PDA

Zobacz pełną wersję : Czy w oknach z nawiewnikami da się zawiesić rolety wewn.?



mazo
27-02-2010, 16:40
Chodzi mi o takie rolety mocowane na ramie okna. Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób mocowania, żeby ten nawiewnik nie przeszkadzał, bo on przecież wystaje, a roleta przylega do okna.
(Proszę nie pisać, że mam sobie zrobić zewnętrzne, bo nie chcę takich.)

wit74
27-02-2010, 19:45
Da się,nawet ze sporą kasetką na roletę.

Moris77
27-02-2010, 20:15
nawietrzak zamontowany jest w górnej części skrzydła, natomiast kaseta roletki materiałowej jest montowana w świetle szyby poniżej listwy przyszybowej. Nie będzie żadnego problemu z montażem.

rybkin
27-02-2010, 20:41
http://img52.imageshack.us/img52/9328/p2180081xx.jpg (http://img52.imageshack.us/i/p2180081xx.jpg/)
prosze 8)

boguslawskia
28-02-2010, 07:46
Da się.
Na stronie zewnętrznej (pod roletą) masz wtedy mała maskownicę (płaska 2-3mm).
Zobacz np: www.aereco.pl
Jednak jak opuścisz roletę to ograniczasz dopływ powietrza do czerpni. Jaki ma sens montowania nawiewników i ich zasłaniania?

Zastanów się nad nawiewnikami przez ścianę. Sam mam taki i jestem zadowolony.
Mam higrosterowalne, ale wybrałbym teraz raczej ciśnieniowe.

mazo
28-02-2010, 10:13
nawietrzak zamontowany jest w górnej części skrzydła, natomiast kaseta roletki materiałowej jest montowana w świetle szyby poniżej listwy przyszybowej. Nie będzie żadnego problemu z montażem.

Tylko, że ja chciałabym bez tej kasetki, w tej chwili mam takie, które wiesza się na specjalnych zaczepach na górze okna, wtedy chyba ten nawiewnik by przeszkadzał?

mazo
28-02-2010, 10:18
Da się.
Na stronie zewnętrznej (pod roletą) masz wtedy mała maskownicę (płaska 2-3mm).
Zobacz np: www.aereco.pl
Jednak jak opuścisz roletę to ograniczasz dopływ powietrza do czerpni. Jaki ma sens montowania nawiewników i ich zasłaniania?

Zastanów się nad nawiewnikami przez ścianę. Sam mam taki i jestem zadowolony.
Mam higrosterowalne, ale wybrałbym teraz raczej ciśnieniowe.

Masz rację, że nie ma sensu zasłanianie nawiewnika, proponowałam mężowi te naścienne, w onach mieliśmy mieć właśnie ciśnieniowe, chociaż wcześniej mąż myślał o higrosterowalnych. Dlaczego uważasz, że ciśnieniowe lepsze?
A w ogóle to żałuję, że nie zrobiliśmy wentylacji mechanicznej, ale cos stawało na przeszkodzie.

^Sailor^
28-02-2010, 11:24
Tylko, że ja chciałabym bez tej kasetki, w tej chwili mam takie, które wiesza się na specjalnych zaczepach na górze okna, wtedy chyba ten nawiewnik by przeszkadzał?
Niestety albo-albo. Pozostaje tylko zamontować je pod tym nawiewnikiem. Mam takie, są przyklejane, bo nie chciałem żadnych przykręcanych.
A dlaczego nie chcesz takich w kasecie ?

mazo
28-02-2010, 13:18
Po prostu - nie podobają mi się. Slyszałam o tym przyklejaniu specjalnymi taśmami- u nas będzie dużo fiksów, więc trzeba będzie te rolety przyklejać.

boguslawskia
28-02-2010, 20:15
Da się.
Na stronie zewnętrznej (pod roletą) masz wtedy mała maskownicę (płaska 2-3mm).
Zobacz np: www.aereco.pl
Jednak jak opuścisz roletę to ograniczasz dopływ powietrza do czerpni. Jaki ma sens montowania nawiewników i ich zasłaniania?

Zastanów się nad nawiewnikami przez ścianę. Sam mam taki i jestem zadowolony.
Mam higrosterowalne, ale wybrałbym teraz raczej ciśnieniowe.

Masz rację, że nie ma sensu zasłanianie nawiewnika, proponowałam mężowi te naścienne, w oknach mieliśmy mieć właśnie ciśnieniowe, chociaż wcześniej mąż myślał o higrosterowalnych. Dlaczego uważasz, że ciśnieniowe lepsze?
A w ogóle to żałuję, że nie zrobiliśmy wentylacji mechanicznej, ale cos stawało na przeszkodzie.

Higrosterowalne działają (w mojej ocenie) lepiej gdy mają pod sobą jakieś źródło ciepła np: kaloryfer.
Na swoich (ściennych) zaobserwowałem duże otwarcie (wilgotność w domu 45-50%). Dlatego je zawsze przymykam na zimę na przepływ minimalny. tj 5m3/godz.
Myślę że przy ciśnieniowych powinno być lepiej, przy silnych ciągach kominowych (mam takie) powinny bardziej z automatu ograniczać straty ciepła.

mazo
28-02-2010, 20:46
Dziękuję za odpowiedź. A w ogóle - jakie nawiewniki według Ciebie są skuteczniejsze, sensowniejsze (lub wygodniejsze) - ścienne czy okienne?
Przeczytałam, że okienne i chyba w szczególności ciśnieniowe można niekiedy montować w ościeżnicy okna, to rozwiązywałoby problem z roletami.

wit74
01-03-2010, 06:55
U mnie całą zimę higrosterowane, okienne były prawie przymknięte z automatu.Nie musiałem nic ręcznie ograniczać.Wywiewne też higro, były również lekko uchylone.Była na tyle niska wilgotność powietrza i to wystarczyło.
Przez ostatnie kilka miesięcy przymknąłem ręcznie nawiewniki w 2 oknach kilka razy, gdy wiał mrożny wschodni wiatr prosto w nie,- to jedyna niedogodność.

surfi
19-03-2010, 11:08
...Przeczytałam, że okienne i chyba w szczególności ciśnieniowe można niekiedy montować w ościeżnicy okna, to rozwiązywałoby problem z roletami.

Na upartego można, ale tylko w oknie drewnianym. Przecież w PCV masz w tej ościeżnicy zbrojenie stalowe !
Chociaż...
Przy wzmocnieniu kompozytowym teoretycznie do zrobienia

mazo
21-03-2010, 17:13
Tak, mam okna drewniane.