PDA

Zobacz pełną wersję : Produkcja kolektorów słonecznych



woiciehus
04-03-2010, 07:45
Witam
Chcialbym stworzyc "przydomowa" produkcje kolektorow słonecznych, przydomowa bo w garazu:). Jakie maszyny powinienem kupic? Czy ktos zna sie na tym? Chcialbym oszacowac koszt takiej inwestycji. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

voytas80
04-03-2010, 10:33
Rozumiem że technologie sz.k rozpracował ?:)

woiciehus
04-03-2010, 11:40
Mysle o najprostszej technologi tzn o zwykłych płaskich kolektorach, czy jestes w stanie podac mniej wiecej maszyny wchodzace w sklad takiej lini produkcyjnej?

adam_mk
08-03-2010, 09:05
Bierzesz sporego byka za rogi!
Ty nie tylko masz to zrobić, ale też i sprzedać!
Nie stać Cię na linie produkcyjną "próżniaków".
Namiastki będą drogie robione "po sztuce".
Płaskie też dobra rzecz, ale musiałyby być takie tanie jak tarcica (a to też trudne w małym warsztacie).
Nie mówię, ze się nie da, ale....
Jak pytasz - to pomysłu dobrego nie masz na razie...
Maszyny olej na tę chwilę.
Zacznij od koncepcji. Maszyny same z tego wyjdą.
Adam M.

Stalker Greg
08-03-2010, 13:46
Jeśli chcesz je produkować i sprzedawać to się nie uda. Jeśli technicznie i estetycznie mają być zbliżone choćby do najtańszych marketowych kolektorów (~1500zł/szt) to w skali garażowej koszt produkcji wyjdzie większy. Produkcja kolektorów to cały przemysł. Odpowiednie profile aluminiowe, szkło hartowane nie wspominając o powłokach obsorbujących. Jesteś w stanie zamówić po kontenerze każdego z elementów? Do tego spawarki, zgrzewarki, prasy itp. Jak przekonasz klientów żeby wybrali twoje produkty? Musiałbyś dać cenę 700-1000zł/szt przy zachowaniu wysokiej jakości.
Małe manufaktury sprawdzają się przy produkcji ekskluzywnych i drogich produktów na małą skalę np. ręcznie produkowanych samochodów.

woiciehus
15-03-2010, 10:18
Dziekuje Wam Adamie i Stalkerze, z ciekawościa przyczytalem Wasza opinie na ten temat. Niestety obie sa w swietle negatywnym:) Ale to dobrze bo krytyka jest mile widziana. A co do kolektorów to: Obudowe kolektora z Profili aluminiowych mozna wytloczyc na prasie lub zlozyc z gotowych elementow, rurki miedziane , absorber- plyta miedziana chromowana, ciekaw jestem ile kosztuje maszyna do laczenia ultradzwiekowego... Szklo hartowane najlepiej kupic gotowe od producenta. Jesli chodzi o cala inwestycje to znalazlem pewnego Inwestora X ktory moglby wylozyc pieniadze. Ciekaw jestem czy da sie zrobic tak aby koszt pojedynczej sztuki wyniosl ok 400-500zl, bo wtedy mozna by zarobic na tym duzo pieniedzy:) Budowa kolektora nie jest skomplikowana. Oczywiscie ze inwestycja w bardzo drogie kolektory prozniowe moze i bylaby lepsza, bardziej oplacalna dlatego w przyszlosci mozna by rozszerzyc produkcje, korzystajac juz z nabytych doswiadczen przy produkcji zwyklych kolektorow.Wiem ze jest duzo zakladow produkujacych kolektory ale rynek zbytu jest jeszcze wiekszy i przy taniej produkcji w miare dobrych kolektorow moglaby przyniesc korzysci.

EBT
23-10-2012, 13:14
Witam
Chcialbym stworzyc "przydomowa" produkcje kolektorow słonecznych, przydomowa bo w garazu:). Jakie maszyny powinienem kupic? Czy ktos zna sie na tym? Chcialbym oszacowac koszt takiej inwestycji. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiadamy:
Najmniejszy problem napisz do nas produkujemy urządzenia do produkcji kolektorów słonecznych .Pomagamy i doradzamy w tym temacie mamy duże doświadczenie , gdyż produkujemy również kolektory słoneczne www.ebt.com.pl

EBT
23-10-2012, 13:19
Mysle o najprostszej technologi tzn o zwykłych płaskich kolektorach, czy jestes w stanie podac mniej wiecej maszyny wchodzace w sklad takiej lini produkcyjnej?
Odpowiadamy ;
Kolektory słoneczne płaskie niuestety nie należą do " zwykłych " . Produkcja może byc prosta ale do pewnego momentu lub od pewnego momentu.
Pytanie czy chcesz wszystko robic sam czy wspomagać się. Najtrudniejsza jest koncepcja i musisz mieć urządzenia , które zapewnia powtarzalnośc produkcji. Możemy w tym pomóc. ( 58 5628064 )

Charlie
23-10-2012, 13:24
Byłem kiedyś na przedmieściach Gdańska u małego producenta kolektorów słonecznych i z tego co widziałem to miał piłę taśmową do cięcia stali, spawarkę MIG-MAG, lutownicę - miedziane rurki.
Odpowiedni rodzaj szkła zamawiasz na rozmiar - 1000 x 2000 mm
Profile stalowe (kątowniki) kupujesz w hurtowni stali i tniesz na wymiar a następnie jest spawasz, obrabiasz spawy i do lakierni proszkowej.
Płótno/absorber też musisz sobie jakoś skombinować.
Resztę zabawek - aparatura do obiegu wody, sterowanie etc kupujesz od producentów np. firmy KOSPEL z Koszalina czy innej.
To tyle o kolektorach płaskich.
Jak wygląda temat kolektorów rurowych ? Podobnie tylko już rury to nie tak łatwo kupić w dobrej cenie bo producentów w Europie jest niewielu.
Myślę, że około 500 - 700 m2 hali powinieneś mieć aby w miarę komfortowo produkować na jakimś tam poziomie.

Acha, odpowiednie szkło zahartowane do płaskich kolektorów kupisz w firmie PressGlass.

מרכבה
23-10-2012, 13:32
Krucze kurcze właśnie szukałem artykułu o pochłaniaczach promieniowania słonecznego w kolektorach.
I wyszło im dla matowej farby czarnej 4,9 % gorzej niż jakiś specjalny środek do tego, odcień śliwkowo niebieski podobna najlepszy.
Piszę troszku po laicku bo nie siedzę w tym stąd też w fachowe słowa nie chce tego ubierać itp.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&ved=0CEsQFjAG&url=http%3A%2F%2F195.187.94.6%2Fpliki%2Fogolne%2Fp race%2520IEL%2F245%2F14.pdf&ei=jY2GUJWrAaPM0QXwvoDoBA&usg=AFQjCNF3mFzcuzf-rrLrLZI66Jjte73wBA&cad=rja jest
artykuł o tym.