PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż okapu prosto na dwór ?



Radek1974
06-03-2010, 09:36
Witam,

Mam takie pytanie w sprawie okapu w kuchni.
Czy jest możliwość wypuszczenia wyjścia z okapu w prost przez ścianę na zewnątrz a nie do komina.
Odległość od płyty gazowej do komina jest dość spora i prościej było by wypuścić od razu na zewnątrz. Tylko czy przy wiejącym wietrze nie będzie za bardzo wwiewać zimnego powietrza do kuchni.

Może ktoś miał podobny problem

Pozdrawiam,

Radek

retrofood
06-03-2010, 10:10
A jak myślisz, dlaczego ludzie tak nie robią skoro to takie proste?

Laschlo
06-03-2010, 14:05
Witam .Kiedyś mieszkałem w starej kamienicy.Podczas remontu natrafiliśmy na ten sam problem.Okap podłączyliśmy do otworuwykutego bezpośrednio w ścianie,ale aby nie wiało i nie wtłaczalo powietrza z zewnatrz trzeba bylo zamontować metalowy komin o długości1.5m.Ale to bylo kiedyś i w kamienicy,a nie w nowowybudowanym domu.

Hitry
06-03-2010, 14:06
Ja też chciałem tak zrobić,bo do komina strasznie daleko.Moja babcia tak zrobiła i w zime zamiast wylatować opary leci powietrze do środka.Moim zdaniem zrobiła za krótki wylot do góry.Czym wyżej do góry tym lepiej.W końcu zamontowałem okap zwykły z pochłaniaczem ale nie jest to samo.Za głośno pracuje.

dragon2006
06-03-2010, 15:56
Witam
U mnie w projekcie z powodu braku komina w kuchni przewidziane jest podłączenie okapu do tak zwanej Zetki wykonanej w ścianie,lecz niweiem
jak tak wykonany kanał działa w praktyce,może ktoś ma zetke i podzieli się doswiadczeniami.

M K
06-03-2010, 18:50
jak tak wykonany kanał działa w praktyce,może ktoś ma zetke i podzieli się doswiadczeniami.

Wieje z niego zimnym powietrzem.

odaro
06-03-2010, 20:19
jak tak wykonany kanał działa w praktyce,może ktoś ma zetke i podzieli się doswiadczeniami.

Wieje z niego zimnym powietrzem.

Przy prawidłowo wykonanej zetce nie powinno wiać zimne powietrze

M K
06-03-2010, 20:40
jak tak wykonany kanał działa w praktyce,może ktoś ma zetke i podzieli się doswiadczeniami.

Wieje z niego zimnym powietrzem.

Przy prawidłowo wykonanej zetce nie powinno wiać zimne powietrze

Na pewno?

joaz
08-03-2010, 11:00
A może uda się puścić rurę do komina pod częściowo opuszczonym sufitem? :lol:

Nefer
08-03-2010, 12:30
Też tak zrobiłam. W zimie dopiero przy - 20 było czuć lekki powiew. Więc nie ma problemu :)

bwojtek
08-03-2010, 12:43
jak tak wykonany kanał działa w praktyce,może ktoś ma zetke i podzieli się doswiadczeniami.

Wieje z niego zimnym powietrzem.
Zamiast "zetki" lepiej zakończyć wylot kratką wentylacyjną z żaluzją a sam okap powinien być wyposażony w zawór klapowy i nic nie wieje!

Nefer
08-03-2010, 13:29
Dokładnie jak pisze bwojtek. ALe u mnie takie drobiazgi to jeszcze chwila :)