PDA

Zobacz pełną wersję : zakup sprzętu agd



popey111
28-02-2010, 23:04
Czym kierujecie się przy wyborze sprzętu agd. Jak w ankiecie nie ma odpowiedzi która was satysfakcjonuje to piszcie. Z góry dziękuję

Nefer
01-03-2010, 00:03
kolejna odpowiedź : własny rozum (porównanie funkcji do ceny czy value for money)
Więc zaznczyłam "wygląd" :) Szeroko pojęty :)

popey111
01-03-2010, 00:06
kolejna odpowiedź : własny rozum (porównanie funkcji do ceny czy value for money)
Więc zaznczyłam "wygląd" :) Szeroko pojęty :)
Tak tak ale ankieta bardzo prosta w formie:) gdyby można było parę odpowiedzi zaznaczać to bym się bardziej postarał:) ale akurat twoją uważam za oczywistą:)

Z-Core
01-03-2010, 08:12
Ja nie gotuję dużo. Nie mam pojęcia do czego służą wszelkie wydumane funkcje. Przy wyborze piekarnika i mikrofali kierowałem się spójnością wyglądu i opiniami z netu. Płyta indukcyjna podobnie, opinie z netu i forum. Jeśli chodzi o zmywarkę i lodówkę to miałem totalny mętlik i skorzystałem z usług znanego tutaj użytkownika forum.
Poza tematem, ale chyba można wspomnieć. W wypadku sprzętu RTV kieruję się stosunkiem ceny do posiadanych funkcji, ale przede wszystkim własnym oglądem i odsłuchem na żywo.

jokka
01-03-2010, 11:30
kolejna odpowiedź : własny rozum (porównanie funkcji do ceny czy value for money)
Więc zaznczyłam "wygląd" :) Szeroko pojęty :)

zaznaczyłam wygląd - w rozumieniu j.w :)

kamykkamyk2
01-03-2010, 13:25
Zaznaczyłem cenę, ale jeszcze zawsze sugeruję się opiniami o awaryjności i funkcjonalnością.

Wirecki
01-03-2010, 17:54
cena, opinie znajomych (użytkowników), "spasowanie"

cieszynianka
01-03-2010, 19:28
Ja szukałam sprzętów klasy A lub A+, z odpowiednimi dla mnie funkcjami, kolejne kryterium to jakość/niezawodność produktów, na końcu wygląd, a w podjęciu decyzji pomagały mi informacje z Forum :wink:

ellaj
01-03-2010, 21:42
Tez zaznaczylam wyglad.
Ale opinie byly dla mnie bardzo wazne.

cieszynianka
01-03-2010, 21:43
Ja szukałam sprzętów klasy A lub A+, z odpowiednimi dla mnie funkcjami, kolejne kryterium to jakość/niezawodność produktów, na końcu wygląd, a w podjęciu decyzji pomagały mi informacje z Forum :wink:

:o Zapomniałam dodać, że te wybory ograniczała oczywiście cena :roll: :wink:

morfeusz1
02-03-2010, 06:38
Nasze kryteria w kolejności.

1. Klasa energetyczna - jak najbardziej oszczędne
2. Potrzebne, przydatne funkcje - czyli ważne by było to, z czego będę korzystać
3. Opinie użytkowników (Murator, inne fora).
4. Wygląd
5. Cena
6. Obsługa serwisowa

Poza tym mamy swoje ulubione firmy: Siemens, Gorenje.

daszaA
03-03-2010, 10:06
Przydatne funkcje
wygląd

Łukasz_K
05-03-2010, 10:00
Rzeczywiście, ankieta z wielokrotnym wyborem byłaby o wiele lepsza :-) bo tu się nie da odpowiedzieć jednym słowem.
Niedawno wyposażaliśmy całką kuchnię, więc jeszcze doskonale pamiętam nasze dylematy.
1. Na pierwszym miejscu postawiłbym funkcjonalność - pewne opcje były dla nas priorytetowe, więc początkowa selekcja poszła sprawie.
2. Marka - z wyłonionego sprzętu odrzuciliśmy pewne marki, o których naczytałem się zbyt dużo złego (Amica wyleciała od razu).
2. zostało jeszcze sporo tego, więc kolejnym kryterium stała się cena.
4. i tu zaczął się sajgon - zostało po kilka(naście) modeli w każdej grupie AGD. Zaczęło się czytanie ceneo, forum muratora i innych dostępnych źródłem opinii użytkowników.
5. Najgorsza była chyba końcówka. Sprzęt został wybrany, lecz pozostała niepewność, czy rzeczywiście dobrze wybraliśmy. Tu skorzystałem z porady pewnego speca z Forum Muratora (dzięki raz jeszcze samper).
6. Wygląd - ja niekoniecznie brałem go pod uwagę, jednak żona dostawała ode mnie linki ze sprzętem i kilka sztuk odpadło, bo się jej nie podobały. Więc wygląd gdzie pewnie tez miał znacznie, ale sam nie wiem w którym miejscu go umiejscowić.

Mareczek7
07-03-2010, 11:34
ja najpierw czytam na necie co tam mają na ten tema do powiedzenia, potem po znajomych pytam czy ktoś miał taki sprzęt, potem sprzedawcy co myśli, a na końcu i tak wybieram tą kt óra mi się najbardziej podoba :D

grazi
13-06-2010, 08:23
Ja wybrałam sprzęt firmy Teka. Chodziło mi o to, żeby sprzęt nie był zbieraniną. Czytałam pochlebne opinie, zobaczymy jak to będzie

tosia125
15-06-2010, 11:05
ja użytecznością! jako, że uwielbiam piec, gotować, przygotowywać coś itp. to wiem, że nawet z najtańszej i najpiekniejszej lodówki nie będę zadowolona jak mi nie zmieści kilku misek z sałatkami i dwóch blach ciasta :)
przy zakupie mieliśmy taki system: moja połówka wybierała kilka modeli ze względu na klasę energetyczną, funkcje i niezawodność, a ja wybierałam z konkretnych modeli, która mi będzie najbardziej poręczna i która będzie miała najlepsze funkcje.. oczywiście wyglądem musiała mi pasować do wystroju kuchnii, czy łazienki.. i ceny nie mogła mieć z kosmosu :)

staś100
15-06-2010, 17:13
Tosia125 możesz napisać jakie sprzęty wybrałaś i czy jesteś z nich zadowolona?

kamyk1
15-06-2010, 19:57
Ja zaznaczyłam opinie znajomych(gł.użytkowników).Opinie z forum muratora też pomogły mi.( Amica też wyleciała od razu.)