PDA

Zobacz pełną wersję : oczko wodne



marek p.
08-05-2002, 10:53
Proszę o radę jakim sposobem usunąć rzęse w oczku wodnym.

pozdrawia
Marek

empi
08-05-2002, 12:14
Doraźnie możesz ją wybrać np. podbierakiem ale żeby problem nie powracał musisz zapewnić wodzie ruch (wymianę)

mch
08-05-2002, 13:02
Możesz np. taplać nogami w wodzie - wtedy nie będzie stała. :smile:
A na poważnie - proponuję kupić pompę.

ekodom
12-05-2002, 11:11
Kupiłem oczyszczalnię ścieków najnowszej generacji. Składa się ona z widocznego na zewnątrz jeziorka wodnego, w którym rosną przepiękne rośliny nie tylko wodne. Wspaniałe urządzenie. Za jednym zamachem rozwiązałem problem ścieków i ozdoby własnej działki

mch
12-05-2002, 14:29
A ile takie cudo kosztuje i ile miejsca potrzebuje?

ekodom
13-05-2002, 20:11
Cudo ma dwa metry średnicy i tyle zajmuje miejsca. Do tego trzeba przeznaczyć niewiele miejsca na ułożenie drenażu służącego do wprowadzania wody do gruntu. Elementem niezbędnym konstrukcji jest osadnik.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ekodom dnia 2002-06-02 21:05 ]</font>

EDZIA
13-06-2002, 11:15
Ekodom jakbyś mógł coś więcej na ten temat, bo szukam jakiegoś rozsądnego rozwiązania problemu ścieków :smile:
pozdrawiam Ewa

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-06-13 12:17 ]</font>

amatorzy
19-03-2007, 15:42
oddam okolo 20 rybek z oczka wodnego . Rybki żyly w oczku 3 lata.

mar_ch
21-03-2007, 16:31
ekodom czy wiesz cos o dopuszczalnej wielkosci tego jeziorka
przepisy mowia ze staw powyzej 30 m^2 wymaga projektu, operatu wodnoprawnego dziennika budowy kierownika itd.. chce zbudowac staw bez calej papierologii moze to jest obejscie przepisow tzn dwa w jednym??

pawelm
23-03-2007, 20:07
ekodom czy wiesz cos o dopuszczalnej wielkosci tego jeziorka
przepisy mowia ze staw powyzej 30 m^2 wymaga projektu, operatu wodnoprawnego dziennika budowy kierownika itd.. chce zbudowac staw bez calej papierologii moze to jest obejscie przepisow tzn dwa w jednym??
Gadałem dzisiaj z panią sprzedającą oczyszczalnie przydomowe, mówiła że sprzedała ich bardzo dużo,
więc nieraz spotykała się z sytuacjami gdzie przy wariancie zrzucania oczyszczonych ścieków do oczka
inwestor miał problemy z prawem budowlanym.
W żadnym razie oczka wodnego nie da się wcisnąć jako elementu oczyszczalni przydomowej,
jest to niestety - tam gdzie urzędnicy są bardziej dociekliwi - temat albo na osobne pozwolenie na budowę,
albo ograniczenie się do 30m2 i wymóg jedynie zgłoszenia.

Paweł

mar_ch
25-03-2007, 22:32
to chyba nie ma wyjscia tylko trzeba robic pelna dokumentacje. Chociaz ktos mi mowil o jeszcze jednym sposobie.
Oczko wodne robi w ten sposob ze jest duza stefa bagienna a strefa gleboka wlasnie do 30m^2. Napelnia sie tylko strefe gleboka i zglasza do odbioru. Potem wypelnia sie reszte. Ale to opowiesc z seri kolega mojego kolegi ma kolege ktorego kolega, zrobil staw.... Bo nawet wydaje mi sie ze jezeli buduje sie oczko wodne do 30 m na zgloszenie to czeka sie te 30 dni na ew sprzeciw starostwa i potem mozna kopac i chyba nie ma zadnego obowiazku zglaszania go do odbioru. Ktos wie cos wiecej na ten temat?

pawelm
26-03-2007, 10:17
Chociaz ktos mi mowil o jeszcze jednym sposobie.
Oczko wodne robi w ten sposob ze jest duza stefa bagienna a strefa gleboka wlasnie do 30m^2. Napelnia sie tylko strefe gleboka i zglasza do odbioru. Potem wypelnia sie reszte. Ale to opowiesc z seri kolega mojego kolegi ma kolege ktorego kolega, zrobil staw.... Bo nawet wydaje mi sie ze jezeli buduje sie oczko wodne do 30 m na zgloszenie to czeka sie te 30 dni na ew sprzeciw starostwa i potem mozna kopac i chyba nie ma zadnego obowiazku zglaszania go do odbioru. Ktos wie cos wiecej na ten temat?
To nie ma znaczenia czy zgłaszasz odbiór czy nie, to że ktoś oglądał Twoje oczko nie znaczy,
że po jego powiększeniu nie zdarzy się komuś obejrzeć go jeszcze raz.
Albo np. geodeta przy okazji jakichś nowych projektów zrobi uaktualnienie mapy i komuś w urzędzie to nie spasuje.

Paweł