PDA

Zobacz pełną wersję : docieplanie scian



salamandra9
28-02-2010, 17:33
witam.czy konieczna jest podwujna warstwa kleju przy dociepleniu scian domu,z tego co zauwazylem zadna firma tego nie praktykuje. tylko warstwa kleju ,siatka grunt i tynk szlachetny

fighter1983
28-02-2010, 18:50
...
cos nie tak:
klej do styropianu,
styropian,
kolki,
siatka (czasami kołkowanie przez siatkę)
klej do zatapiania siatki (czasami 2 warstwy)
grunt
tynk cienkowarstwowy

leszeq
28-02-2010, 20:31
witam.czy konieczna jest podwujna warstwa kleju przy dociepleniu scian domu,z tego co zauwazylem zadna firma tego nie praktykuje. tylko warstwa kleju ,siatka grunt i tynk szlachetny
Nie praktykuje, bo to więcej pracy niż przy jednej warstwie :) . Nawet nie każdy producent systemów ociepleń przewiduje w systemie podwójną warstwę kleju.
Ta druga warstwa kleju, pełni funkcję wyrównującą. Styropian nie jest nigdy idealnie równy, i nawet mimo jego tarowania, zawsze będą zauważalne pofałdowania, przy padającym pod ostrym kątem świetle. Poza tym, często się zdarza, że po wykonaniu zbrojenia, pojawiają się miejsca, gdzie siatka pozostaje niedostatecznie pokryta przez klej (wady tanich siatek), i takie właśnie niedoskonałości ma wyeliminować druga warstwa.

prem
01-03-2010, 09:06
Zgadza się, po zatopieniu siatki jeszcze jedna, a czasem jeszcze dwie dodatkowe warstwy, celem wyrównania.

Trociu
01-03-2010, 09:27
u mnie ociepleniowcy jak sobie przypominam dawali dwie warstwy. W pierwszej zatopiona siatka a druga właśnie pewnie celem dopieszczenia powierzchni.

sewerynslowi
01-03-2010, 10:24
ja sam robiłem i też dwie warstwy kleju dałem :) korzystałem z kleju marki Weber - sprzedawca również zalecał stosowanie dwóch warstw, chociaż mówił, że niektórzy stosują jedną.

sewerynslowi
01-03-2010, 10:24
ja sam robiłem i też dwie warstwy kleju dałem :) korzystałem z kleju marki Weber - sprzedawca również zalecał stosowanie dwóch warstw, chociaż mówił, że niektórzy stosują jedną.