PDA

Zobacz pełną wersję : Jak utwardzić zorane pole?



pinlub
01-03-2010, 13:18
Witam.
Pytanie jak w temacie. Chodzi o tymczasowe utwardzenie jak najniższym kosztem, aby sprzęt i dostawcy mogli wjechać na działkę a nie stać na drodze?

ma
01-03-2010, 13:55
dobrym tanim sposobem jest rozwinięcie siatki ogrodzeniowej w roli dywanu. działa.

Kuna
01-03-2010, 14:22
Ciągnik i ciężki wał i atak działki . :wink:

Zbigniew100
01-03-2010, 15:03
Ciągnik i ciężki wał i atak działki . :wink:

Taki wał mogą mieć sportowcy, do wałowania boiska. :wink:

racer
01-03-2010, 15:30
Geowłóknina, geosiatka? To coś w stylu siatki ogrodzeniowej tylko z takim właśnie przeznaczeniem.

ma
01-03-2010, 15:39
Geowłóknina, geosiatka? To coś w stylu siatki ogrodzeniowej tylko z takim właśnie przeznaczeniem.
niestety ciezkiego sprzetu te geosiatki nie wytrzymuja, ale moze nie mialam dosc grubej.

Sławek...
01-03-2010, 20:01
...nie wiem czy to jest najtańsze, ale często stosowane na budowach - betonowe płyty....
być może można wypożyczyć na okres budowy od jakiejś dużej firmy budowlanej....

annecy
01-03-2010, 20:16
stado krów trza przez działkę przepędzić... tak w Afryce robią....

:lol:

adi_
01-03-2010, 20:19
stado krow w afryce
dawno je zezarli zostalu nieliczne mucki kargulowe
a jak pole masz zaorane to teraz je przejedz glebogryzalka lub rekultywatorem wyrowna to i dopiero na to wal ale to nie pomoze na dlugo
najlepsze to sa plyty jak juzktos proponowal zawsze mozesz je zdjac jak skonczysz

pinlub
02-03-2010, 12:13
Ok. Dzięki za mnie lub bardziej merytoryczne odpowiedzi :)

darek63
02-03-2010, 19:40
Pole polu nie równe.
Jak typowa gleba orna o sporej ilości cęeści spławialnych to ciężki sprzęt będzie grzązł (poza okresem suszy). Na glebie piaszczystej i żwirowej będzie lepiej.

Idealnie kupić tanio płyty drogowe (3x1m ?). Potem odsprzedać z lekką stratą.
Lub zepchnąć część orną i nawieźć żwiru z kamieniami tam gdzie będzie kładziona na końcu kostka brukowa lub "tem podobne".

panda
03-03-2010, 02:17
utwardzenie jak najniższym kosztem, aby wjechać na działkę
Najtaniej to dajesz ogłoszenie gruz przyjmę i sypiesz. Zresztą, sami Cię znajdą. Pamiętam telefon od ekipy robiącej ogrodzenie (działka jeszcze była pusta) czy zamawiałem gruz bo przywieźli. "Tylko że tu szefie gruzu to niewiele, większość to jakieś śmieci". I gdyby nie ten telefon byłbym właścicielem Kamaza śmieci po cudzej budowie :evil:
Po budowie płacisz jeszcze raz żeby to wybrać i szukasz chętnego żeby mu ten syf sprzedać (oddać).
Budowałem na terenie podmokłym, torfowym - zacząłem od zrobienia docelowej drogi z wjazdem, bez kostki bo kapiący olej z samochodów ją zniszczy.
[linki wygasły]
Po budowie doszły obrzeża, chudy beton i kostka.
Wszystko inne to półśrodki które i tak kosztują a docelowego efektu nie zapewnią.

Ar2r
03-03-2010, 09:11
ja z kolei nic bym nie robił.Pan koparkowy przejedzie po tym polu parę razy,już będzie lepiej,póżniej stal pewnie przywiozą ,następnie bloczki i tak do czasu wjazdu gruchy z betonem już to pole zostanie utwardzone.U mnie była tragedia bo mam glinę , ale kierowcy dali rade,mają doświadczenie.

piotrek_w
03-03-2010, 11:11
ja z kolei nic bym nie robił.Pan koparkowy przejedzie po tym polu parę razy,już będzie lepiej,póżniej stal pewnie przywiozą ,następnie bloczki i tak do czasu wjazdu gruchy z betonem już to pole zostanie utwardzone.U mnie była tragedia bo mam glinę , ale kierowcy dali rade,mają doświadczenie.

Pod warunkiem że nie będzie nigdy padało to zadziała, przy kilkudniowym deszczu jak dobrze taka orna nasiąknie ciężko będzie przejść a co dopiero przejechać.

Ar2r
03-03-2010, 11:56
moja glina jak została "ubita" przez ciężki sprzęt to opady deszczu nie były już tak uciążliwe.Moim zdaniem szkoda kasy na jakieś prowizorki.