PDA

Zobacz pełną wersję : [Poszukuje informacji]



trzus
07-02-2004, 16:50
Poszukuje odpowiedzi na kilka pytan. Zbieram informacje dla znajomego i potrzebuje odpowiedzi na pytania . Oto one:
1. Co to jest inwestycja budowlana
2. Jakie przepisy prawne reguluja realizacje inwestycji
3. Rodzaje domow jednorodzinnych

Bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje i pozdrawiam

ryby
07-02-2004, 16:55
Proponuję lekturę Prawa Budowlanego.

trzus
07-02-2004, 17:01
Mam prawo budowlane, ale odnosnie pytania drugiego to nie wiem czy bedzie to tylko Prawo Budowlane czy jeszcze sa jakies osobne rozporzadzenia ?? A samo sformułowanie inwestycji budowlanej - nie mogę tego znaleść w ustawie

slaw
07-02-2004, 17:27
Ad. 1.
Z Poradnika Majstra Budowlanego:

"Inwestycje są to nakłady, których celem jest wytworzenie nowych bądź powiększenie lub modernizacja istniejących zasobów trwałych. Można wyróżnić tzw. inwestycje budowlane, które dotyczą budowy, rozbudowy lub przebudowy obiektów budowlanych"

to tylko krótki cytat z dwustronnicowego tekstu na ten temat.

Ad. 2.
Na pewno jeszcze rozporządzenie o warunkach technicznych jakie muszą spełniać budynki i ich usytuowanie, przepisy przeciwpożarowe, kodeks cywilny i pewnie kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset innych przepisów...

Ad. 3.
Na pewno jeden podział to "budowane" i "zbudowane", inny to "wolnostojące", "bliźniacze" i "szeregowe"; inny: "parterowe" i "piętrowe"; jeszcze inny: "podpiwniczone" i "nie podpiwniczone"; podział wg. blondynki: "czerwone", "białe", "brązowe" (czyli: ceramika, silka, bale drewniane)

07-02-2004, 17:30
Poradnik Majstra BUdowlanego...... co to takiego ?? może bedzie mi jeszcze przydatny......... gdzie go można znalesc ??

waldas
07-02-2004, 17:35
Dostaniesz go w każdej księgarni technicznej około 90zł.

ryby
07-02-2004, 17:39
Nowy poradnik majstra budowlanego Kup książkę
Cena det.: 82.5 zł
Bezpieczne zakupy w merlin.pl



Wydawca: Arkady
Rok wydania: 2003
Oprawa: twarda
Liczba stron: 921
Kategoria: Dom i ogród
Format: 170 x 240



W nowej edycji Poradnika, przygotowanej z licznym gronem autorów teoretyków i praktyków, podano współczesną wiedze z zakresu budownictwa ogólnego, z uwzględnieniem obecnie obowiązujących w Polsce przepisów prawnych i norm. W książce zawarto informacje dotyczące m.in. procesu przygotowania produkcji budowlanej, organizacji i zagospodarowania placu budowy, materiałów budowlanych.

07-02-2004, 19:01
Ryby podoba mi sie twoje podejście do inwestycji, gdybyś budował bliżej chciałbym u ciebie budować.

ryby
07-02-2004, 19:13
:o Jak mam to rozumieć?

slaw
07-02-2004, 19:19
Gościu,
sugerujesz, że "Poradnik" to zbędny wydatek ?

Ja wychodzę z założenia, że każda poprawka na budowie po partactwie kosztuje co najmniej kilkaset złotych. Zatem, jeśli dla wyjaśnienia wątpliwości z Poradnika skorzystam choćby tylko raz w ciągu całej budowy to inwestycja w Poradnik się zwróci z dużym zyskiem.

Z tego samego powodu prenumeruję Muratora - mimo, że jest jeszcze droższy niż Poradnik.