PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana lokalizacji budynku



GOWOMB
04-03-2010, 14:28
ani nie mam pojęcia czy w dobrym miejscu post ani za bardzo jaki napisać temat wątku.. ale do rzeczy,

jakiś czas temu w trakcie adaptacji tak z głowy powiedziałem pani że dom będzie w odległości ok 15m od granicy działki, jest to odległość od drogi. teraz jak sobie go wytyczyłem to mi się wydaje trochę za blisko i przesunął bym go jeszcze bardziej do tyłu. działka ma 51 arów więc miejsca jest sporo. czy mogę to zrobić teraz, kiedy mam już pozwolenie na budowę? lub co musiał bym zrobić żeby zmienić lokalizacje budynku?

z góry dzięki

mikolayi
04-03-2010, 14:50
zmiana zagospodarowania=zmiana pozwolenia na budowę

Agawik
05-03-2010, 13:25
Ja też miałam juz wydane pozwolenie na budowę a potem stwierdzilismy ,ze chcemy przesunać budynek. Na projekcie zagospodarowania działki na czerwono zostało wrysowane nowe połozenie budynku + zaznaczone wszystkie odległości ( od drogi, sąsiadów, cieków itd) i wystapiłam o zmiane pozwolenai na budowe. Dostałam bez problemu.

Ania i Tomasz
06-03-2010, 17:39
u nas pojawił się podobny problem. Geodeta wytyczył już budynek na działce koparka przyjechała kopać fundamenty, nagle nasz kierownik budowy i architekt w jednym stwierdził w panice ze trzeba budynek cofnąć o 2 metry do tyłu, ponieważ jest on posadowiony za blisko drogi (nagle wyczytał jakieś przepisy ze 5 metrów od osi drogi i potem jeszcze 6 metrów). Mówił ze geodeci źle wytyczyli, ale sprawdziłam to i wymierzyłam - geodeta wytyczył dobrze czyli tak ja jest na planie zagospodarowania działki. Teraz moje pytanie, czy można przesunąć budynek, po co właściwie był geodeta skoro kierownik budowy wyrwał ławice z jednej strony żeby powiększyć wykop? Wykonawca jest zdenerwowany takimi działaniami , ja też i nie wiem co robić w tej sytuacji? :x

Anna Pepa
03-05-2010, 15:21
U nas sprawa wygląda tak, poszliśmy do architekta, tam bla bla bla - No to gdzie ma być budynek.- powiedział archit. na to ja odpowiadam - Ma mijać się w połowie z budynkiem sąsiada- bo nie chcę żeby okna wychodziło bezpośrednio na okna sąsiada. I co papiery odebrał mój małż, grzecznie zapłacił przyszedł do domu a tam budynek jest wrysowany dosłownie vis a vis domu sąsiada. Odległość okien tarasowych i okien tarasowych sąsiada to nie całe 10m. No fajnie i co teraz?

Anna Pepa
03-05-2010, 15:25
Ja też miałam juz wydane pozwolenie na budowę a potem stwierdzilismy ,ze chcemy przesunać budynek. Na projekcie zagospodarowania działki na czerwono zostało wrysowane nowe połozenie budynku + zaznaczone wszystkie odległości ( od drogi, sąsiadów, cieków itd) i wystapiłam o zmiane pozwolenai na budowe. Dostałam bez problemu.

A ile to trwało, co było potrzebne do ponownego wrysowania budynku i ile to kosztowało, z góry dzięki za odpowiedź.

artmag
18-05-2010, 18:46
U nas budynek był przesunięty o trzy metry juz po uzyskaniu PnB. W nową mapkę zagospodarowania terenu należy e wrysować dom w prawidłowej lokalizacji i ponownie złożyć w Starostwie podanie o zmianę do PnB. Jeżeli to błąd architekta, to powinien zrobić to bezpłatnie.

lipka71
26-10-2010, 11:45
czy trzeba przy zmianie lokalizacji robić cały nowy projekt czy wystarczy aneks w postaci krótkiego opisu zmiany i mapki?