PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przyciąć młodą, szczepioną brzozę ?



wrk
04-03-2010, 11:51
Witam serdecznie wszystkich ogrodników!

Budowę już wstępnie zakończyłem, więc zabieram się za ogród... W zeszłym roku kupiłem i zasadziłem szczepioną brzozę. Teraz chciałbym ją przyciąć, tak, aby ładnie się rozrastała - ale niestety nie wiem jak to zrobić. Znajduję na sieci sporo informacji - ale to są ogóły - a ja nadal nie wiem jak dokładnie to zrobić.

Czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na tej fotce gdzie tą brzózkę przyciąć? Albo opisać - czy ciąć tylko te najmłodsze pędy? Czy wszystkie - albo jaką ich część? Na jakiej wysokości? Czy te "poziome" grubsze gałązki też przycinać? W którym miejscu?

Brzoza pewnie przeżyje każdy mój eksperyment, ale jakoś mam ochotę zrobić to dobrze, tak aby wyszło ładnie, bo mi się ta brzózka bardzo podoba...

Ktoś pomoże?

http://www.pn.com.pl/guest/dzialka/brzoza.jpg

Mirek_Lewandowski
04-03-2010, 12:22
A w jakim celu chcesz ją przycinać?

wrk
04-03-2010, 12:31
Taaa... właśnie takiego pytania się obawiałem :oops: Chyba właściwie główie dlatego, że kupując ją pani powiedziała - proszę ją przycinać pod koniec lutego. No to chciałbym to zrobić...

Kształtu faktycznie nie muszę jej zmieniać, bo mi się podoba, ale czy nie jest tak, że przycięcie powoduje "szybsze" czy też "lepsze" rozrastanie się drzewa? Tego nie wiem...

Mirek_Lewandowski
04-03-2010, 15:42
Tnie się "po coś" :)
Osobiście nie bardzo wiem, po co :wink:

anetik
14-03-2010, 10:10
o to i ja się podpytam od razy w temacie..

Mam podobna brzózkę i chciałabym aby mi się zagęściła, czy wtedy powinnam podciąć każdą opadającą gałązkę ?? Czy ciąć w jakiś inny sposób?

Mirek_Lewandowski
14-03-2010, 11:28
Bardzo ładnie się zagęści bez dodatkowych zabiegów.

anetik
14-03-2010, 12:28
Super, dzięki za odpowiedź!!