)

10-02-2004, 08:56
Fajnie wygladaja te piece meksykanskie... Ale my coraz bardziej sklaniamy sie do ogrzewania nawiewowego (piec Carrier)

Masz zupelna racje !
Nawiewowe.
To najlepsze ogrzewanie!

Piec meksykanski jest raczej do terapi.
Poczytaj na tej stronie artykol o tym jak duzo daje on dla Twojego dobrego samopoczucia.
-palisz nim od czasu do czasu
Poza tym to moze miec naprawde piekne ksztalty
Kazdy piec jest na zamowienie
Sa nawet stosunkowo taqnie
daja calkiem inny rodzaj ciepla
Ich promieniowanie zastepuje w zimie promieniowanie sloneczne i dlatego sa tak chetnie stosowane na zachodzie