PDA

Zobacz pełną wersję : wykonanie malego ogrodka



krakowianka01
03-03-2010, 08:39
Witam. Mam prośbę o rade, jak zrobic maly przydomowy ogrodek w ksztalcie litery L? Ma dwa ary. Mam tez do zagospodarowania dwumetrowy pas zieleni od strony ulicy, czyli "za płotem". Jestem absolutnym antytalenciem ogrodniczym:(. Mieszkamy w domu od kilku lat, w ubieglym roku juz musielismy remontowac sciany zewnętrzne!, wiec problem ogrodka znowu sie odsunąl. Moze w tym roku sie uda? Marzyloby sie nam duzo kwiatow wieloletnich, jak najmniej trawnikow, ladna scieżka przez ogrodek i taras od tylnej strony domu oraz malenka altanka:). Ogródek nie jest całkiem płaski, bo występują na nim az dwie skarpy, i row odwadniający... Co w cenie ( z robocizną ), do 6 tys zł, da sie zrobić? Zakupiłam kilka stosownych książek, ale zupelnie nie wiem od czego zacząc. Może ktoś zna sensowną ekipe , która by to w Krakowie zrobiła?
Z góry dziękuję za życzliwe rady:). Poza tym, , tez by sie przydały odstraszacze na psy i kotki sąsiadów...

Mymyk_KSK
03-03-2010, 14:07
2 ary to malutko (sama mam tyle po odliczeniu domu :) ) i ogród musi być przemyślany w każdym, najdrobniejszym szczególe, bo po prostu każdy m2 się liczy. Przede wszystkim dobry projekt. Uwzględniający Wasze potrzeby oraz respektujący ograniczenia finansowe. Dobrze, że wiesz czego chcesz, i czego nie chcesz i masz jakąkolwiek koncepcję - to ułatwi prace projektowe.

Elfir
03-03-2010, 17:41
Za 6 tys możesz zapomnieć o pergolach, ścieżkach, tarasach z ładniejszych i trwalszych materiałów. Natomiast samych roślin nakupisz sporo.

magnolia
04-03-2010, 12:53
A może zamów sam projekt u karkowianki-projektantki ( Mymyk KSK) do samodzielnej realizacji. Ona jako fachowy projektant zaproponuje Ci cioś fajnego, ale nie drogiego. Do tego zamów Pana ( u nas w okolicy jest to np. Ukrainiec) który Ci ten ogródek przekopie.Albo jeszcze lepiej męża- niektórzy Panowie lubią takie sporty. Resztę sobie zrobisz sama- tzn. posadzisz , wykorujesz. To całkiem przyjemna sprawa.