PDA

Zobacz pełną wersję : szpachlowka nie zastyga na k-g



bulonek
28-02-2010, 10:31
Witam
mam taki problem, szpachluje postawione scianki k-g. Mam dwa miejsca na w ktorych szpachlanie chce za nic zastygnac. uzywałem juz trzech roznych rodzaji szpachli. Co ciekawe, 15 cm dalej ten sam produkt piękne się ścina.
Możliwe, ze te dwa rozne miejsca są z jednej płyty ( mam sporo babrania z docinaniem bo mam skosy). Czy to wina płyty, wilgoci ??

wingerman
28-02-2010, 10:32
Ja stawiam na osiadanie pary wodnej. Czy te miejsca to nie przypadkiem jakieś naroża?

bulonek
28-02-2010, 10:42
Jedno miejsce jest przy belce stropowej zrobinej z drewna. to taka jakby opaska dookola calego poddasza na ktorej trzyma sie czesc dachu. natomias w innym miejscu od tech belki tez idzie czasc k-g i tam wszystko ladnie- plyty sie polaczyly i sciela szpachla

drugie to koniec scianki dzialowej ale ona konczy sie nie stykajac z niczym. nie scina sie przy podlozu. wszedzie indziej na calej dlugosci wszystko jest ok

bulonek
28-02-2010, 11:32
nie uzywalem takich rzeczy. normalnie cekol lub sniezka akryl. woda + proszek.
gdzie indziej ta sama mikstura łapała.

Sławek...
28-02-2010, 11:48
a utwardzacz to, dodales do spoinowki?
...oj flash... wiele się można od Ciebie nauczyć... ;)

bulonek
28-02-2010, 20:30
ciepełko bylo kluczem do sukcesu ;)

bulonek
28-02-2010, 22:28
:P
tylko ze wlaczony grzejnik olejowy zrobil saune na poddaszu az sie piece wylaczyly w calym domu ;) a jeszcze w niekotrych miejscach nie byla wystarczajaco twarda do szpachlowania

pozdrawiam i dzieki za wsparcie