PDA

Zobacz pełną wersję : czym tanio przykryc schody?



Bart30
27-02-2010, 13:34
Mam schody zelbetowe prowadzace na poddasze. Gora powoli jest wykanczana, kafle, panele itp...ale na schody, ktore docelowo maja byc oblozone drewnem na razie brak funduszy. Aby zapobec brudzeniu podlog, schody zostaly zagruntowane. jednak i tak goscie strasza mnie, ze nie unikne zabrudzen z cementu-drobiny itp... czym w takim razie tanio i tymczasowo przykryc takie schody?? Mysle o jakiejs wykladzinie. Wchodzi tez w gre pomalowanie ich jakims epoksydem, gdyz sa dosc rowne. jadnak wykladzina wydaje sie milszym rozwiazaniem. Wobec tego czy macie jakies pomysly jak to zrobic? Docinaz prostakaty nas kazdy stopien i podstopnice? czy moze tylko na stopien a podstopnice zostawic lub pomalowac? jesli wykladzina na calosci, to jak ja podoginac na 90stopni??Uzyc jakichs listew, rurek ozdobnych? Ponawiercac kolki np. 6mm a moze tasma dwustronna? :roll:

Trociu
27-02-2010, 17:39
Jak dla mnie wykładzina na całości klejona - i wtedy nawet nie będziesz musiał wydawać na okładzinę drewnianą, bo i po co jak schody równe ;) Nie będziesz się stresował, że się rysują ;)

toomyem
27-02-2010, 21:06
Z tą wykładziną w całości to nie tak łatwo. Schody muszą być super proste i trzymać kąty. Bo inaczej to trzeba z dużym zapasem na szerokość kupić tej wykładziny, żeby na docinanie starczyło.

U siebie będę robił taką właśnie tymczasową wykładzinę. Ale ponieważ schody mam nieco krzywe, to każdy stopień razem z przylegającą do niego podstopnicą będzie obklejony osobnym kawałkiem wykładziny.

No a kiedyś to drewnem obłożę :lol: Kiedyś kiedyś :oops:

Cinek23
28-02-2010, 08:30
U mnie były już schody właściwe-drewniane i była wykańczana góra dopiero od podstaw, tynki, wylewki itd. Schody zostały przykryte starym dywanem i spisało się to znakomicie, raz na jakiś czas był wynoszony i wyczyszczony, bo sporo syfu się w nim zbierało. Polecam takie rozwiązanie.

damianexus
28-02-2010, 14:46
tez am ten problem i myślę żeby kupić zwykły długi chodnik i położyć go na schody tak zeby beton nie straszyl.Tylko gdzie można dostaćtak długi chodnik:(

waldek343
09-03-2010, 12:31
Widzialem takie wykładziny w komforcie(remontowe)całkiem niezłe szer4 -6m kupujesz pas o szer schodów i przyklejasz.Jak obliczyłem na to wydatek ok.100pln wykładzina i 100 pln klej.


Bart30
mam pytanie do ciebie o płytki polerowane, pisałeś kiedyś,że do płytki 60x60 na podłogówce dałeś fugę 1,5mm.Nie masz z tak wąską fugą problemów,chodzi mi o pękanie,odchodzenie płytek lub fugi.Jaki czas już użytkujesz tą podłogę.
Pytam bo też mam podłogówkę i chciałbym dać płytki 50x50 z fugą 1,5.
POZDRAWIAM

retrofood
09-03-2010, 12:35
Z takimi schodami nie miał byś problemów...

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201003/1267654608_by_bechaotic_500.jpg

mdzalewscy
09-03-2010, 12:48
Z takimi schodami nie miał byś problemów...


ale jak taj spojrzysz na stopnie to wszystko pod nogą pasuje, lewa, prawa, lewa , prawa

Cpt_Q
09-03-2010, 12:57
o rany, kogo moje oczy widzą mdzalewscy były guru AGD, widzę, że ostatnimi czasy mamy podobną częstotliwość występów forumowych ;)

mdzalewscy
09-03-2010, 13:09
o rany, kogo moje oczy widzą mdzalewscy były guru AGD, widzę, że ostatnimi czasy mamy podobną częstotliwość występów forumowych ;)

no tak tak, broda urosła mi już do kolan, miło zobaczyć dawnych forumowych kolegów :D

edde
09-03-2010, 15:22
Z takimi schodami nie miał byś problemów...


ale jak taj spojrzysz na stopnie to wszystko pod nogą pasuje, lewa, prawa, lewa , prawa

gorzej gdy lewa z prawą się pomyli, szczególnie przy schodzeniu :lol: :lol: :lol:

Bart30
10-03-2010, 00:52
Waldek343. Nic niepokojacego jak na razie sie nie dzieje. Pisze na razie bo to pierwszy sezon grzewczy :lol: Nic nie peka, fuga sie nie kruszy, kafle na swoim miejscu. Plytki nazywaja sie chyba paradyz afron i to jest polpoler. Mamy te grafitowe ( o polowe mniejsze 29x60) i powiedzmy bezowe jasne 60x60. Fuge ceresit. Klej wysokoelastyczne akurat webera. Jak na razie gra :wink:

Bart30
10-03-2010, 00:56
Jak pewnie zauwazyles te "polowki" maja jeden z bokow 29, a dzielac 60/2 mamy oczywisce 30...wiec tam gdzie trzeba bylo dac 2 grafitowe na 1 bezowy fuga wyszla 5mm. Ale to sa przypadki np. na obrzezu wyspy. Te grafitowe uzylismy dookola bezowych. Wiec jest tak ze np 4kafle na 4 to bezowe a dookola nich pasek z polowek. Nie wiem jak sie wstawia zdjecia, bez umieszczenia ich na innym serwerze. Tak bym pokazal o co come on.

EZS
10-03-2010, 08:48
Widzialem takie wykładziny w komforcie(remontowe)całkiem niezłe szer4 -6m kupujesz pas o szer schodów i przyklejasz.Jak obliczyłem na to wydatek ok.100pln wykładzina i 100 pln klej.



albo zamiast kleju dać pręty przymocowane do schodów.
Łatwiej taki dywan wytrzepać a mnie się osobiście bardzo to podoba, takie pręty bywają bardzo ozdobne a schody tak wykończone czasem są ładniejsze, niż obijane drewnem (beton a na to drewno, tego nie rozumiem, mówiąc prawdę... :wink: )

waldek343
11-03-2010, 07:48
Bart30
Dzięki za odpowiedż.Myślisz,że te 25m2 co mam ułożyć ,z 1,5mm fugą (gres rektyfikowany poler45x45)będzie git.
Pozdrawiam.