PDA

Zobacz pełną wersję : Okna 1- czy 2- skrzydłowe?



Tradycja
08-02-2004, 11:37
Proszę doradżcie mi ,w projekcie mam okna 1- skrzydłowe (120x145 ) ze szprosami,ale nie mając doświadczenia jakoś nie wyobrażam sobie otwierania takiego okna.Wydaje mi się że okno 2-skrzydłowe jest funkcjonalniejsze,tylko czy przy tych wymiarach nie będzie zbyt mało światła i wtedy jakie szprosy?Dom chcę wykończyć drewnem (szczyty,obramowania wokół okien itp.) :roll:

czmirek
08-02-2004, 11:50
Proszę doradżcie mi ,w projekcie mam okna 1- skrzydłowe (120x145 ) ze szprosami,ale nie mając doświadczenia jakoś nie wyobrażam sobie otwierania takiego okna.Wydaje mi się że okno 2-skrzydłowe jest funkcjonalniejsze,tylko czy przy tych wymiarach nie będzie zbyt mało światła i wtedy jakie szprosy?Dom chcę wykończyć drewnem (szczyty,obramowania wokół okien itp.) :roll:
taka wielkosc jednego skrzydla jest dopuszczlna, z otwieraniem tez nie powinnobyc problemow ale na pewno jest latwiej otworzyc mniejsze skrzydlo. sama musisz zadecydowac czy praktyczniejsze jest wieksze czy mniejsze skrzydlo

polanka
08-02-2004, 19:47
My również mamy w projekcie okna 120x150cm i decydujemy sie na dwuskrzydłowe. Będą na pewno wygodniejsze do otwierania. Dodam, że w obecnym mieszkaniu mamy okna 110x180cm i również są dwuskrzydlowe, drewniane i wystarczająco jasne. Zrezygnowaliśmy jednak ze stałych szprosów -może kiedyś dokupimy ruchome mocowane magnesami (również drewniane).

bobo30
08-02-2004, 20:01
Ho,ho szprosy mocowane magnesem? Gdzie to można zobaczyć? U jakiego producenta okien?

bobo30
08-02-2004, 20:02
Ho,ho szprosy mocowane magnesem? Gdzie to można zobaczyć? U jakiego producenta okien? Nasze okna będą dwuskrzydlowe.

08-02-2004, 22:45
okna dwuskrzydłowe są wygodniejsze w otwieraniu, ale znacznie zmniejsza się wówczas powierzchia szyb, no i światła dziennego w domu.

Należałoby zastanowić się jakie jest duże pomieszczenie i jaka jest jego funkcja.

Na etapie projektu można spróbować zwiększyć okna, należy też pamiętać, że będzie to rozwiązanie droższe.

Cz.

08-02-2004, 22:58
Zrob tak jak masz w projekkcie, tylko szprosy same poziome. Na pewno bedzie OK. Darek

08-02-2004, 23:29
proponowałbym zastanowić sie nad wyglądem elewacji
okna jednoskrzydłowe w o tych wymiarach są normalnymi oknami wiecej światła nie sa ponadnormatywne, klienci zazwyczaj wybierają projekty dostępne na rynku a charakter jest raczej prosty nie powiazany z tradycyjnym dworkiem po co sobie komplikować życie dodatkowa cena za szprosy za żaluzje itp nie wspomne o przewietrzeniu

Juras XR4Ti
09-02-2004, 05:57
Okno dwuskrzydłowe zabierze więcej światła. Jest też droższe od jednoskrzydłowego. Ja mam okna trochę mniejsze 120x120. i nie wyobrażam sobie dzielenia ich na pół...

aga_kraków
09-02-2004, 06:36
Hej,
mając okna uchylno-rozwierane i tak najczęściej będziesz je uchylać.Szkoda światła na podziały.Jednoskrzydlowe.
Aga

kc
09-02-2004, 06:43
Okno o szerokości <=120 byłoby niepowaznie dzielić. Przecież praktycznie nie zostaje miejsca na szyby!