PDA

Zobacz pełną wersję : TELEWIZOR, TV - modele, opinie, rodzaje



Strony : [1] 2

marc27
20-10-2005, 08:59
Proszę doradzcie jaki telewizor LCD polecacie, byłem w mediamarktcie jest tego trochę ale nie wiem na jakie parametry zwracać uwagę. Widziałem LG rz 37Lz31 za 7799. Obraz był oki ale troche drogo. Czy ktoś z was może mi poradzić jaki i gdzie najlepiej kupić?

marc27
20-10-2005, 10:40
prosim o podpowiedz :D

marc27
25-10-2005, 07:55
???

rafał ...
25-10-2005, 08:04
zmień forum, np: http://www.audiostereo.pl/

Jacek Arafat
14-09-2006, 08:29
Witam. Zastanawiam się nad kupnem telewizora LCD. Chce wybrać coś w granicach do 12tys. Myślę, że telewizor powinien miec mniej więcej 42''. Jaki telewizor proponujecie?

piotrul
14-09-2006, 09:21
Skup się raczej na tym jaki ma kontrast i rozdzielczość i dopiero pod to dobieraj konkretny telewizor.

2mm
14-09-2006, 09:35
Skup się raczej na tym jaki ma kontrast i rozdzielczość i dopiero pod to dobieraj konkretny telewizor.


Sony Bravia albo coś z LG. Zadnego chłamu typu np. Philips

hollly
14-09-2006, 11:10
kopalnia wiedzy, tu szukaj

http://www.hdtv.com.pl/forum/

krzysztofh
14-09-2006, 11:50
Obecnie na rynku nie telewizora, który by jakościa obrazu dorównywał typowemu kineskopowi. Kupno plazmy lub LCD należy więc traktować w kategorii tendy. Bez urazy ale taka jest prawda, jeżeli możesz poczekaj ze dwa lata, może będzie lepiej, przynajmniej z nadawaniem sygnału.
Większośc salonów prezentuje możliwości tych TV podając tam sygnał z płyty DVD. Wtedy można uzyskać zadawalającą jakość. Przed zakupem poproś o demonstrację na sygnale TV z anteny.
Zapomniałem że czasem kupuje się TV jako końcówkę DVD a nie aby oglądać wiadomości.

hollly
14-09-2006, 12:28
to prawda, nic nie dorówna telewizowi rct. Moje rajdy po sklepach, forach internetowych trwały 3 miesiące, ceny spadały z tygodnia na tydzień, ja jednak zrezygnowałem z lcd i plazmy. Kupiłem na przeczekanie (3-5 lat) telewizor tylko projekcyjny Samsung 43QHL. Zapłaciłem 2900 w normalnym sklepie. Na necie ceny podobne. Po prawie 3 miesiacach uzytkowania nie żałuję zakupu a nawet jestem bardzo zadowolony. 2900 za 43 calowy tv to dobra cena. Jakość na polsacie cyfrowym bardzo dobra. Dodatkowo to jeden z tv o najmocniejszym dźwięku- coś około 30.
Za 5 lat sytuacja się unormuje, tv obecnie kosztujące 12 tys spadną do 2.000. Nie wiadomo czy technologia HD się utrzyma bo mówi się już o czymś całkiem innym.
Ale jeśli jednak chciałbyś tv na dłużej to polecam Sony KDF, tez projekcyjne ale działające na zasadzie 3lcd. Ceny około 4800 za 43 cale a jakość powala z nóg.
Normalne LCD to tragedia na normalnym sygnale, oglądająć tv mam wrażenie, że to idzie przez kompa. A mogę coś o tym powiedzieć bo mamy w sypialni 17' lcd też samsunga.

krzysztofh
14-09-2006, 13:17
to prawda, nic nie dorówna telewizowi rct. Moje rajdy po sklepach, forach internetowych trwały 3 miesiące, ceny spadały z tygodnia na tydzień, ja jednak zrezygnowałem z lcd i plazmy. Kupiłem na przeczekanie (3-5 lat) telewizor tylko projekcyjny Samsung 43QHL. Zapłaciłem 2900 w normalnym sklepie. Na necie ceny podobne. Po prawie 3 miesiacach uzytkowania nie żałuję zakupu a nawet jestem bardzo zadowolony. 2900 za 43 calowy tv to dobra cena. Jakość na polsacie cyfrowym bardzo dobra. Dodatkowo to jeden z tv o najmocniejszym dźwięku- coś około 30.
Za 5 lat sytuacja się unormuje, tv obecnie kosztujące 12 tys spadną do 2.000. Nie wiadomo czy technologia HD się utrzyma bo mówi się już o czymś całkiem innym.
Ale jeśli jednak chciałbyś tv na dłużej to polecam Sony KDF, tez projekcyjne ale działające na zasadzie 3lcd. Ceny około 4800 za 43 cale a jakość powala z nóg.
Normalne LCD to tragedia na normalnym sygnale, oglądająć tv mam wrażenie, że to idzie przez kompa. A mogę coś o tym powiedzieć bo mamy w sypialni 17' lcd też samsunga.
A jaka jest żywotność takiego TV?

hollly
14-09-2006, 14:42
tv jest praktycznie na wieki :) co 5 lat należy wymienić lampę projekcyjną (która daje coraz mniej światła czyli obraz ciemnieje, której koszt w tej chwili waha się w okolicach 500 pln (przy średnim czasie oglądania tv 3 godz/dzien). Po takiej wymianie tv jest jak nowy tzn parametry obrazu są takie jak przy nowym tv.
Ja to uważam za plus ponieważ wymieniasz i masz jak nowe. Natomiast lcd i plazmy borykają się z problemi takimi jak wypalanie pixeli i inne. Niestety w takich przypadkach tv można wyrzucić na śmietnik.
Moje podejście jest takie:
teraz TV za 2800 na 5 lat
po 5 latach nowa lampa i projektor wędruje np do sypialni
a na jego miejsce już coś nowego, może lcd albo plazma ale nie na takim poziome jak jest teraz

kiwal
16-09-2006, 15:27
tv jest praktycznie na wieki :) co 5 lat należy wymienić lampę projekcyjną (która daje coraz mniej światła czyli obraz ciemnieje, której koszt w tej chwili waha się w okolicach 500 pln (przy średnim czasie oglądania tv 3 godz/dzien). Po takiej wymianie tv jest jak nowy tzn parametry obrazu są takie jak przy nowym tv.
Ja to uważam za plus ponieważ wymieniasz i masz jak nowe. Natomiast lcd i plazmy borykają się z problemi takimi jak wypalanie pixeli i inne. Niestety w takich przypadkach tv można wyrzucić na śmietnik.
Moje podejście jest takie:
teraz TV za 2800 na 5 lat
po 5 latach nowa lampa i projektor wędruje np do sypialni
a na jego miejsce już coś nowego, może lcd albo plazma ale nie na takim poziome jak jest teraz

jacekm22
17-09-2006, 17:24
Witam. Zastanawiam się nad kupnem telewizora LCD. Chce wybrać coś w granicach do 12tys. Myślę, że telewizor powinien miec mniej więcej 42''. Jaki telewizor proponujecie?
Jesli chcesz juz kupic to jednym z lepszych i niestety najdrozszych modeli jest KLD 46 V2000 Sony , jesli ci sie specjalnie nie spieszy poczekaj na spadek cen LCD Full HD w przyszlym roku , bo na razie ceny sa bardzo wysokie . W pazdzierniku i grudniu ukaza sie pierwsze europejskie odtwarzacze HD DVD Toshiby po w miare przystepnych cenach . :)

Lataren
28-06-2007, 08:50
Witam, zamierzam kupić telewizor prawdopodobnie LCD ew Plasme i teraz jaki polecacie i najważniejsze o jakich parametrach?

guciooo
28-06-2007, 17:15
Kup LCD najlepiej Samsunga. Produkują dobre telewizory z błyszczącą obudową, ładnie się prezentują na ścianie :) Nie musi być fullhd bo to drogie i podobno nikt narazie nie nadaje w takiej rozdzielczości.

jacekp71
04-07-2007, 22:38
sony bravia

Darek Rz
05-07-2007, 06:17
sony bravia

Witam

Oj ,, Sony to niestety w ostatnich latach tandeta najwyższej klasy . I nie pytajcie dlaczego .Wiem co mówię . Generalnie nalezy kupować sprzęt ze sredniej półki -ten który sie podoba . I tak pierwsze poważne usterki zaczną sie po 4-5 latach niezależnie od marki ( oczywiście te najtańsze hipermarketowe pomijam bo - prezentują najniższą jakosć ).
Taką mamy niestety tendencje w dzisiejszych czasach przy całkowicie nasyconym rynku - jedyna metoda na "zmuszenie" klientow do zakupow sprzętu co 4-6 lat to zmniejszenie trwałosci przy jednoczesnym zwiększeniu atrakcyjności obsługi i wyglądu ...............niestety . I niech nie łudzi sie ten co kupił najdrozszy że kupił jakość .

pozdrawiam

Heath
05-07-2007, 11:56
Dla mnie najważniejsze żeby nie smużyło. Szlag by mnie trafił gdyby np. na meczu za piłką ciągnął się "smark". Trzeba przyjrzeć się w sklepie - i nie tylko na obrazie z DVD ale i z anteny.

jabko
05-07-2007, 19:25
Oj to przy standartowym obecnie czasie 8ms nie byłbyś zadowolony z żadnego TV.
od tym względem żadne LCD nie dorówna zwykłemu kineskopowi

motyczka
05-07-2007, 19:32
tez zastanawiamy sie nad kupnem sony bravia...w sumie to jesteśmy juz zdecydowani, czy ktos ma może jeszcze jakieś opinie na jego temat??

2112wojtek
05-07-2007, 19:40
Ja bym polecal Samsunga albo Hitachi LCD . Za ludzka cene masz kontrast , ze hej. 5000:1 to juz cos kiedy wiekszosc ma 800 lub 1000 w tej cenie.

A co do HD to juz nadaja , nawet w polskiej wersji sa 3 programy MGM, Discovery i N Sport HD, tylko do pelnej zabawy sygnal musi byc z konwertera a nie z kablowki.

guciooo
05-07-2007, 20:55
Podobno w TV Sony są panele LCD Samsunga. Ja polecam samsunga, obecnie sprzedaje najwięcej tv lcd na świecie (http://wiadomosci.wp.pl/kat,40044,wid,8937730,prasaWiadomosc.html?ticaid=1 40c5).

grzesiozłodzi
05-07-2007, 21:10
Ja z czystym sumieniem mogę polecić Sharpa LC 52XD :D

Darek Rz
05-07-2007, 21:26
tez zastanawiamy sie nad kupnem sony bravia...w sumie to jesteśmy juz zdecydowani, czy ktos ma może jeszcze jakieś opinie na jego temat??

Witam

I pisz tu człowieku 100x że to szajs (15 lat w serwisie RTV ) . Chcecie to kupujcie .......echhhhhhhhhh..........na pewno sprzedawca wie wiecej .

pozdrawiam

2112wojtek
05-07-2007, 21:31
I pisz tu człowieku 100x że to szajs (15 lat w serwisie RTV ) . Chcecie to kupujcie .......echhhhhhhhhh..........na pewno sprzedawca wie wiecej .

pozdrawiam

:P :P echhh skad ja to znam ? :wink:
tez pozdrawiam

guścik
05-07-2007, 22:10
Polecam, duzy i cienki. :D

fiacior
05-07-2007, 22:19
Witajcie
Ja się ostatnio dowiedziałem, że Pionieer robi dobre telewizory.
A tak naprawdę to najlepiej iśc do sklepu gdzie mają telewizory na stanie i porównać obraz na kilku.
Mam kolegę, który pracuje w Samsungu i nie poleca ich telewizorów.
Jednymi z najlepszych są Panasoniki i Sony-japońska elektronika. Nawet ostatnio był test w tv i Panasonik wypadł najlepiej, ale nie pamiętam jaki dokładnie model.

Darek Rz
05-07-2007, 22:43
Fiacior napisał cyt:
J
Jednymi z najlepszych są Panasoniki i Sony-japońska elektronika.

Witam

Nie rozsmieszaj mnie kolego ...........to było kiedys .

2112wojtek
05-07-2007, 22:50
:P :P Darek Nie masz szans.

KiZ
05-07-2007, 22:56
W związku z generalną "wariatką" w budowlance musiałem metodą kreatywnej księgowości wyeliminować nowy tv, no chyba że na jakiś eldżi starczy ;) Polecałbym loewe lub bang&olufsen :roll:

Darek Rz
05-07-2007, 23:04
:P :P Darek Nie masz szans.

Wiemmmmmmmmm :cry: .........niech wygra Rubin :roll:

pozdrawiam

retrofood
06-07-2007, 06:10
Witam, zamierzam kupić telewizor prawdopodobnie LCD ew Plasme i teraz jaki polecacie i najważniejsze o jakich parametrach?
Najważniejsze, aby ekran był prostokątny.

Kipcior
06-07-2007, 12:23
Ja od roku mam plazmę Panasonic PV60 42 cale i nie było dnia, żebym na nią narzekał. Miałem w domu pokaz 4 telewizorków (jst taka firma z Olsztyna, która takie pokazy organizuje w domu klienta - dla zainteresowanych mogę dać namiar na priv, zeby nie było że naganiam czy coś). W każdym razie przyjechali, 3 godzinki potestowałem sobie zarówno plazme jak i LCD sharpa i samsunga no i wybrałem plazme Panasa. Generalnie najważniejszą rzeczą jest odpowiedź na pytanie jakie masz źródło sygnału. Jesli jest to źródło analogowe np kablówka to odradzam zdecydowanie LCD. Analog wygląda na LCD koszmarnie. Jeśli natomiast masz platformę cyfrową z dobrym sygnałem i do tego być może źródło Hd no to wtedy można LCD brać pod uwagę. Jakkolwiek porównywaliśmy z kumplem moją plazmę z LCD full HD i wielkich różnic nawet przy materiale HD nie było widać przy oglądaniu z normalnych odległości. Wiadomo że jak przystawisz nos do ekranu to im wyższa rozdziałka matryca tym szczegóły bardziej wyraziste. Jednak im dalej tym się różnice zacierają i przy normalnej odległości: 2,5 3 metry praktycznie niezauważalne.

zenek_akcent
06-07-2007, 12:28
:P :P Darek Nie masz szans.

Wiemmmmmmmmm :cry: .........niech wygra Rubin :roll:

pozdrawiam


mam na zbyciu zepsutego heliosa - oddam "prawie" za darmo

motyczka
06-07-2007, 14:56
tez zastanawiamy sie nad kupnem sony bravia...w sumie to jesteśmy juz zdecydowani, czy ktos ma może jeszcze jakieś opinie na jego temat??

Witam

I pisz tu człowieku 100x że to szajs (15 lat w serwisie RTV ) . Chcecie to kupujcie .......echhhhhhhhhh..........na pewno sprzedawca wie wiecej .

pozdrawiam

Darek napisałes tylko raz, no chyba ze te 99 przeoczyłam, to sie kajam...ale jezeli moge prosić o konkrety?? bo samo stwerdzenie ze to szajs mnie nie przekonuje....chciałabym uzyskac od ciebie "fachowca" argumenty, zebym wiedziała ze dobrze robie..........kazdy chwali swoje i badz tu człowieku mądry....
faktycznie bazuje na starych tv sony, maja moi rodizce mamy my i nie mam zastrzerzeń, ale to moze dlatego ze stare jak powiadacie z Wojtkiem....konkrety do mnie trafiają, skoro nie ten to jaki ??

motyczka
06-07-2007, 15:04
jeszcze tylko taka mala dygresja: wiesz kucharzem możesz byc i 20 lat w barze bistro, ale dla mnie nie bedzie to autorytet w gotowaniu.......zebys mnie nie zrozumial źle, ja Ciebie nie znam (może i bład) :wink: i Twojej szerokiej wiedzy, stąd ta prośba o konkrete informacje zeby sie nie wpieprzyc na mine 8) :D

z góry dziękuję

pozdrawiam serdecznie :)

motyczka
06-07-2007, 15:07
:P :P Darek Nie masz szans.

Wiemmmmmmmmm :cry: .........niech wygra Rubin :roll:

pozdrawiam

ma szanse i to duze :lol:

ps. rubina tez juz przezyłam i junosta.... :P

motyczka
06-07-2007, 15:22
Ja bym polecal Samsunga albo Hitachi LCD . Za ludzka cene masz kontrast , ze hej. 5000:1 to juz cos kiedy wiekszosc ma 800 lub 1000 w tej cenie.

A co do HD to juz nadaja , nawet w polskiej wersji sa 3 programy MGM, Discovery i N Sport HD, tylko do pelnej zabawy sygnal musi byc z konwertera a nie z kablowki.

w naszym przypadku mamy sygnał cyfrowy z Ntv ....stad chcemy lcdka hd
każdy wzoruje sie na własnym dośw. nasze oparte jest tylko, jak wspominałam, na soniaczach....a jak mówia kto pyta nie błądzi.... :)

ten model planujemy kupić Sony KDL-40S2530K, szczerze prosze o poradę:
http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/sony-kdl-40-s-2530-k.bhtml

woland1980
07-07-2007, 08:42
Wracam do pytania:

Ponieważ nie podajesz ceny a ni twoich kryteriów, to śmiało mogę powiedziec że najlepszym jakościowo:-) najodważniejszym designersko i najdroższym cenowo na rynku będźie LOEWE.

A to czy LCD, czy PLAZMA to wcale nie łatwy wybór. Tańsze i zaczynające się od niewielkich przekątnych ekranów są LCD.
Droższe i zaczynające się od 42 cali są PLAZMY - a te droższe PLAZMY mają o niebo lepszą jakość od LCD, nie wypalają się tak jak starsze typy.
Plazma ciągnię prądjak odkurzacz:-) Duuuuzo za i przeci.

Ale śli budżet nie gra roli to wybór prosty: Plazma LOEWE.

Luc Skywalker
07-07-2007, 09:19
Wybralem lcd Samsunga , poniewaz Microsoft rekomendowal je jako doskonale do konsol Xbox .

woland1980
07-07-2007, 11:47
aha co do HD to jest więcej:

Canal+ Film HD
Canal+ Sport HD

według mnie to jest programowo najciekawsze... no ale jak ktosby juz chciał się przyczepić to jedyne pełne HD ma Nka..., ale zwykłe oko tego nie wyłapie...

ar2
07-07-2007, 12:04
Ta sama kablówka na tym samym egzemplarzu TV ale w np w innym bloku będzie odbierać różnie, dlatego najlepiej TV przed zakupem sprawdzić u siebie w domu, dodatkowo będzie wyobrażenie czy nie jest za duże, czy pasuje do otoczenia etc..

Zapraszam do zapoznania się bliżej z HDTV, oraz opiniami o Telewizorach na www.hdtv.com.pl

P.S.

sklep www.audiovideo.com.pl oferuje świetną rzecz jaką jest prezentacja w domu, wystarczy wybrać 3 modele które się podobają a oni przywiozą do domu i będzie można każdy sprawdzić i wybrać z nich.

Pzdr.

motyczka
09-07-2007, 19:47
Wracam do pytania:

Ponieważ nie podajesz ceny a ni twoich kryteriów, to śmiało mogę powiedziec że najlepszym jakościowo:-) najodważniejszym designersko i najdroższym cenowo na rynku będźie LOEWE.


jeżeli to pytanko jest skierowane do mnie :oops: :wink: , to okresliłam sie co do kryteriów podając linka, w tej granicy cenowej szukamy i w takich parametrach jak sony KDL-40S2530K, dodam że salon mamy 35 mkw. od tv do kanapy bedzie (w planowanym nowym ustawieniu) ok 5 m., tv max 40' bo stolik mamy metrowy więc wiekszego nie zmieścimy (zresztą portfel by tego nie wytrzymał) :roll: :wink: poza tym mamy styl klasyczny więc Tv nie moze dominować we wnetrzu.....

co do stronki www.hdtv.com.pl przefiltrowaliśmy ją ...dzieki ar2 za poradę :D

ekeko
17-07-2007, 14:37
Stoje prze problemem, zakupu telewizora ale nie wiem co wybrac :-? chce duzy kolo 40 cali i plaski! I wlasnie teraz nie wiem czy plazma czy LCD, jak producent, juz nie wspominajac o modelu? Macie cos godnego polecenia, na co zwrocic uwage?

jabko
17-07-2007, 14:43
Proponuję się wstrzymać

Bo full HD to koszt od 6tyś zł
Nie ma co go kupować bo w HD nadaje na cyfrze bodajże 3 programy (National G., Cyfra sport i coś jeszcze)

HD ready to koszt od 2tys zł
Ale samo ready nic nie daje. Jakośc obrazu nic nie lepsza tylko tyle ze w ogóle widać obraz co nie jest możliwe bez tej funkcji. Nie ma co go kupować bo za dwa lata jak większosć programów zacznie nadawać w HD i żeby widziec piękny obraz trzeba mieć full HD.

Poczekaj 2 latka.
Kupisz full HD wtedy już za 2tys zł. a i programów będzie duzo

dpassent
17-07-2007, 14:53
oj rety rety... ales jabko namieszal.

Full HD to rozdzielczosc min 1920x1080
HD Ready to rozdzielczosc min 1366x720

W Polsce "nadajniki" zdecydowali się na nadawanie w 720p (czyli rozdzialka 1366x720), tak nadaje Nka i tak nadaje Cyfra. Jezeli to ma byc tv tylko do satelity to nie warto kupowac nic wiecej. Jezeli to ma byc tv do konsoli (xbox 360 albo ps3) i/lub do DVD wysokiej rozdzielczosci (HD DVD lub BlueRay) to warto moze kupic Full HD. Jezeli to ma byc tv do kablowki lub telewizji "napowietrznej" no mozna sie niezle przejechac bo obraz moze wygladac duzo gorzej niz na zwyklym CRT. Wszystko zalezy od algorytmow skalowania obrazu zaszytych w tv (a tych jest multum).

Co do wyboru to temat rzeka i jak zwykle wybor trudny. Poczytaj:

http://hdtvpolska.com/
http://www.hdforum.pl/
http://hdtv.com.pl/

ekeko
19-07-2007, 15:21
Ale mi pomogliscie chodzi mi o producenta i model?

guciooo
19-07-2007, 16:05
Polecam Samsunga LCD. Samsung sprzedaje najwięcej tv lcd na świecie.

dpassent
20-07-2007, 08:27
Ale mi pomogliscie chodzi mi o producenta i model?

to tak jakbyś prosił o podanie konkretnego modelu samochodu, którym masz jeździć. :) niestety bez pooglądania i pochodzenia i poczytania w inecie nie wybierzesz. ja mogę powiedzieć że mam samsunga , gdybym teraz kupował to pewnie kupił bym to: http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le40n87bd.asp

seba_dg
21-07-2007, 12:47
Ja też polecam Samsunga LCD.
Najlepsze matryce, nawet sony używa matryc Samsunga.
Minimum 40" oczywiście obraz panoramiczny. 32" to jednak trochę mało do salonu. Kupić np. w MEDIA, najlepiej poczekać na jakąś dobrą promocję.
Telewizor powinien być HD Ready ale najlepiej pełne HD. Jednak pozostaje kwestia ceny...
Plasme odradzam - obraz ładniejszy (np. lepszy kontrast) ale krótsza żywotność i większy pobór prądu.
Pozdrawiam

Webster
23-07-2007, 09:32
42 cale to polecam LG LC2RR jest rewelacyjny, ladny obraz ma, naprwde takie soczyste kolory, no i fajna opcja z tym dyskiem twardym wbudowanym, poszukaj w skelpach internetowych jest spor taniej!

lagerfeld
23-07-2007, 10:08
my kupiliśmy plazmę 42 cale philipsa. długi na jakieś 125 cm, wysoki na 73 i gruby :wink: na jakieś 7-10 cm.
dlaczego plazma a nie lcd? znajomi kupili ten sam rozmiar tylko lcd. obraz z kabla mają taki sam jak my z naziemnej. po co zatem przepłacać ?
acha, ogląda się bardzo dobrze i moim zdaniem ma najbardziej sexy pilot z tych jakie do tej pory mieliśmy :lol:

Dameks
24-07-2007, 22:26
Polecam LG to dobre telewizory sam mam niestety tylko 26" LX2R - mam mały pokój, ale jedno jest pewne chcesz poznać zalety TV z Hd Ready podłącz kompa do Tv Kineskopowego a potem do Lcd-ka różnica jest niewyobrażalna.
Z tego co słyszałem to plasma pobiera więcej energii elektrycznej i się wypala , co zresztą widać po Super promocjach "Plasma 40" 80Gb dysk za 3500" - wyprzedają bo plasmy już się nie produkuję na swiecie .

lagerfeld
25-07-2007, 09:15
wyprzedają bo plasmy już się nie produkuję na swiecie .
:o :o :o łał, to nie wiedziałem że wyprzedają też plazmy, które u nas będą dopiero w 2008 ?
zresztą pewnie nie ma to jak oglądać tiwi na 50 bądź więcej calowym LCD.
poczucia humoru gratuluję :wink:

jabko
25-07-2007, 10:08
... ale jedno jest pewne chcesz poznać zalety TV z Hd Ready podłącz kompa do Tv Kineskopowego a potem do Lcd-ka różnica jest niewyobrażalna.
...
To ja proponuje oglądać wyscigi samochodowe na obu TV. Różnica niewyobrażalna. Jednak kineskopowe nie maja problemów z mazaniem (choć walka LCD trwa. 8ms, 7ms itd ...

Dameks
25-07-2007, 17:34
Witam

poniżej wypowiedź z forum http://felektr.katalogi.pl/Telewizor_plazmowy_czy_LCD_-_Co_wybrać_-t8883.html tu już poruszono ten temat

Czesc, wszystko co napisal powyzej Preskaler jest prawda.
Dodam tylko od siebie.

Jezeli idzie o kontrast - plazmy maja go czesto rzedu 1:10 000 a kilka tysiecy to standart. LCD dochodzi do 1:1000 a wiec 10x mniejszy. Ale z drugiej strony czy to sie zauwaza. Wystarczy troche swiatla w pokoju i juz czesc tego kontrastu sie marnuje. Dlatego np. Philips wypuscil specjane oswietlenie mocowane za plazma, aby swiatlo nie padalo na ekran. Ogladanie w calkowitej ciemnosci meczy wzrok, szczegolnie przy tak kontrastowych ekranach.

Nalezy tylko pamietac o trzech sprawach:

1. Z bliska na plazmie widac siateczke (granice pomiedzy pikselami) - no ale takie duze ekrany powinno ogladac sie z dalsza.

2. Plazma cholernie sie grzeje, zima to nie problem, ale latem w upalne dni, gdy nie ma sie w domu klimatyzacji to moze nieco dokuczac. To tak jak bys mial wlaczony piecyk elektryczny o mocy kilkuset watow.
Sprawdzilem, ze sredni pobor mocy jest:
42' ~300W
50' ~430W
61' ~540W
Maksymalnego strategicznie nikt nie podaje. I w koncu to cala ta moc zostaje zamieniona na ciepelko. Poloz reke na wierzchu, z tylu pracujacej plazmy, to sie zdziwisz.
Ja mieszkam z USA i tutaj jak kogos stac na plazme to i na pewno ma bardzo dobre centralne ochladzanie w domu.

3. Plazma jednak sie "wypala", najnowsze co prawda robia rozne triki aby tego uniknac, tzw. "pixel shift", czyli automatyczne przesuwanie obrazu o kilka pikselkow w kazda srtone, co pare sekund, obraz nie stoi w miejscu tylko minimalnie wedruje po ekranie, z daleka tego nie widac.

Dla odmiany w LCD wyemitowuje sie podswietlenie. No i ma zdecydownie mniejszy kontrast, jak i kat z ktorego mozna je ogladac, ale jak pisze Preskaler poprawia sie.

No i to wszystko, Zbyszek

lagerfeld
27-07-2007, 10:22
poniżej wypowiedź z forum http://felektr.katalogi.pl/Telewizor_plazmowy_czy_LCD_-_Co_wybrać_-t8883.html tu już poruszono ten temat
link jakoś nie działa :(

Ogladanie w calkowitej ciemnosci meczy wzrok, szczegolnie przy tak kontrastowych ekranach.
zgadza się. u nas jest taka ściana telewizyjna ze specjalnym podświetleniem "zza" telewizora. Mieliśmy wcześniej CRT ale dopiero przy plazmie można docenić ten wymysł architekta 8)

Poloz reke na wierzchu, z tylu pracujacej plazmy, to sie zdziwisz.
prawda - plazma jednak się grzeje z tyłu dlatego zalecają pozostawienie po 10 cm z boków i z góry do wentylowania.

Plazma jednak sie "wypala"
no tak jak wszystko :wink: - my planujemy używać plazmy przez jakieś 5-6 lat bo wtedy - mam nadzieję - technologicznie na 42" lcd będę mógł oglądać wyścigi samochodowe bez smużeń. mam nadzieję, że tyle czasu wytrzyma :lol: :lol:
ninemniej jednak uważm, że obecnie przy dużych przekątnych bardziej opłaca się kupić plazmę niż lcd no chyba, że ktoś chce oglądą tylko filmy dvd bądź ma wiele kasy do spędzenia :wink:

Aga_koty
27-07-2007, 11:29
Ja też miałam ten problem. Oczywiście 99% "doradców" stawiało na LCD Full HD. Oczywiście nie sposób przecenić zalety oglądania programów w wysokiej rozdzielczości, ale prawda jest taka, ze większość z nas ma do dyspozycji sygnał z kablówki, albo satki, a od czasu do czasu oglądnie jakiś film ze "zwykłego" dvd. I po co mi to LCD Full HD? Żeby go wykorzystać musiałabym sobie dokupić np. BlueRay'a (tylko po co skoro filmów na nim dostępnych jest jak na lekarstwo?), a programy, które są dostępne w N-ce lub Cyfrze+ do moich ulubionych nie należą. Pominę już fakt, ze nie są one nadawane w takim prawdziwym Full HD, czyli 1080...
Dużo bardziej zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu uzyskanego z sygnału jaki mam dostępny. A tu moim zdaniem plasma jest bezkonkurencyjna....
I na taki TV się zdecydowaliśmy. Kupiliśmy ostatecznie Pioneera PDP-427XA (42''). I gorąco polecam!!!!!

BRATER
27-07-2007, 11:40
Samsung albo JVC (no, chybe że masz kasę na Loewe)

AWIk
31-07-2007, 08:23
Co powiecie na ten tv http://www.allegro.pl/item220550369_najnowszy_lcd_panasonic_32le7p_dosta wa_gratis_.html
albo ten
http://www.allegro.pl/item217698868_samsung_le32s62_32_s_62_gw_pl_f_vat_ raty_sklep.html

Ariakan
31-07-2007, 11:11
Jako że ostatnio interesowałęm się tym tematem mogę trochę podpowiedzieć.

Po pierwsze nie da się powiedzieć co jest lepsze LCD czy Plazma

Po drugie musimy wiedzieć do czego ten TV będzie nam potrzebny.

Po trzecie większość opini (jak np. o wypalających się pikselach) jest już dawno nieaktualna. Technika nie stoi w miejscu.

A teraz dokładniej:

Do czego będziemy używać naszego telewizora...

Telewizja
Jeśli chodzi o telewizję bo do tego głównie ma służyć TV w przypadku gdy mamy antenę analogową czy telewizję kablową nie wykorzystamy możliwości nowoczesnych telewizorów zgodnym ze standardem HD ready.

Co więcej nawet platformy cyfrowe (Polsat, Cyfra, N) znakomitą większość programów nadają w niskiej rozdzielczości (SD Standard Definition).

Tutaj najpopularniejsza obecnie technologia czyli LCD radzi sobie... fatalnie ! Tak, tak, telewizory LCD kompletnie nie nadają się do wyświetlania sygnału analogowego, widać koszmarną pikselizację, rozmycia i fatalna czerń a właściwie jej brak i nieciekawe kolory.
Co innego jeśli podłączymy sygnał w wysokiej rozdzielczości (który bardzo często jest wyświetlany w sklepach), smużenie znika, ostrość jest doskonała a kolory żywe i piękne.

Plazma z sygnałem analogowym i cyfrowym ale w SD radzi sobie dobrze a na pewno dużo lepiej niż LCD. Lepszy kontrast gwarantuje nam że czerń będzie czarna. Kolory choć mniej intensywne niż w LCD wiernie oddają kolorystykę scen. Efekt smużenia nie występuje.

Jest jeszcze jedna techologia, i radzi sobie ona z sygnałem telewizyjnym wprost rewelacyjnie. Co to takiego ? Stare poczciwe CRT czyli dobrze nam znane "bańki". Tradycyjne telewizory bezsprzecznie dadzą nam najpiękniejszy obraz w telewizji SD. poprostu inne technologie jeszcze nie dogoniły w tej dziedzinie CRT mającego lata doświadczeń.
No i dobry CRT kosztuje połowe tego co dobry LCD czy plazma.

Jeśli chodzi o telewizję HD rewelacyjnie radzie sobie z tym plazma, niewiele gorzej LCD, CRT tylko dobrze.
Narazie jest to zaledwie kilka programów ale miejmy nadzieję że będzie ich coraz więcej aż w końcu definitywnie przesiądziemy się na wysoką rozdzielczość. Ale kiedy to nastąpi... Obawiam się że jeszcze nie raz zmienimy nasze telewizory

Filmy, raczej DVD gdyż Divx to jakoś porównywalna ze zwykłą telewizją.

Tutaj LCD radzi już sobie nieźle, wyższa rozdzielczość filmów na DVD znacznie podnosi jakość obrazu gdyby jeszcze ta czerń była czarna było by świetnie. A tak jest tylko dobrze.

Natomiast Plazmy z DVD radzą sobie wprost rewelacyjnie, naturalna czerń, żadnego smużenia, naturalna paleta kolorów. Wzorowo.

DVD na tradycyjnym CRT radzi sobie dobrze, nie tak jak młodsi bracia ale nie jest źle.


Komputer a więc internet, gry i ogólnie multimedia oraz coraz popularniejsze konsole.

No tutaj LCD jest nie do pobicia. Nie bez powodu jest to technologia znana z monitorów komputerowych. Internet, gry komputerowe, konsole tutaj technologia LCD sprawdza się świetnie a właściwie idealnie.

W tej dziedzinie Plazma zdecydowanie ustępuje swojemu bratu, wine ponosi tu głównie mniejsza rozdzielczość niż w LCD a co za tym idzie mniej wyraźna czcionka.

CRT się do multimediów poprostu nie nadaje


Bajki, mity i inne fakty:

Producenci już dawno temu poradzili sobie z wypalającymi się pikselami bez względu na technologie. Zanim zaczną się nam wypalać piksele zdążymy zmienić telewizor trzy razy.

Nie ulatnia się też żaden gaz.

Pobór energi. Faktycznie plazmy pobierają więcej energi ale jaka to jest różnica ? Jeśli przez rok, codziennie będziemy mieć włączony telewizor przez 8 godzin. To zapłacimy 100 zł mniej na korzyść LCD. Sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy to dużo czy mało.

Telewizory CRT są potężne. To fakt nie są płaskie jak LCD czy Plazma ale tutaj też technika nie stoi w miejscu, spójrzmy np. na ten model:

Płaskie CRT (http://www.rtvmedia.pl/product.php?a=opis_prod&&categorie=126&&id=Samsung%20WS-32Z409P)

Duże okna od południa spowodują mniejsze lub większe odbicia i spadek kontrastu bez względu na technologię. Producenci aby temu zapobiec stosują różnego rodzaju powłoki antyrefleksyjne ale jest to zależne wyłącznie od modelu.

Plazmy występują tylko 32" i większe, LCD są również miejsze.
Ale kto będzie dziś kupował mniejszy TV, tak naprawdę na dziś standardem jest już 37" a nawet 42.

Nie ma mowy żeby oglądać obraz na takim ekranie z odleglóści mniejszej niż 3 metry.

Telewizory LCD mają o wiele ciekawsze i ładniejsze wzornictwo. Co może być decydujące jeśli przy zakupie będzie brała udział kobieta[/url]

rafalwi
31-07-2007, 23:04
w nowszych modelach nie jest tak źle z kontrastem:

* Telewizor SAMSUNG TFT-LCD LE40R82B
* Jasność 550 cd/m2
* Kontrast 8000:1

Eluś
01-08-2007, 07:33
Witam. Od pewnego czasu przy okazji innych zakupów przyglądaliśmy się w sklepie telewizorom nowej generacji. Planowaliśmy że za jakiś rok może dwa kupimy coś nowego. Faktycznie w sklepie robią wrażenie. A tu wczoraj nasz obecny telewizor padł. Na szczęście mamy jeszcze jeden mały wędrujący po domu to na wypadek kiedy ktoś z domowników czyli ja lub córka chcemy obejrzeć coś innego niż chłopaki lub odwrotnie. Mam do dyspozycji cyfrowy polsat, DVD , i zwykłą antenę. Po lekturze forum skłonna jestem kupić dobry CRT. Przynajmniej nie wydam na niego fortuny. Obecny telewizor Sony był na owe czasy drogi i powiem szczerze, że same kłopoty z nim były. W ogóle sprzęt ma krótką żywotność. Jesteśmy małżeństwem z 16 letnim stażem a jestem na etapie wymiany większości sprzętu już 3 raz. Przeczytałam kiedyś na forum albo kupować bardzo drogi sprzęt jak miele i takie tam albo kupować ten tańszy i wtedy nie jest żal jak się go pozbywamy po 6 – 7 latach. Wiecie co podpisuję się pod tą wypowiedzią. Dlatego mam pytanie o ten dobry telewizor CRT na co się zdecydować mam salon 5 m na 5 m odległość kanapy od miejsca gdzie będzie ustawiony telewizor myślę, że będzie średnio wynosiła 3 , 4 metry .

Eluś
01-08-2007, 07:44
Ariakan myślisz,że ten Samsung WS-32Z409P będzie ok do takiego domowego oglądania ?

Eluś
01-08-2007, 12:46
Witam okazuje się że model Samsung WS-32Z409P jest już wycofany ze sprzedaży od 2 miesięcy.Nie wiem co o tym myśleć,bo poczytałam i całkiem dobre opinie zbierał był do kupienia nawet za 1950 zł brutto.Podobno wszystcy kupują LCD.proszę oświecie mnie jak to jest,że telewizor z 2006 roku jest praktycznie nie do kupienia.

Webster
06-08-2007, 15:26
A ja mam LG i jestem bardzo zadwolony nigdy bym nie kupil szmajsunga! A ty ekeko ile bys chcial wydac?

ekeko
06-08-2007, 15:38
no tak z 6000 zl?

lagerfeld
07-08-2007, 07:02
no tak z 6000 zl?
no to nie zazdroszczę wyboru :lol: my mieliśmy podobnie i po jakimś czasie bliscy byliśmy podwyższenia limitu o jakieś 2-3k bo różnica jakości - czy na plazmach czy lcd w tym przedziale cen była porażająca dla mojego krótkowzrocznego oka :roll: najlepiej pójść do skleu i popstrykać sobie telewizory, zmienić kanały, zobaczyć jak odbiera z kabla a jak z dvd itp. acha i nie porównuj lcd z obrazem z dvd z plazmą podłączoną do anteny. sprzedawcy często tak robią i wtedy naturalnym jest że w każdym rozmiarze ekrany lcd jest the best. porównuj obraz z jednego źródła.

andziak1
08-08-2007, 14:47
2. Plazma cholernie sie grzeje, zima to nie problem, ale latem w upalne dni, gdy nie ma sie w domu klimatyzacji to moze nieco dokuczac. To tak jak bys mial wlaczony piecyk elektryczny o mocy kilkuset watow.
Sprawdzilem, ze sredni pobor mocy jest:
42' ~300W
50' ~430W
61' ~540W
Maksymalnego strategicznie nikt nie podaje. I w koncu to cala ta moc zostaje zamieniona na ciepelko. Poloz reke na wierzchu, z tylu pracujacej plazmy, to sie zdziwisz.


Proszę mnie oświecić.


Czy to oznacza, że średnio, oglądając TV 5 godzin dziennie, przez 30 dni w miesiącu, płacąc 2,5zł za kW. Zapłacę za sam TV:

0,43 x 5 x 30 x 2,5 = 161,25zł na m-c?????????

pozdrawiam

guciooo
08-08-2007, 17:32
Proszę mnie oświecić.


Czy to oznacza, że średnio, oglądając TV 5 godzin dziennie, przez 30 dni w miesiącu, płacąc 2,5zł za kW. Zapłacę za sam TV:

0,43 x 5 x 30 x 2,5 = 161,25zł na m-c?????????

pozdrawiam

Gdzie ty mieszkasz ze KW kosztuje 2.5 zł ? U mnie jest po 34 grosze.
"Cena całodobowa w zł/kWh 0,3412 "

0,43 x 5 x 30 x 0,34 = 21.93 zł

Mój samsung '40 LCD bierze 170 wat czyli
0,17 x 5 x 30 x 0,34 = 8,67 zł

Może kup LCD i sprawdź po ile masz ten KW.

andziak1
09-08-2007, 07:33
upssssss :oops:

sama nie wiedziałam ile kosztuje kwh, kwotę 2,5 podpowiedział mi kolega.

Ale dzięki już wiem na czym stoję.

lagerfeld
09-08-2007, 17:12
sama nie wiedziałam ile kosztuje kwh, kwotę 2,5 podpowiedział mi kolega.
:D :D :D czy kolega doradza też w wyborze telewizora ? :wink: :wink:

Mandarynka
28-08-2007, 14:32
a taki telewizorek za 3000zl plaski da sie kupic?

ekeko
11-09-2007, 11:52
Oj mandarynka da sie kupic i to nawet nie taki zly. Juz sie na ogladaelm tego jak wybieralem swoj tylko powiedz mi jaki rozmiar Cie interesuje :D Mam troche katalogow i wiedzy zdobytej przy szukaniu ze moze cos Ci pomoge odszukac! Powiedz mi jeszcze do czego Ci bedzie sluzyl tv i czy masz kablowke czy inne cyfry itp?

kachna28
11-09-2007, 12:11
Ja się przymierzam do takiego:
http://www.allegro.pl/item240997655_qualia_raty_tv_lcd_bravia_hd_sony_kd l_40x2000_s.html
Uważam, że nie ma lepszej firmy produkującej sprzęt RTV od Sony (od lat tylko taki kupujemy). A co do tego TV to widziałam go na "żywo" i jest LUX! Zakup za rok więc mam nadzieję że stanieje -pół roku temu kosztował 11500zł, teraz już 8500 to za rok może ok 4000.... :wink:

Mandarynka
11-09-2007, 12:40
Tak sie sklada ze mam juz swojego faworyta to LG 37LF65R, tez troche poczytalam i wydaje mi sie ze to chyba to! Co wy o tym modelu sadzicie?

ekeko
12-09-2007, 12:57
Ja uwazam ze dobry wybor, z tego co czytalem to te nowe matryce LG sa rewelacyjne. Ludzie je chwala poza tym ten model co wybralas jest fullHD wiec ze wszystkich uciech mozesz kozystac. I masz pewnosc ze nie postarzeje sie szybko bo za kilka lat moze bys wiekszosc programow nadawana w tej technologi :-?

Eluś
17-09-2007, 13:08
Kupiłam LG jestem bardzo zadowolona .Antena naziemna a odbiór bardzo dobry jestem zadowolona.I nie wnikam co ma czego nie ma co powinien mieć ważne by przyjemnie się oglądało Mój ma 37 cali kosztował 3500 zł

2112wojtek
21-09-2007, 07:34
Wiadomo jak LCD = SONY, :D

:P :P wiadomo! Jak Sony to matryca Samsunga a podzespoly z LG :D
Ale znaczek Sony zobowiazuje :wink:
Wiadomo jak lcd to Loewe, jak plazma to moze projektor :D :D

Z przystepnych cenowo LCD polecam nowe modele Samsunga i Sharpa/matryca tez Samsunga :D /.
Maja najlepsze parametry do ogladania.
-Rozdzielczosc 1980x1080/to jest full HD a nie HD ready/ /inne najczejscie maja 1366x768, 800/
-rozjasnienie 550cd /reszta czesto nawet ponizej 400/
-kontrast 15 tys :1 / tani badziew a nawet przereklamowane z sony maja po 1300 do 3000/
- reakcja 5 ms a nie 8
- kat widzenia 178 st a nie 160 jak w komputerach

2112wojtek
21-09-2007, 10:22
Też Cie serdecznie pozdrawiam Marto :D

Nie sa dla mnie wcale smieszne Twoje wnioski. Wiele opini jest nieaktualne juz po pol roku, czasy sie zmieniaja a i wielu uczestnikow for netowych pisze maloobiektywne wnioski. Ja np rzadko biore je pod uwagę , wole zasiegnąc rady kogos , kto sie tym zajmuje i ma spore porownanie.
Jak ktos sie przesiada z Hyundaia czy Elemisa na Sony to nie dziwne , ze moze miec super wrazenia.
Samsung jako jedyna chyba firma daje w tej chwili najlepsza gwarancje na zjawiska , o ktorych piszesz w tym tzw bad piksele.
Jak pisalem matryce telewizyjne w zasadzie dla wiekszosci marek robi jedna firma - Samsung, stad moj usmiech dotyczacy Sony, ktory jest robiony na podzespolach Samsunga, robiacego wiekszosc matryc tv lcd i LG, ale fakt Sony ma tradycje i dobra marke wiec i opinie sa takie dobre. Jest to jednak ten sam sprzet tylko skrecony pod innym szyldem, z innym designem i inną plakietką.
Za modele lcd 37'', 40 " Samsunga LE37M87 czy LE40N87 z 3 letnia gwarancja na bad pixel i zerowymi duszkami zaplacisz od 4 do niecałę 5 tys. za identyczny sprzet Sony, nawet z duuuuzo gorszym kontrastem placisz od 5,6tys w gorę dla porownywalnych parametrow masz juz ponad 7 tys. pln.
Podobnie jest ze sprzetem o identycznych parametrach np Sharpa - matryce Samsung , elektronika wlasna ale cena , 10-15 % wyzsza. Tak tez ma Gateway wsrod monitorow.
Mysle , ze nie warto przeplacac.
Mowie to na podstawie informacji otzrymanych od kolegow , ktorzy zajmuja sie od lat profesjonalnie sprzetem audiowideo a i sam testuje lcd Samsunga, wczesniej Sharpa od ponad roku, a od paru miesiecy trenuje na monitorach LG , Sony, Eizo i IIyama, mam wiec troszeczkę jakies praktyczne porownanie.
Nie mowie jednak , ze jestem fachowcem i jak ktos ma ochote kupic prądożerną ale wielką i stosunkowo tanią jak na taki format plazme, czy wypasionego ale drogiego Loewe to nie znaczy , ze nie ma racji :P

Webster
01-10-2007, 14:45
A jakie duszki co sie wypalaja w LCD o co Ci chodzilo? Bo ja nic takiego nie mam u siebie a przynajmniej nie jestem swiadomy ze mam :D

lewakk
01-10-2007, 20:16
Proponuję się wstrzymać

Poczekaj 2 latka.
Kupisz full HD wtedy już za 2tys zł. a i programów będzie duzo

bzdury opowiadasz, 2-3 tys to już max wiosna..., pęd cenowy jest tak wielki, a naklady na fabryki powodują że poprzez jak najwięszą sprzedaż muszą się zwrócić, a by sprzedaż galopowała, ceny muszą szybko spadać...

bo za 2 lata obecna technologia LCD to już bedzie przeżytek...., jest już conajmniej kilka technologi które szybką zastąpią i obecne LCD i plazmy, na razie są drogie..., ale dwa lata temu LCD też były drogie...., więc gadanie poczekaj dwa lata jest tyle samo warte jak poczekania że za 2 lata bedą tańsze obecne najlepsze procki do kompa....

gdybym kupował dziś to:
100hz i 1920
http://www.torres.pl/lcd-samsung-le40m87b-p-4270.html

100 hz i 6ms
http://www.plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&id_product=812&more=1

tanio a dobrze, najlepsze formatowanie postaci, nie pogrubia
http://www.marketmedia.pl/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idsa=5081&partner=skapiec

sony??? dobre, ale po co przepłacac???
LG, zapytajcie znajomego kuriera, jakie TV najczęściej wozi do serwisu? ale ciekawa opcja TV z dyskiem....

40 cali LCD, minimum 3,5 metra odległości...

lepiej od razu nastawić się na zakup kina domowego koniecznie z HDMI, głośniki w tych telewizorach to popierdują...

2112wojtek
01-10-2007, 21:37
[Mimo to mam do Ciebie pytanie o konkretny model TV, co powiesz na jego temat, jaka jest Twoja opinia??

SONY KDL 40V2500

Jesli bedziesz mial chwilke czasu i ochoty, to bardzo prosze o kilka slow na ten temat.

:

Mysle, ze to znowu bardziej marka niz faktyczna jakosc.
Parametry dotyczace matrycy raczej zadna rewelacja ot standard powoli wycofywany z produkcji. Rozdzielczosc 1366x768 za moment bedzie raczej przeszloscia skoro w tej cenie masz 1920x1080.
Niezla jasnosc bo az :) 450kandeli i przyzwoity kontrast dynamiczny - 7k:1 przy statycznym takim sobie 1300:1.
W tej cenie znajdziesz lepszego Samsunga a matryca i tak pochodzi od tego samego producenta w obu firmach.
Duszki, o ktorych piszesz wynikaja z czasu reakcji matrycy. Im jest krotszy , tym gorzej dla duszkow. Tu Sony miesci sie wsrod typowych przecietniakow
8milisekund. Lepiej gdyby bylo ze 2ms.
Telewizor co prawda HDReady chociaz lepiej tez by bylo, bo to wkrotce bedzie pewnie standard - Full HD.
Dzwiek to lipa , jak prawie we wszystkich tv tej klasy. Lepiej podłaczyc od razu pod jakie znosne kino - audifilstwo to nigdy nie bedzie /jak to w kinie/, ale roznica wyczuwalna.
Malotypowy dodatkowy format obrazu 14:9 , prawdopodobnie to proba poprawienia geometrii obecnego w panoramie , ale wszyscy szykuja sie do 16:9 i mysle , ze mozna sobie ten bajer odpuscic.
2 wejscia HDMI - to plus, mniejsza plątanina za "odbiornikiem".
Osobiscie wzialbym w tej cenie 42cale wspomnianego Samsungu albo Hitachi z lepszym parametrem.
Gadanie o kiepskiej jakosci technologii koreanczykow to juz raczej przeszlosc.
Po miesiecznej szarpaninie z drogim/jak na te klase/ japonskim EIZO przeprosilem taniutkiego LG.

2112wojtek
01-10-2007, 22:28
40 cali LCD, minimum 3,5 metra odległości...

lepiej od razu nastawić się na zakup kina domowego koniecznie z HDMI, głośniki w tych telewizorach to popierdują...

Troche poczytales ale chyba nie zrozumiales.

HDMI ma stosunkowo niewielki wplyw na jakosc dzwieku. Owszem kabel HDMI przesyla rownoczesnie sygnaly video i audio ale na kinie domowym , nie poczujesz zadnej roznicy , bo "popierdywania" glosnikow HDMI nie eliminuje i nie zalezy owo "popierdywanie" specjalnie od takiego sposobu przesyłania tego dziwieku .
HDMI to glownie poprawa toru wizji i tu nawet slepy zobaczy roznice pomiedzy S-video czy RGB a HDMI. Lepszy dzwiek uzyskasz natomiast na wyjsciach optycznych niz typowych połaczeniach audio.
Telewizory maja po kilka rodzajow zlacz od kompozytow,koaksjalnych, optykow po HDMI i zeby weliminowac dodatkowe kabelki do dzwieku bez strat dla obrazu wymyslono polaczenie cyfrowe HDMI, ktore znaczaco nie poprawia i tak slabego juz dzwieku w telewizorze czy kinie domowym.
Inna sprawa, ze rzadko ktora firma produkuje obecnie kino bez HDMI. To standard tak samo jak wejscia optyczne. :D


40 cali LCD, minimum 3,5 metra odległości...
Owszem jesli to stara plazma a nie LCD czy nawet plazma ale w Full HD.
Przelicznik przekatnej ekranu do odleglosci ma sens dla srednich rozdzielczosci.


lepiej od razu nastawić się na zakup kina domowego

To juz kompletna bzdura. Skoro 40" LCD , ktore moze miec rozdzielczosc 1920x1080 nie powinno byc ogladane z odleglosci mniejszej niz 3,5m a projektor , ktory dopiero na odpowiedniku XWGA daje chyba jakies 1280x768 i moze byc, to jakies nieporozumienie totalne.
Na jakim ekranie chcesz ogladac projekcje z tych 3,5m ? 32" czy 26" ?
Pomijam , ze tv na ekranie mozna w miare ogladac jedynie na sygnale stacji nadajacej w techn.cyfrowej a i niezbedne jest, nawet dla tych drozszych projektorow z wyzylowanymi wartosciami dla ANSI L. spore zaciemnienie pomieszczenia.
Dobry projektor wciaz jest duzo drozszy i krotszy w zywocie od znacznie tanszego telewizora lcd, ktory i tak ma lepsze parametry.
Projektor to urzadzenie dla maniakow filmowych i tu mu zaden lcdek ani plazma, poki co nie podskoczą.
Moze byc projektor dorownujący lcd jakoscia, ale jedynie z projekcja tylną, chociaz i on nie dorowna obecnym panelom.

kuleczka
01-10-2007, 22:55
Proszę, jak tu się produkuje na temat tv :roll:
a o wysokości pomieszczeń zero, nic, głucha cisza :roll:

Whitemag
02-10-2007, 07:37
Ja wybieralem lcd/plazme ponad rok temu. Studiowalem wszelakie fora, opinie, dane... i poszedlem do mediamarktu uzbrojony po uszy w niezbedna wiedze. Podszedlem do - wowczas - polecanej plazmy panasonica... sprawdzilem zrodlo sygnalu, ustawienia obrazu, pokrecilem, poregulowalem i .... za nic nie moglem sie przekonac do tego, co mi pokazywal :-?
Polazilem, popstrykalem i doszedlem do jedynego slusznego wniosku - wybierz marke/model/lcd/plazme, ktorej obraz sie Tobie po prostu najbardziej podoba! Nalezy oczywiscie zwrocic uwage na ustawienia poszczegolnych egzemplazy (te, ktore maja schodzic sa ustawione doskonale, pozostale sa czesto rozregulowane).
Mnie najbardziej przypadla do gustu plazma philipsa, z ktorej do dzis jestem bardzo zadowolony.

Tak na dobra sprawe wiedza zaczerpnieta z internetu ma sie przydac przede wszystkim do tego, aby nie kupic modelu starego badz obarczonego roznymi wadami.

Powodzonka :D

a____om
02-10-2007, 12:41
Zdecydowanie polecam TV Samsunga lub Sharp.Sam w domu używam właśnie Sharpa LC37RD2E i jestem bardzo bardzo zadowolony! Naprawdę obrazu nie ma co porównywać do starszych tv slim itp. Jakość jak dla mnie jest powalająca,co prawda w polskich stacjach jeszcze do końca nie da się zauważyc różnicy,ale wystarczy włączyć jakiś niemiecki kanał dla porównania,lub cyfre+ czy też telewizje N. Nawet filmy w formacie avi(MPEG-4), skompresowane przy "bitrejcie" pow. 1000 kbps niczym nie ustępują tym oryginalnym z płyty DVD. I to wszystko przez zwykłe złącza Euro-Scart lub S-video (plus 10 m kabla!!!).

2112wojtek
02-10-2007, 16:54
Samsung LE37M87B D/rewelacja/ -, LG 37LF65 R
- 37" - cena ok 4400
Samsung LE40N87B D - ok. 4900zl /Full HD, najlepszy i w tej cenie zaden nie ma takich parametrow. Pospieszylem sie ze swoim tv i kupilem model nizej :evil: /

Sharp LC-37X20E - ale cena powyzej 5000zl.

W cenie o jakiej piszesz , telewizora tej wielkosci z dobrymi parametrami np. Sharpa juz niestety nie dostaniesz jeszcze.

Co do kina to sprawa jest jeszcze trudniejsza.Na kino mozna wydac 150zl i 250tys.zl / nie jest to też cena ostateczna/.
Nie polecam Ci kina z malymi plastikowymi glosniczkami, bo to szkoda pieniedzy i zawracania sobie glowy, zwlaszcza jesli chcesz w miare dobrze sluchac muzyki.
Jesli bedziesz sluchac i ogladac plyty muzyczne, rowniez te w dts polecam z tanszych modeli Yamahe. Szukaj modeli z uaktualnionym oprogramowaniem , albo trzeba bedzie sciagac sobie samemu. Starsze modele moga miec klopoty z czcionkami polskimi. Za to dzwiek jest wspanialy, do wyboru tanie a porzadne kolumny np Prism./cena od 1500zl z kolumnami dla modeli Antila , ale sa duzo lepsze w tej firmie i duzo drozsze niestety/

W podobnej cenie bedzie calkiem niezly TEAC - mnie nie odpowiadalo jednak jego brzmienie. Yamaha moze pracowac bez subwoovera, TEAC bez tego jest "plaskaty"

Calkiem całkiem dobre jest Onkyo - bez subwoofera od 1600zl,niektore modele mają klopoty z niektorymi formatami.

Pdoobnie bedzie wygladac Sony z serii HTP - 1600zl /5glosnikow/2100zl-6glosnikow/, slaby do sluchania pod katem muzyki.

Połka wyzej to Denon - tu za zestaw bez kolumn, zabawa zaczyna sie od 1600zl.
Polka jeszcze wyzej Harman Kardon od 2500zl - z glosnikami JBL koszt ok juz 6000zl i w goreeee :D .
O reszcie nie pisze - bo to albo plastikowe phillipsy, samsungi,grundigi , albo juz zabawa za minimum kilkanascie tys.

Wybieraj glosniki w dobrych obudowach, od nich w duzej mierze zalezy efekt , kaz sobie wlaczyc w sklepie, najlepiej na swojej ulubionej plycie, kilka kawałkow i porownuj zestawy.
Nie daj sie nabrac na wodotryski typu bezprzewodowe glosniki i nie szukaj zestawow innych niz 5.1 ( 6.1,i wyzej- prawdopodobnie ich mozliwosci jeszcze dlugo nie beda wykorzystane).
Mozna kupic sprzet bez kolumn a glosniki dac pod zabudowe w scianę lub meble.
Tu niestety cena w miare przytzwoitych glosniczkowk zacznie sie od 1100zl dla JBL czy Speackrafta.
Nigdy sie tez nie pochwal audiofilowi , ze ktos Ci taki sprzet polecil. :lol:

lewakk
02-10-2007, 19:37
40 cali LCD, minimum 3,5 metra odległości...

lepiej od razu nastawić się na zakup kina domowego koniecznie z HDMI, głośniki w tych telewizorach to popierdują...

Troche poczytales ale chyba nie zrozumiales.

HDMI ma stosunkowo niewielki wplyw na jakosc dzwieku. Owszem kabel HDMI przesyla rownoczesnie sygnaly video i audio ale na kinie domowym , nie poczujesz zadnej roznicy , bo "popierdywania" glosnikow HDMI nie eliminuje i nie zalezy owo "popierdywanie" specjalnie od takiego sposobu przesyłania tego dziwieku .


Wojtku, widzę że nawet nie poczytałeś, a tym bardziej nie zrozumiałeś :lol: :lol: :lol:
Gdzie napisałem że HDMI ma wpływ na dzwięk??
Wydumaleś coś, ale wykazałeś się ignorancją. :lol: :lol: :lol: :lol:

po prostu uważam że jeśli kupić kino to na HDMI a nie na euro, masz inne zdanie twój problem...,
co do dźwięku zauważam tylko, że przy TV w salonie, dobrze byłoby zapewnić naszemu płaskiemu zakupowi jakieś dodatkowe głośniki, by nie być rozczarowany głośnikami z TV i tyle...







40 cali LCD, minimum 3,5 metra odległości...
Owszem jesli to stara plazma a nie LCD czy nawet plazma ale w Full HD.
Przelicznik przekatnej ekranu do odleglosci ma sens dla srednich rozdzielczosci.


Wojtku, Ty w ogóle wiesz co mówisz?? znasz zasadę że jak się nie znasz to nie doradzaj, może jednak nie można być najlepszym forumowym doradcą od wszystkiego...

Obecnie 99% kanałów leci na SD i po prostu, może Wojtuś 40 cali ogląda z metra, ale dla przeciętnego użytkownika może być to horrorem...

podstawowe pytanie - jaki sygnał ?
to podstawowa informacja.
LCD czy Plazmę można oglądac nawe z 1 -go metra jeśli masz sygnał HDTV. Choćby jak na targach w Berlinie. Nawet Plazmę 102" i 82" ludzie oglądali 1-2 metry.
Jesli masz sygnal cyfrowy - to 50 " cieszy oko z odleglości 3,5 - 4 metry, mniejszy rozmiar - to 3 metry . Zależy jakie masz z kolei zlącza. Po HDMI wszystko gra extra.
Więc pytan jest jednak więcej.
Są równiez różne zapotrzebowania klienta . Rózne warunki domowe - słońce , kominek, kąty oglądania .

zasada:
3 - metry z kabla 32"
4 - metry 42"
5 - metrow 50"
moża zastosowac te ekrany i byc zadowolonym z kablówki
Ale tu rownież sygnal jest różny.
Przy Cyfrze można skrócic odleglośc o 0,5 metra
dvd - do 1-go metra / zależy od dvd i filmów/
HDTV - odleglośc bez znaczenia

ale..........
zależy od rodzajow LCD i plazm . Bo różni producenci maja rożne parametry.
Dlatego ważne jest - odpowiedź na postawione wszystkie pytania

polecam: http://www.homecinematips.com/

Zakup:

gdybym kupował dziś to:
100hz i 1920
http://www.torres.pl/lcd-samsung-le40m87b-p-4270.html
ale M a nie N

100 hz i 6ms
http://www.plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&id_product=812&more=1

tanio a dobrze, najlepsze formatowanie postaci, nie pogrubia
http://www.marketmedia.pl/?lang=pl&action=sklep&idm=1&ids=3&idsa=5081&partner=skapiec

Jeśli za drogo, to modele 37-32 cale...
pozdrawiam

2112wojtek
03-10-2007, 10:22
lewakk
strasznie duzo energi wkladasz na poszukiwanie niepotrzebnych linkow.
Dyskusja z toba, jak widac na kazdy temat, przypomina kopanie sie z koniem.
Skupiles sie na udowodnieniu tezy , ktora sobie sam wymysliles a potem ja obaliles.
1.Odleglosci, do ktorych sie odnosilem dotyczyly transmisji w Full HD /a wiec dla sygnalow HDTV/ trzeba bylo spojrzec o jakich wymaganych /dostarczanych i uzyskiwanych/ rozdzielczosciach pisalem,czego ty w swojej pierwszej wypowiedzi wogole nie zaznaczyles.
Przypomne ci wiec:

Cytat:
40 cali LCD, minimum 3,5 metra odległości...

moja odpowiedz:
Owszem jesli to stara plazma a nie LCD czy nawet plazma ale w Full HD.
Przelicznik przekatnej ekranu do odleglosci ma sens dla srednich rozdzielczosci
po czym oswiadczyles tryumfalnie, wchodzac na zupelnie zignorowany przez ciebie wczesniej temat odczytywanych sygnałow tv

HDTV - odleglośc bez znaczenia

Jakas niekonsekwencja, albo odwracanie kota.
Tym bardziej, ze ogladanie HDTV bez telewizora HD ready lub Full HD mija sie niemal z celem, a i z kablowki poki co sygnal jest przesylany analogowo, wiec opowiadanie o roznych sygnalach i zmniejszanych dzieki temu odleglosciach jest bezcelowe przy odczytywaniu sygnalu ze stacji nadajacych w FHD, tak samo bezcelowe jak kupowanie telewizora FHD do ogladania programow ze stacji naziemnych .
2.
Ogladam 22 " z odleglosci 70cm na codzien jak cala rzesza ludzi pracujacych na cadach i dtp no i jakos nikt nie traktuje tego jako horror.Owszem dla tradycyjnych CRT ma to znaczenie chociaz juz niewielkie dla tego typu monitorow graficznych.Ale caly czas mowimy przeciez o nowoczesnych lcd.
3.

lepiej od razu nastawić się na zakup kina domowego koniecznie z HDMI, głośniki w tych telewizorach to popierdują...
a pozniej uzasadniasz to tak:

Gdzie napisałem że HDMI ma wpływ na dzwięk??
Wydumaleś coś, ale wykazałeś się ignorancją.

Napisales zatem to pierwsze zdanie bez wiekszego składu logicznego, wiec nie dziw sie, ze ktos czytajacy to, wyciaga wnioski stosowne do tworzonych przez ciebie, tak bezsensownych związkow frazeologicznych.
Tym bardziej, ze /wspominalem tez o tym/
od tego roku zaden nowy model kina nie wyszedl bez HDMI, wiec po co kazesz szukac czegos co jest. Gniazda SCART sa jedynie dodatkiem dla posiadaczy starego sprzetu i niebawem pewnie znikna jak wejscia diodowe czy s-video.

Znowu zmieniasz sens cudzych wypowiedzi i tworzysz swoje interpretacje, ale ty juz tak masz , to zadna nowosc.

I jeszcze jedno, po raz kolejny podkreslasz deformacje obrazu polegajacą na poszerzaniu postaci.
To zbedne demonizowanie formatu 16:9, gdyz wiekszosc stacji traktuje ten format jako przyszly standard i wprowadza go w zycie /nawet ntv ma juz 4, kolejne przymiarki robi Cyfra i Polsat a wiec tez tak przy przy okazji, nie 99% na SD jak piszesz przewrotnie/ i chcac nie chcac kiedys trzeba sie bedzie wszystkim przestawic na niego, zwlaszcza , ze coraz wiecej programow nadawanych jest w tej geometrii.Za kilka lat prawdopodobnie producenci odbiornikow z panelami wide zrezygnuja calkowicie z tej korekty , jest to wiec na razie tylko chwilowy i drobny uklon w strone posiadaczy starszych telewizorow.
Rozumiem jednak twoją troske, bo TVP i Trwam poki co takiej potrzeby nie widzą , ale nie wszyscy też kupuja telewizor glownie dla tych stacji :D

2112wojtek
03-10-2007, 10:40
Jeszcze jedno pytanie, jaka jest roznica miedzy tymi samsungami?? Czemu N jest tanszy niz M?? O co chodzi??


N ma nizszy stopien kontrastu /10tys/ M az 15tys.chociaz IMHO producent stosuje ciekawy zabieg marketingowy , bo sa to dane dla wartosci dynamicznych ktore zalatwia prawdopodbnie sztuczka elektroniczna, natomiast pozostale wartosci /np kontrast statyczny/ i parametry oba telewizory maja identyczne na poziomie 7000.

ashen
03-10-2007, 17:29
te nowe sharpy sa fantastyczne...

ja czekam az ten http://www.plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&id_product=803&more=1 stanieje o 2tys i kupuje.

lewakk
03-10-2007, 20:07
lewakk
strasznie duzo energi wkladasz na poszukiwanie niepotrzebnych linkow.
Dyskusja z toba, jak widac na kazdy temat, przypomina kopanie sie z koniem.
Skupiles sie na udowodnieniu tezy , ktora sobie sam wymysliles a potem ja obaliles.

......

tu bredzę



Wojtek, to forum jest by pomagać, pisz merytorycznie, nie wchodź w jakieś personalne wątki, jeśli Ci nerwy puszczają, otwórz okno i zrób kilka wdechów i wydechów...
W skrócie, nie opowiadaj bajek że 40 cali można oglądać z 1 m..., bo ludzie póki co dziś i jutro mają obraz z SD, albo góra 1-2 kanały w HD, jak posłuchają pseudodoradcy od wszystkiego bedą rozczarowani....

posłuchaj fachowców i zasady 1 cal = 10 cm, 40 cali = 3,5-4 metry nie będzie rozczarowań....

nie skomentuję twojej autorozmowy o HDMI, bo nigdzie nie pisałem że ten kabel ma wpływ na głos...

reszte bełkotu, którego przydługość ma sprawić wrażenie fachowości, nie skomentuję, ale dam radę, jeśli jesteś doradcą, nie doradzaj we wszystkim bo na rtv się nie znasz, a informacje bierz z innych źródeł niż z TV TRWAM :lol: :lol: :lol: :lol:
Dalszą dyskusję uznaję za zbędną i pozostawiam Cię w akcji :lol: :lol: :lol:

2112wojtek
03-10-2007, 20:29
bardzo cie lubie,
zwlaszcza kiedy jestes taki bezradny.
:D

lewakk
03-10-2007, 21:30
Jeszcze jedno pytanie, jaka jest roznica miedzy tymi samsungami?? Czemu N jest tanszy niz M?? O co chodzi??


N ma nizszy stopien kontrastu /10tys/ M az 15tys.chociaz IMHO producent stosuje ciekawy zabieg marketingowy , bo sa to dane dla wartosci dynamicznych ktore zalatwia prawdopodbnie sztuczka elektroniczna, natomiast pozostale wartosci /np kontrast statyczny/ i parametry oba telewizory maja identyczne na poziomie 7000.

IGNORANT

Serio?? Tylko tym sie różnią :lol: :lol: :lol: :lol:
Uważasz że różnica w kontraście dynamicznym to jedyny powód że M jest droższy o 500-600 zł???
Kontrast dynamiczny, to chwyt w sklepie dla idiotów, ewentualnie dla "fachowców" którzy biorą wiedzę z opisów na naklejkach na TV....


Wojtuś że Cię lubię, dam Ci radę, jak się na czymś nie znasz, nie doradzaj...., mam nadzieję że tytuł Doradcy nie masz za elektronikę :D :D :D :D



M87 i N87
różnica w kontraście dynamicznym, owszem, ale akurat ona jest najmniej ważna, ważny jest kontrast statyczny, a akurat ten jest identyczny

Różnice to

M: matryca crystal bright, gama kolorów 127% PAL, wyśmienita czerń, chromowne listwy, szyba (jak w plazmach)


N: matryca anty refleksyjna, gama kolorów 100% PAL, dobra czerń

lewakk
05-10-2007, 19:41
miesiąc - dwa m87 mocno staniej....

niechciałbym jakoś szczególnie zachwalać (sam jestem fanem Sharpa i RD2), ale wszedł Szmajsung LE40F86BD..., LCD które ma wszystkie zalety PLAZM, oczywiście zachowując te elementy gdzie LCD pokonuje LCD....

a na wiosnę 2008 skończy się LCD, zacznie się OLED :lol: :lol: :lol: :lol:

joola
06-10-2007, 22:09
Jeśli i ja mogę poprosić o pomoc...również stoję przed wyborem TV i prócz tego, że nie wiem jakiej marki (w sensownej cenie), to nie wiem jakiej wielkości żeby nie był za mały ani za duży 42 czy 46cali? :roll: . Salon ma wymiary 6,70x4,70 a TV ma wisieć na krótszej ścianie we wnęce:(środek wnęki ma 2,30), oglądane z tej dłuższej odległości.
http://images29.fotosik.pl/37/9d559a5bbb874cdam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9d559a5bbb874cda)

obraz z cyfry+ i żeby dvd też jakoś się na tym oglądało. Jak tak będę czekać na coraz to nowsze nowości, to nigdy nie kupię :cry: Nie musi być jakiś super-hiper, bo nie jestem wielkim znawcą, taki żeby po ludzku można było oglądać i bezawaryjnie.(i żeby był troszkę ładny :oops: :wink: ) Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
ps.pierwszy TV to był Sony kupiony w pewexie, miał telegazetę bez polskich znaków-12lat nam służył ani razu się nie psując. Od 5 lat znowu Soniacz i jak na razie (tfu, tfu odpukać :wink: ) też się nie psuje. Myślałam, że "plaskaty" też będzie Sony ale z tego co piszecie :roll: :cry:

ashen
18-10-2007, 11:37
kup sharpa 42' w sklepie internetowym.

na przystepne ceny OLED poczekamy chyba jednak dłużej niz wiosna 2008.

izat
18-10-2007, 12:19
polecam Sharpa Aquos 52 "
jestem z niego bardzo zadowolona :)

ajupa
31-10-2007, 08:41
marc27
Drogi telewizor sobie wybrałeś... :evil: Widzisz, mnie niestety na telewizor nie stać właśnie dzięki tobie, bo stolarz, którego mi poleciłeś ukradł mi pieniądze - może właśnie tak działacie: ty go reklamujesz, on kradnie i dzielicie się kasą? Ostrzegam wszystkich przed "stolarzem" Arturem Radomskim i "dobrymi" radami marc27. :evil: :evil: :evil:

fracek
31-10-2007, 11:04
Witam.Proponuje Samsung LE46M87B cena ok.7200,00 zł, sprawdzalem za ta cane rewelka

zygmor
31-10-2007, 23:18
Zajrzyj tutaj (http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14770)

Sp5es
01-11-2007, 14:25
Najlepsze matryce do LCD robi Samsung.
Matryce sprzedają również do Sony.

klaudia11
01-11-2007, 18:06
Witam
Ja mam HITACHI kupowalam w czerwcu za granica za 1200 funtow, sprawuje sie super, szczerze polecam.

krzysztofh
01-11-2007, 18:14
Sokro jesteś z Warszawy, podjedź do sklepu SONY na Świętokrzyskiej. Stoją tam m.in KDL-40W3000 ok 8tys i KDL-W463000 ten w cenie ok 10tys.
To są full HD

Na ceneo.pl znajdziesz taniej o ok 1,5 - do 2tys Moim zdaniem robi wrażenie, z resztą cenowe też, ale chyba warto. Ta sria ma tez mniejsze przekątne to jasne, więc będzie taniej.
Każdy ma swoje preferencje, ja akurat mam do SONY sentyment. Parę sprzętów tej firmy kupiłem. Ostatni to bravia 26' ale to zupełnie inna jakość niż te podane wyżej. Głównie matryca i procesor.

ashen
03-11-2007, 11:52
sharp - klasa jedyna dla siebie.

ekeko
28-11-2007, 10:06
Z mojego doswiadczenia wynika ze najlepszym rozmiarem dla Ciebie bedzie 42 cale! Jezeli chodzi o telewizor to polecam LG cena a jakosc jest najlepsza, bardzo jestem zadowolony ze swojego!

kubaimycha
30-11-2007, 23:19
...pytanie laika...czym różnią się lcd, plazma i tv projekcyjny ?
Sporo już wiem o lcd, skłaniam sie ku plazmie, a jak to się ma do tego trzeciego ?

kubaimycha
01-12-2007, 20:03
Dzięki za podrzucenie wątku...Chodzi mi o tv z tylną projekcją...Teraz wszystko jasne, dzięki... :)

Darek Rz
03-12-2007, 13:19
Ja polecam plazme 42" Panasonica, a jesli Cie stac to plazme Pioneera.Obraz w HD rewelcja a i stacje SD ogladac mozna bez stresu.Odradzam tv lcd, bo one to raczej do X-boxa, komputera jakosc programow telewizyjnych pozostawia wiele do zyczenia. Japonczyk nie kupi LG, Samsung czy inny...tylko rodzimy produkt dlatego Samsung wycofal sie z rynku Japonskiego, bo badziewa nikt kupowac nie chcial.Mam ten TV od roku i dziekuje forumowiczom z www.hdtv.com.pl ze nie kupilam lcd a plazme.Do nowego domku tez wybiore plazme moze tylko Pioneera.

Witam

Oprócz tego ze w ciagu ostatnich lat to właśnie Sony i Panasonic najbardziej obniżyły swoją jakosć (sony do poziomu hipermarketowego złomu ) to poza tym masz racje ..............

Dzisiejszy sprzęt zwłaszcza znanych firm bazuje na renomie którą sobie wypracował w latach 80 tych kiedy liczyła się jakosc - teraz liczy się ilosc sprzedanych egzemplarzy .Trwałosć sprzętu obniżono do poziomu kilku lat .Ktoś kto mysli że sprzęt kupiony teraz będzie działał 10 lat bo był drogi jest wyjątkowo naiwny .

pozdrawiam

GGGosik
03-12-2007, 16:08
Ja mam LG 42 cale HD ready i jest super :) Mamy go juz prawie z rok...
Maz duzo czytal, czy plazma czy lcd i opinie ludzi za niego zdecydowaly :)
(techniczne oczywiscie opinie). Jego wymiary: 112 x 88 cm

Pozdrawiam, GGGosik

Kordian
03-12-2007, 18:54
Tylko Sharp
Ja mam Lc-46XL2E. Jest świetny. A na razie odbieram sygnał z zwykłej kablówki. Nie będę sie rozpisywał o zaletach ponieważ jego parametry można sobie ściągnąć z wielu stron na necie. 46 cali nie jest za duży. Po kilku dniach użytkowania nie mógłbym sobie wyobrazić mniejszego. Potwierdza to osoby korzystajace z takich formatów.
A dlaczego Sharp - jest liderem pośród producentów flat paneli powyzej 40 cali i jako nileiczny albo nawet jedyny oferuje produktu wytworzone w japońskich fabrykach a nie europejskich lub innych montowniach. Może sie to zmienić bo coś powstało pod Toruniem.

Kordian
03-12-2007, 20:04
Ciezko powiedzieć co widzą 3 osoby siedzace na przeciw a co widzę ja siedząc z boku. Percepcji u poszczególnych osób nie da sie zmierzyc ani obiektywnie ocenic. Moge jedynie stwierdzic, ze kiedy siedze na wprost a następnie przechodę z boku telwizora kolory i obraz są prawie identyczne. Wg. mnie specjalnie nie doszukując się jakiś nadzwyczajnych wrażeń obraz w ogóle się nie różni.

deja vu
04-12-2007, 17:32
Ciezko powiedzieć co widzą 3 osoby siedzace na przeciw a co widzę ja siedząc z boku. Percepcji u poszczególnych osób nie da sie zmierzyc ani obiektywnie ocenic. Moge jedynie stwierdzic, ze kiedy siedze na wprost a następnie przechodę z boku telwizora kolory i obraz są prawie identyczne. Wg. mnie specjalnie nie doszukując się jakiś nadzwyczajnych wrażeń obraz w ogóle się nie różni.

Pytam, bo w technologii LCD katy widzenia sa poprostu kiepskie.Wystarczy, ze przesunie sie troche w bok i obraz jest zupelnie nie do zaakceptowania.Nie wyobrazam sobie sytucji kiedy rodzina 3-5 osob w salonie walczy o miejsce a kanapie na przeciwko TV, bo na fotelu 1m w bok jest poprostu masakra.Plazma nie ma tego typu feleru i dla tego moge polecic smialo dla calej rodziny.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . :P :lol: :lol:

ps. 176 stopni u mnie :D i w kazdej pozycji taki sam. :P

Kordian
04-12-2007, 19:06
Dokładnie tak jest. Ja teraz siedzę z boku mojego LCD pod kątem ok. 10 stopni i świetnie mi sie oglada. Nie moge stwierdzić specjalnej różnicy. Nie ma się co oszukiwać. Nowoczesne LCD nie posiadaja tej wady. Ale wiem o czym pisze Esperanza. Mam starszy typ LCD Samsunga 17 z tunerem telewizyjnym i tam ten efekt jest widoczny. Patrzac pod katem obraz robi sie ciemniejszy i kolory traca barwę. Ale mam ten monitor kilka lat. Obecne telewizory LCD nie posiadaja juz tej wady tak , że bez obaw.

deja vu
05-12-2007, 05:40
Ujecie z nocnego ogladania sportu. :P Oczywiscie z boku jak widac, pod bardzo zlym katem do ogladania . :D


http://img453.imageshack.us/img453/9637/img0683crwu8.jpg



a to moze jeszcze od frontu. :P

http://img391.imageshack.us/img391/3894/img0694crvu6.jpg

Senser
05-12-2007, 10:26
Ja się przymierzam do takiego:
http://www.allegro.pl/item240997655_qualia_raty_tv_lcd_bravia_hd_sony_kd l_40x2000_s.html
Uważam, że nie ma lepszej firmy produkującej sprzęt RTV od Sony (od lat tylko taki kupujemy). A co do tego TV to widziałam go na "żywo" i jest LUX! Zakup za rok więc mam nadzieję że stanieje -pół roku temu kosztował 11500zł, teraz już 8500 to za rok może ok 4000.... :wink:
Wiesz co...znany mi mechanizm takie myślenia...on jest chyba tylko pozornie i złudnie logiczny...
OK, cena spada i będzie spadać...
Tyle tylko, że jak już uznasz, że oto "teraz" jest właściwy moment to się okaże, że są już inne modele na głowe bijące ten który kupiłeś za tylko trochę większe pieniądze.
Więc co...powiesz sobie..."poczekam rok" i ten droższy kupie sobie taniej...i tak wkoło Macieja...a LCD jak nie miałeś tak nie masz...
To jest identyczna kwestia jak z zakupem sprzętu PC....dokładnie to samo zjawisko...

Senser
05-12-2007, 10:31
Oprócz tego ze w ciagu ostatnich lat to właśnie Sony i Panasonic najbardziej obniżyły swoją jakosć (sony do poziomu hipermarketowego złomu ) to poza tym masz racje ......
Wiesz co...
Kupiłem sobie Amplituner + DVD właśnie Panasa...
To było ok 5 lat temu...wtedy z zestawem głośnikowym dałem za to ok. 4500 zł...więc sprzęt jeszcze nie był tak "osiągalny" jak dziś...
Na tamten czas to była w zasadzie górna półka sprzętowa Panasa...
I co...po 4 latach padł odtw. DVD, był w Serwisie...jutro z serwisu odbieram Amplituner...
Cholera przypadek??
Na jakość dźwięku, obrazu nie narzekam...ale ta trwałość sprzętu...
To co kupować?? :lol:

markal2
06-12-2007, 17:37
42 cale to polecam LG LC2RR jest rewelacyjny, ladny obraz ma, naprwde takie soczyste kolory, no i fajna opcja z tym dyskiem twardym wbudowanym, poszukaj w skelpach internetowych jest spor taniej!
Potwierdzam to .
Kupiłem ostatnio LG 42` i jest naprawde rewelka . w SATURNIE była promo i dałem 3200 . można poszukać w aukcjach ale ten sam model w euro jest o 400 droższy

darekpt
20-01-2008, 18:42
a co sądzicie o tym TV :

http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4384-38CD6210/pl/hs.xsl/170_18049_39393830_PLK_HTML.htm

ma może ktoś coś takiego? Bo widziałem za 5099zł myśle że to dobra cena

Darek Rz
21-01-2008, 07:47
Oprócz tego ze w ciagu ostatnich lat to właśnie Sony i Panasonic najbardziej obniżyły swoją jakosć (sony do poziomu hipermarketowego złomu ) to poza tym masz racje ......
Wiesz co...
Kupiłem sobie Amplituner + DVD właśnie Panasa...
To było ok 5 lat temu...wtedy z zestawem głośnikowym dałem za to ok. 4500 zł...więc sprzęt jeszcze nie był tak "osiągalny" jak dziś...
Na tamten czas to była w zasadzie górna półka sprzętowa Panasa...
I co...po 4 latach padł odtw. DVD, był w Serwisie...jutro z serwisu odbieram Amplituner...
Cholera przypadek??
Na jakość dźwięku, obrazu nie narzekam...ale ta trwałość sprzętu...
To co kupować?? :lol:

Witam

To nie przypadek . To jakośc sprzętu a raczej jej brak powoduje że wszystko się psuje po 3-4 latach .
Co kupować ?? Jesli masz duzo kasy to co tylko chcesz ,co ci się podoba . I tak zepsuje sie po 3-4 latach ,nawet jak dasz 10 tyś za TV (cena to teraz wyznacznik marki a nie jakosci )
Jak masz mało kasy to niestety szukać okazji ,promocji ,wyprzedaży (ale nie sprzetu z ekspozycji) . Już w czasie zakupów musisz mieć świadomość że wydajesz kasę na 3-4 góra 5 lat a nie na 10 lub więcej . Kupować sprzęt ze średniej półki bez szaleństw .
Dam przykład .Kupujesz DVD . Idziesz do sklepu i widzisz masę odtwarzaczy . Co wybierze przeciętny klient . Mantę za 150 zł czy sprzęt markowy za 400 . Raczej markowy . I tu popełnia błąd .Manta zepsuje sie tak samo szybko jak sprzęt markowy czyli po 1,5 - 3 latach . Mantę wywalisz i kupisz drugą , inny sprzęt będziesz opłakiwał (oczywiscie bez przesady ) . ...... i tez kupisz drugi :lol:

pozdrawiam

Senser
21-01-2008, 08:33
Może masz i rację, tylko to raczej "odczucia" niż zmierzalny pogląd.
Chociaż faktycznie ostatnio daj się odczuć taką ogólną "lichość"....

Darek Rz
21-01-2008, 09:19
Może masz i rację, tylko to raczej "odczucia" niż zmierzalny pogląd.
Chociaż faktycznie ostatnio daj się odczuć taką ogólną "lichość"....

Witam

To nie jest pogląd tylko fakt sprawdzony . Uwierz mi . Serwis RTV to moja praca :lol:

pozdrawiam

leli1
21-01-2008, 10:51
pytanie do znawców i praktyków :)
Czy kupowanie lcd 100 Hz ma istotne znaczenie (oprocz widocznej roznicy w cenie) w praktyce. Czy zauwazymy rożnicę oglądając głownie Tv (polsat cyfrowy).
Dzieki za podpowiedzi.

leli1
12-05-2008, 08:39
:) minęło trochę czasu, nastało trochę nowych modeli.
Może teraz są jakies konkretne propozycje/typy?
Na dzien dzisiejszy mam do wyboru Sony kdl-40x3000 (ze 100hz za dobrze ponad 7 tys) i model 40W bez 100Hz ale z Full Hd za ok 5 tys.

A moze jednak Samsung?.....choc we wszystkich sklepach sprzedawcy go odradzają........sama nie wiem.
Dotychczas mialam CRT Sony 100Hz 29 cali i bylam bardzo zadowolona. Obraz super, przez ponad 10 lat nic sie z nim nie działo-bez zarzutu, dlatego teraz tez skłaniam się ku Sony.

Podpowiedzcie cos, podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.

Wito2008
12-05-2008, 21:05
jak LCD to tylko z podświetleniem na LEDach np: http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le52f96bd.asp

kontrast 500000:1 widziałem w Mobil1 przeceniony z 14tys na 10tys

Sloneczko
13-05-2008, 00:53
Oj, ale mi się ten wątek przyda :)

ren2904
14-10-2009, 12:00
Witajcie!
Wiem,że to średnio budowlany temat... :wink: -wybór telewizora ...ale usłyszałam już tyle opinii sprzedawców,że zgłupiałam.Każdy poleca co innego :cry:
A na Was-forumowiczów zawsze mozna liczyć :D
Napiszcie,kto używa jakiego telewizora i czy wybór był trafny.
My potrzebujemy coś ok. 46"-50" i tyle wiem... :oops:
Nie wiem jaką wybrać firmę, czy ma to być plazma czy LCD, itp. itd.
Pomóżcie !!
Pzdr.
R.

buttopp
14-10-2009, 12:33
Zalezy jakie środki chcesz wydac na telewizor.Wazne są tez parametry i mozliwosci telewizora(gniazda,hd,wygląd itp.)


Obydwie technologie mają swoje zalety i wady

Plazma

+ bardziej naturalne kolory
+ brak smużenia obrazu
+ większa tolerancja na sygnał niskiej rozdzielczości
+ lepsze odwzorowanie czerni
- większe zużycie prądu
- możliwy efekt „wypalenia” ekranu (starsze modele)
- szyba ochronna odbija światło mocniej niż LCD
- mniejsza ostrość obrazu


LCD
+ mniejsze zużycie prądu
+ mniejsze odbijanie światła
+ większa ostrość obrazu
- gorsze odwzorowanie czerni
- mniej naturalne, zimniejsze kolory
- gorszy kąt boczny

Jeśli oglądacie filmy DivX lub macie zwykły sygnał SD, a do tego denerwuje was nie do końca czarna czerń to zapomnijcie o LCD. Telewizory tego typu (szczególnie full HD) nie najlepiej radzą sobie z sygnałem niskiej rozdzielczości. Czas reakcji matrycy ma tu duże znaczenie i może wystąpić denerwujące smużenie. Do tego dochodzi problem z bocznym kątem widzenia, który szczególnie w tańszych modelach, może skutecznie psuć zabawę.

temat z hdtvmania

zbigmor
14-10-2009, 12:36
Witajcie!
Wiem,że to średnio budowlany temat... :wink: -wybór telewizora ...ale usłyszałam już tyle opinii sprzedawców,że zgłupiałam.Każdy poleca co innego :cry:
A na Was-forumowiczów zawsze mozna liczyć :D
Napiszcie,kto używa jakiego telewizora i czy wybór był trafny.
My potrzebujemy coś ok. 46"-50" i tyle wiem... :oops:
Nie wiem jaką wybrać firmę, czy ma to być plazma czy LCD, itp. itd.
Pomóżcie !!
Pzdr.
R.


Łudzisz się, że na tym forum będzie inaczej?
Żeby nie było, że nie na temat to mam CRT Thomson 29" i jestem zadowolony.

jarte
14-10-2009, 13:39
ja mam 50" LG plazmę nie pamiętam jaki model - w kązdym razie to już staruszek bo ma ze dwa lata. Jesteśmy z niego zadowoleni, z pocztąku wydawał się za duży, ale potem cieszyliśmy się , że nie kupiliśmy mniejszego. Moi rodzice mają 38" LCD i to jest za mało jak dla mnie. To czy plazama czy LCD to zalezy z jakiej odległości będziesz oglądać, jak z daleka to wystarczy plazma, jak z bliska to lepsze LCD ( jednak lepsza jakość obrazu) Plazma na HD chodzi super, LCD jeszcze lepiej, my oglądamy plazmę z ok. 4 - 4,5m i jest ok jak dla mnie. Jak kupowaliśy go to plazma była dużo tańsza niż LCD, LCD dobrej jakości musielibyśmy kupić mniejsze w tej samej cenie, albo gorszej firmy, kiepskiej jakości. Nie wiem jak jest teraz. W każdym razie polecam LG jeśli zdecydujecie się na Plazmę, porównywaliśmy go z innymi polecanymi markami i wyszedł na plus jeśli chodzi o parametry i jakość obrazu. Ale może doradzi ktoś kto niedawno kupił.

franzkru
14-10-2009, 13:41
Witajcie!
Wiem,że to średnio budowlany temat... :wink: -wybór telewizora ...ale usłyszałam już tyle opinii sprzedawców,że zgłupiałam.Każdy poleca co innego :cry:
A na Was-forumowiczów zawsze mozna liczyć :D
Napiszcie,kto używa jakiego telewizora i czy wybór był trafny.
My potrzebujemy coś ok. 46"-50" i tyle wiem... :oops:
Nie wiem jaką wybrać firmę, czy ma to być plazma czy LCD, itp. itd.
Pomóżcie !!
Pzdr.
R.

Ja też stałem przed takim wyborem.
Zdecydowałem się na któryś z tych:
PS50A551, PS50B650 lub PS50A556.
A że jeszcze nie kupiłem to więcej nie powiem. Jedynie oglądałem w sklepie obraz na podobnych TV LCD - Plazma (stały obok siebie) i plazam miała duzo lepszy obraz.

jarte
14-10-2009, 13:42
jeszcze jedno ktoś wyżej mądrze napisał
"większa tolerancja na sygnał niskiej rozdzielczości " przy plaźmie i to jest prawda. Niestety przeważnie mamy w domach gorszą jakość sygnału niż na zachodzie i z tego co pamiętam to był główny powód dla którego wybraliśmy plazmę a nie LCD

kenam
14-10-2009, 13:46
Są jeszcze telewizory typu LED, ponoć lepszy obraz niż LCD szczególnie czerń, połowe mniejsze zużycie energii, ale za to cena o połowę wyższa niż LCD. To chyba patent Samsunga, bo narazie taki widziałem

ren2904
14-10-2009, 16:08
Ooooo.....!!
Jaki szybki i obszerny odzew!! :D

Wiedziałam,że można na Was liczyć. :D

O telewizorach LED czytałam i też rozmawiałam ze sprzedawcami w sklepach,ale tu jest "zgryz",bo to jeszcze raczej nowość w Polsce i cena jest trochę za wysoka.Znajomy (znawca tematu) polecał mi plazmę PANASONIC TX-P-50-S-10 50", ale koszt jest w granicach 4,5 tys zł. Trochę "za bogato" :cry: ,bo wykończeniówka domu (jak sami wiecie ! ) wykańcza i to nie tylko psychicznie ale ( a może zwłaszcza) i finansowo. Myślę,że możemy "poszaleć" za jakieś 3-3,5 tys. zł a za resztę kupić jakieś sensowne kino domowe.
Acha!! Oglądać będziemy z ok. 5 m.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i proszę o jeszcze.... :D

Pzdr.
R.

faceone
14-10-2009, 18:13
Fajnym pomysłem też może być rzutnik. Rozważam taką opcję w swoim domu. Wtedy to robi się prawdziwe kino domowe. Trzeba oczywiście mieć możliwość zrobienia ciemni, czyli najlepiej rolety zewnętrzne. Dobry rzutnik cenowo może być tańszy od telewizora.

cieszynianka
14-10-2009, 18:18
Tu też się zastanawiali:

http://forum.muratordom.pl/plazma-czy-lcd,t81588.htm?highlight=telewizor

http://forum.muratordom.pl/jak-polecacie-plaski-telewizor,t107225.htm?highlight=telewizor

http://forum.muratordom.pl/prosze-o-rade-telewizor-lcd-do-7000tysia,t57391.htm?highlight=telewizor

http://forum.muratordom.pl/nie-kupuj-telewizora-lcd,t113685.htm?highlight=telewizor

http://forum.muratordom.pl/telewizor-lcd,t76977.htm?highlight=telewizor

:wink:

Deamos
14-10-2009, 20:35
Nowosci w postaci LED dotycza tylko podswietlania matrycy w telewizorach LCD, w porownianiu z dotychczasowymi swietlowkami takie telewizory podobno cechuja sie lepszymi kolorami i lepsza czernia a na pewno sa ciensze i pobieraja mniej energii.

Jakikolwiek wybierzesz telewizor dobrze by mial tuner MPEG4, zeby za pare lat bez problemu odebrac tv naziemna.

LukaEgon
14-10-2009, 22:06
Dlaczego właśnie forum budowlane? Wpisujesz w Google i znajdujesz masę odpowiedzi na odpowiednich forach ludzi, którzy znają się na rzeczy. Gwarantuję Ci, że sporo czasu by Ci zajęło zanim byś wszystko przeczytał. Znajdziesz też masę ciekawych rzeczy i fachowej wiedzy na ten temat.

Miłego czytania :wink:

P.S. zainteresuj się telewizorem Philips Ambilight, nie słuchaj marketowych specjalistów, a jeśli zdecydujesz się już na kupno w konkretnym sklepie poproś o prezentację kilku wstępnie wybranych modeli w zaciemnionym miejscu. Będzie Cię to może kosztowało 50zł, ale kupisz to co Ci się będzie najlepiej oglądało i będziesz się cieszył dobrym wyborem :)

bestisz
14-10-2009, 23:14
To ja na początek wypowiem się tak. Zalogowałem się na tym forum dość niedawno kiedy to przyszedł czas na wykańczanie domu i prace budowlane, ale nigdy nie pomyślałem że i jak będę mógł komuś udzielić kompetentnej pomocy.
Z racji tego że w temacie RTV-SAT działam już sporo czasu i również udzielam się w tych tematach na forum tej branży to moja ocena będzie obiektywna.
Może to nieskromne ale ta branża jest moim hobby a zarazem pracą.

Po pierwsze odległość. Jeżeli wynosi ona tak jak mówisz 5m (oczy--->ekran) to spokojnie możesz iść w 46-50" a nawet spokojnie więcej. Po drugie uważam że wybór pomiędzy Plazmą a LCD nie może opierać się na tym czy mamy SD, słabe SD czy HD.
Nie ma pojęcia słabe czy dobre SD. Jest pojęcie które nazywa się "bitrate". Jest to jednostka które określa ilość danych jakie zajmuje jedna ramka obrazu. Czyli im jest ich więcej tym obraz bardziej szczegółowy i zarazem ostrzejszy. Na jeszcze prostszy język można to przełożyć tak. Widzimy obraz, na obrazie widzimy drzewo,...no i w sumie można by tyle powiedzieć i każdy będzie wiedział o co chodzi. Można też powiedzieć że drzewo ma popękaną korę, ma liście a na liściach siedzą dwie biedronki. Ogólnie obie wersje są OK i każdy wie o co chodzi. Jednak w drugiej opcji mamy dodatkowe bardziej szczegółowe informacje. Dokładnie tak samo jest z obrazem. Im bitrate wyższy tym bardziej szczegółowy obraz. Proste porównanie TVN i Tele5. Oba kanały są w SD i to nadawane drogą satelitarną. Dlaczego więc tak duża różnica w jakości? Odpowiedź to bitrate.
Dlatego sugeruje nie wybierać Tv pod kątem tego jaki mamy sygnał SD bo to mało rozsądne. Za 2-3 lata zniknie całkowicie sygnał naziemny analogowy i wejdzie DVB-T czyli naziemna telewizja cyfrowa. Dlatego po co się uwsteczniać?

Sprawa druga. Trzeba się pogodzić z informacją że telewizory PDP czyli Plazmy zostają wyparte przez technologię LCD. Dlaczego? Tylko z jednego powodu,...prądożerność. Niestety producenci muszą stosować się do norm Eko które co roku są coraz surowsze. Prosty przykład. Plazma 50" w zależności od producenta matrycy potrafi pobierać nawet do 550W mocy. LCD przy tych samych wymiarach pobiera średnio 140-170W.
Kolejna sprawa to naturalność kolorów i jakość czerni. Jeżeli chodzi o kolory to tu pozostaje kwestia producenta matryc. Samsungi robią bardziej jaskrawe "cukierkowe" matryce, Sony, Sharp skłaniają się bardziej ku naturalności. Jeśli chodzi o czerń to w najnowszych LED-ach jest już bardzo dobrze. Zresztą niektóre modele kultowe nieraz zachwycały bardzo dobrą czernią.
Kolejna sprawa to nasłonecznienie pokoju. Jeśli salon masz jasny i wpada bezpośrednio słońce przez okna to przy plazmie będziesz miał koszmarne warunki oglądania ze względu na błyszczącą szybę przykrywającą ekran każdej plazmy.

Rozumiem że wypisałem dużo różnych może niepotrzebnych informacji ale po postu chciałbym też pomóc w znanej mi dziedzinie.

Do autora postu:
Najpierw polecam odpowiedzieć sobie na pytanie co preferujesz oglądać? Czy masz konsolę do gier? Czy lubisz sport? Jeżeli tak to szukaj modeli z dobrą dynamiką matrycy. Ja mam w sypialni Sharpa 46XL2E. TV który niedawno wyszedł z produkcji ale nie spotkałem nic w nowościach o takiej dynamice.
Ktoś powyżej wspomniał coś bardzo mądrego i ja również to popieram. Jeżeli lubisz kino i sport to może warto na razie kupić coś mniejszego i tańszego a potem zainwestować w projektor i ekran. Jeżeli masz 5m odległości to projektor miałby tam rację bytu.
Z drugiej strony jeżeli chcesz kupić 50" za poniżej 4500zł to chyba nic rozsądnego nie kupisz w takiej kwocie. Polecam poszukać Sharpa 46XL2E gdzieś na eBay, Allegro. Jeszcze może trafisz nowego w pudle za dobra kasę.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na sklepówkę to nie biegnij do MediaMarktu i nie słuchaj "ekspertów" którzy dostają 25zł do wypłaty bo sprzedali 5szt Samsunga w miesiącu. Na pewno masz gdzieś jakiś salon w obrębie swojej miejscowości. Idź powiedz ile masz kasy i za 50zł zorganizują Ci w jakiś dzień prezentację 3-4 modeli. Możesz nawet zabrać ze sobą tuner SAT jeżeli posiadasz i podłączą na życzenie. Pamiętajcie wszyscy o jednym, każdy inaczej odbiera barwy i obraz. Dla jednego jeden TV "świeci extra" dla innego to lipa. Wcale nie ma co się temu dziwić.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że troszkę pomogłem.

bestisz
14-10-2009, 23:16
To ja na początek wypowiem się tak. Zalogowałem się na tym forum dość niedawno kiedy to przyszedł czas na wykańczanie domu i prace budowlane, ale nigdy nie pomyślałem że i jak będę mógł komuś udzielić kompetentnej pomocy.
Z racji tego że w temacie RTV-SAT działam już sporo czasu i również udzielam się w tych tematach na forum tej branży to moja ocena będzie obiektywna.
Może to nieskromne ale ta branża jest moim hobby a zarazem pracą.

Po pierwsze odległość. Jeżeli wynosi ona tak jak mówisz 5m (oczy--->ekran) to spokojnie możesz iść w 46-50" a nawet spokojnie więcej. Po drugie uważam że wybór pomiędzy Plazmą a LCD nie może opierać się na tym czy mamy SD, słabe SD czy HD.
Nie ma pojęcia słabe czy dobre SD. Jest pojęcie które nazywa się "bitrate". Jest to jednostka które określa ilość danych jakie zajmuje jedna ramka obrazu. Czyli im jest ich więcej tym obraz bardziej szczegółowy i zarazem ostrzejszy. Na jeszcze prostszy język można to przełożyć tak. Widzimy obraz, na obrazie widzimy drzewo,...no i w sumie można by tyle powiedzieć i każdy będzie wiedział o co chodzi. Można też powiedzieć że drzewo ma popękaną korę, ma liście a na liściach siedzą dwie biedronki. Ogólnie obie wersje są OK i każdy wie o co chodzi. Jednak w drugiej opcji mamy dodatkowe bardziej szczegółowe informacje. Dokładnie tak samo jest z obrazem. Im bitrate wyższy tym bardziej szczegółowy obraz. Proste porównanie TVN i Tele5. Oba kanały są w SD i to nadawane drogą satelitarną. Dlaczego więc tak duża różnica w jakości? Odpowiedź to bitrate.
Dlatego sugeruje nie wybierać Tv pod kątem tego jaki mamy sygnał SD bo to mało rozsądne. Za 2-3 lata zniknie całkowicie sygnał naziemny analogowy i wejdzie DVB-T czyli naziemna telewizja cyfrowa. Dlatego po co się uwsteczniać?

Sprawa druga. Trzeba się pogodzić z informacją że telewizory PDP czyli Plazmy zostają wyparte przez technologię LCD. Dlaczego? Tylko z jednego powodu,...prądożerność. Niestety producenci muszą stosować się do norm Eko które co roku są coraz surowsze. Prosty przykład. Plazma 50" w zależności od producenta matrycy potrafi pobierać nawet do 550W mocy. LCD przy tych samych wymiarach pobiera średnio 140-170W.
Kolejna sprawa to naturalność kolorów i jakość czerni. Jeżeli chodzi o kolory to tu pozostaje kwestia producenta matryc. Samsungi robią bardziej jaskrawe "cukierkowe" matryce, Sony, Sharp skłaniają się bardziej ku naturalności. Jeśli chodzi o czerń to w najnowszych LED-ach jest już bardzo dobrze. Zresztą niektóre modele kultowe nieraz zachwycały bardzo dobrą czernią.
Kolejna sprawa to nasłonecznienie pokoju. Jeśli salon masz jasny i wpada bezpośrednio słońce przez okna to przy plazmie będziesz miał koszmarne warunki oglądania ze względu na błyszczącą szybę przykrywającą ekran każdej plazmy.

Rozumiem że wypisałem dużo różnych może niepotrzebnych informacji ale po postu chciałbym też pomóc w znanej mi dziedzinie.

Do autora postu:
Najpierw polecam odpowiedzieć sobie na pytanie co preferujesz oglądać? Czy masz konsolę do gier? Czy lubisz sport? Jeżeli tak to szukaj modeli z dobrą dynamiką matrycy. Ja mam w sypialni Sharpa 46XL2E. TV który niedawno wyszedł z produkcji ale nie spotkałem nic w nowościach o takiej dynamice.
Ktoś powyżej wspomniał coś bardzo mądrego i ja również to popieram. Jeżeli lubisz kino i sport to może warto na razie kupić coś mniejszego i tańszego a potem zainwestować w projektor i ekran. Jeżeli masz 5m odległości to projektor miałby tam rację bytu.
Z drugiej strony jeżeli chcesz kupić 50" za poniżej 4500zł to chyba nic rozsądnego nie kupisz w takiej kwocie. Polecam poszukać Sharpa 46XL2E gdzieś na eBay, Allegro. Jeszcze może trafisz nowego w pudle za dobra kasę.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na sklepówkę to nie biegnij do MediaMarktu i nie słuchaj "ekspertów" którzy dostają 25zł do wypłaty bo sprzedali 5szt Samsunga w miesiącu. Na pewno masz gdzieś jakiś salon w obrębie swojej miejscowości. Idź powiedz ile masz kasy i za 50zł zorganizują Ci w jakiś dzień prezentację 3-4 modeli. Możesz nawet zabrać ze sobą tuner SAT jeżeli posiadasz i podłączą na życzenie. Pamiętajcie wszyscy o jednym, każdy inaczej odbiera barwy i obraz. Dla jednego jeden TV "świeci extra" dla innego to lipa. Wcale nie ma co się temu dziwić.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że troszkę pomogłem.

gunarb
15-10-2009, 06:36
jednak za 3,5 tys. to dobijesz może do jakiegoś kiepskiego LCD 46' -samsung, sharp. Na przyzwoity LCD 46' potrzebujesz z tys. więcej.

alef
15-10-2009, 07:19
widze zes mazurska dziewczyna :wink: wiec polece ci pewna usluge...jest kilku gosci z Olsztyna, ktorzy maja sklep ze sprzetem RTV i mowiac krotko znaja sie na rzeczy...oferuja doradztwo w wyborze telewizora, a co najwazniejsze mozna zamowic prezentacje wstepnie wybranych 3-4 modeli u siebie w domu (a wiec odpada efekt sklepow dla idiotow...nienaturalne swiatlo, marnej jakosci sygnal, "podrasowana" jakosc obrazu na odbiornikach promowanych przez sklep...itp)
koszt takiej prezentacji nie jest wysoki...a jesli zdecydujesz sie kupic u nich ktorys z prezentowanych telewizorow to usluga jest gratis...co do cen to tez mozna baaardzo negocjowac

jak bedziesz zainteresowana to napisz PW...nie chce robic tu nikomu otwartej reklamy

pozdrawiam

rocers
16-10-2009, 19:20
Nie do końca zgadzam się z użytkownikiem bestisz.

Dlaczego? o tym poniżej

Wiadomo, że Pioneer wycofał się z produkcji plazm, ale nie dlatego że ta technologia jest na wymarciu. Telewizorów lcd też już nie produkują. To też już są na straconej pozycji?
Pioneer stawiał na jakość, a ajk wiadomo to musi kosztować. Dalej każdy sam sobie dopowie.

Panasonic, Samsung, LG. Dalej produkują plazmy i ulepszają technologię. Chociaż poprzeczka jest bardzo wysoko. Pioneer 5090 to dalej król obrazu.

Kolega napisał że lcd przy wielkości 52 cale pobiera średnio 140-170 Wat.
Sony KDL-52Z4500 Pobór mocy (telewizor włączony) 320 W
Sony KDL-52W4500 Pobór mocy (telewizor włączony) 293 W
Philips 52PFL7404H Pobór mocy (telewizor włączony) 280 W
Sharp LC-52DH65E Pobór mocy (telewizor włączony) 267 W
Sharp LC-52DH77E Pobór mocy (telewizor włączony) 252 W

Teraz dla przykładu plazma
Samsung PS50B850 Pobór mocy (telewizor włączony) 240 W
Panasonic TX-P50X10E Pobór mocy (telewizor włączony) 284 W
Panasonic TX-P50S10E Pobór mocy (telewizor włączony) 240 W
LG 50PS7000 Pobór mocy (telewizor włączony) 291 W

Każdy może sobie sprawdzić wiarygodność. Wejść na strone producenta i zobaczyć dane techniczne.
W plaźmie zużycie prądu w bardzo dużym stopniu zależy od nastawów obrazu. Mój pionek 5080XD ma na tabliczce znamionowej 320 W, w rzeczywistości po kalibracji pobór mocy waha się od 220 do 280 Wat. Zależy jaki materiał się wyświetlany, na białych scenach pobór jest największy.


pozdrawiam

PS.
Podaje fajną stronkę http://www.hdtvtest.co.uk/

vezyrek
16-10-2009, 20:14
Jesli o mnie chodzi, to w mieszkaniu zostanie 14 calowy tv CRT :D Dlaczego??? Bo szkoda mi pieniedzy na badziewna technologie LCD. Kolory, katy patrzenia, czern i brak plynnosci przekresla calkowicie taki tv. Wystrczy jak obejrze tv na swoim monitorku LCD HP2207H lub u znajomych i pozniej przejde obejrzec do rodzicow na zwyklym CRT - wydaje sie on jakosciowo w technologii kosmicznej biorac pod uwage, czern, kolorki i plynnosc obrazu. Niestety LCD to badziew ktory opanowal rynek. Nikt nie pracuje nad szybkoscia matryc, kombinuja dodajac podswietlanie LED, co i tak nie poprawia plynnosci obrazu. Niech mi tylko ktos nie wyskakuje z tekstem ze nie widzi smuzenia lub zebym zobaczyl obraz w full HD :D

ren2904
16-10-2009, 20:37
Witajcie!!
Widzę,że wątek bardzo się rozwinął i to nie koniecznie po mojej myśli :-?
Niemniej jednak wyciągnęłam parę wniosków i myślę,że już wiem jaką decyzję podjąć :D
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi a szczególnie alef i bestisz :wink:

Pozdrawiam wszystkich i niniejszym zamykam wątek :D
R.

bestisz
16-10-2009, 22:14
Nie do końca zgadzam się z użytkownikiem bestisz.

Dlaczego? o tym poniżej

Wiadomo, że Pioneer wycofał się z produkcji plazm, ale nie dlatego że ta technologia jest na wymarciu. Telewizorów lcd też już nie produkują. To też już są na straconej pozycji?
Pioneer stawiał na jakość, a ajk wiadomo to musi kosztować. Dalej każdy sam sobie dopowie.

Panasonic, Samsung, LG. Dalej produkują plazmy i ulepszają technologię. Chociaż poprzeczka jest bardzo wysoko. Pioneer 5090 to dalej król obrazu.

Kolega napisał że lcd przy wielkości 52 cale pobiera średnio 140-170 Wat.
Sony KDL-52Z4500 Pobór mocy (telewizor włączony) 320 W
Sony KDL-52W4500 Pobór mocy (telewizor włączony) 293 W
Philips 52PFL7404H Pobór mocy (telewizor włączony) 280 W
Sharp LC-52DH65E Pobór mocy (telewizor włączony) 267 W
Sharp LC-52DH77E Pobór mocy (telewizor włączony) 252 W

Teraz dla przykładu plazma
Samsung PS50B850 Pobór mocy (telewizor włączony) 240 W
Panasonic TX-P50X10E Pobór mocy (telewizor włączony) 284 W
Panasonic TX-P50S10E Pobór mocy (telewizor włączony) 240 W
LG 50PS7000 Pobór mocy (telewizor włączony) 291 W

Każdy może sobie sprawdzić wiarygodność. Wejść na strone producenta i zobaczyć dane techniczne.
W plaźmie zużycie prądu w bardzo dużym stopniu zależy od nastawów obrazu. Mój pionek 5080XD ma na tabliczce znamionowej 320 W, w rzeczywistości po kalibracji pobór mocy waha się od 220 do 280 Wat. Zależy jaki materiał się wyświetlany, na białych scenach pobór jest największy.


pozdrawiam

PS.
Podaje fajną stronkę http://www.hdtvtest.co.uk/

Super że są osoby z którymi można podywagować na i temat pomimo że forum nie zajmuje się stricte tą branżą.

Nie chcę twierdzić że PDP jest wycofane ale trzeba pomału zacząć się godzić z tym że większość prac innowacyjnych kładzie się na LCD. Nie twierdzę również że PDP jest złym produktem i w 100% zgadzam się z tym że do czerni Plazm Pioneera jeszcze długo, długo nikt nie dociągnie. Co do jakości i odwzorowania barw to nie był bym taki pewny że nie ma równych sobie.
Starałem się podpowiedzieć że nie warto wybierać plazmy tylko z tego powodu że większość kanałów w polskich stacjach to nadal DVB-S (czyli przysłowiowe SD) i dlatego należy wybrać plazmę bo obraz na niej będzie ładniejszy.

Jeżeli chodzi o pobory mocy to Ty podajesz to co każdy TV ma na tabliczce znamionowej. Ja na obecną chwilę jestem po około 120 testach Tv, Monitorów itp. jakie przeprowadzałem wraz z działaczami jednego z polskich portali HDTV i wierz mi że tabliczka mówi jedno, a wpięty watomierz nieraz wskazywał podwojone wartości.
Jak sam wspomniałeś w plazmie dużo zależy od kalibracji i z tym się zgadzam. jednak najważniejszym czynnikiem jest to co patryca wyświetla. Czym jaśniej tym pobory większe a przecież nie oglądamy na okrągło Kod Da Vinci gdzie 80% scen jest w szarościach i półmroku.
W przypadku LCD jest zupełnie inaczej. Jeżeli TV ma na tabliczce moc 210W to jest to stały pobór niezależny od tego jak jasny obraz oglądamy. Oczywiście zdarzają się przekłamania tak samo jak i w Plazmach i to nawet niekiedy są do różnice po 100-150W w stosunku do tego co mówi producent.

Troszkę inaczej jest z LED-owską technologią LCD. Tutaj mamy troszkę mieszanki ponieważ fakt są wzrosty i spadki poboru w zależności od jasności scen. Jednakże jest to dalej LCD a diody LED służą tylko do podświetlenia matrycy LCD w celu pogłębienia barw, jasności i zwiększenia kontrastu.
Jak każdy z nas wie LED-y mają bardzo mały pobór mocy i jeżeli nawet są rozłożone pod matrycą 40" i jest ich tam setki to w ogólnym rozrachunku czy scena jest jasna czy ciemna różnice są na poziomie 10W maksymalnie.

Ostatnią zależnością w temacie mocy jest cena. Im więcej wydamy na plazmę tym będzie ona zapewne ładniej "świecić" ale niestety będzie bardziej prądożerna. W przypadku LCD jest podobnie z małą różnicą. Im więcej wydamy na TV, tym lepiej on świeci ze względu na jakość matrycy ale i mamy zawsze lepsze układy prądowe które oszczędzają nam tą energię.
Żelazna zasada która jest w plazmach że im lepszy chcemy mieć obraz tym więcej prądu musi on pożreć niekoniecznie ma miejsce w LCD. Droższe LCD po prostu są oszczędniejsze.


Nie namawiam do konkretnych technologii. natomiast namawiam jeszcze raz do projekcji czy to w salonach RTV czy domowych. Domowe zazwyczaj jak kupisz TV są za darmo. Wybierajcie to co Wasze oczy wybierają.

P.S.
Chwalę energooszczędność LCD a sam mam plazmę. Jaką nieważne ale jest to plazma:)

Pozdrawiam Wszystkich.

marecki6
17-10-2009, 11:36
polecam zajrzec na inne forum:

http://hdtv.com.pl/forum/

znajdziesz tam fachowa pomoc w tym temacie

GosiaIAdam
22-10-2009, 14:02
A ja planuję plazmę Samsunga 50", odległość będzie ok 3,5m. Model - PS50B650 (jeśli starczy kasy, obecnie kosztuje ok 4500 z przesyłką) lub PS50B550 (prawie tysiąc tańszy). Polecam, tak jak przedmówca, forum hdtv ;) Ale u mnie zakup dopiero po przeprowadzce (a i dobrze, bo gwarancja się nie zmarnuje :D aczkolwiek choruję na tv już ponad rok, na całe szczęście cena powoli spada...)

Wren
23-10-2009, 12:12
Mam subiektywne porównanie Samsungów i Sony. Ktoś z góry pisał o cukierkowych kolorach w samsungu i naturalności w sony, zgadzam się w 100%. Mnie samsung aż razi (np. "zielony" mecz piłki nożnej), a Sony faktycznie bardzo naturalnie odzwowrowuje barwy i moim zdaniem zdecydowanie ma lepszy obraz, a już na pewno dźwięk (choc to wciaż nie kolumny). Ze sklepowych pdobały mi sie też sharpy i toshiby. Jednak to Ty wybierasz co akurat Tobie pasuje.

ren2904
23-10-2009, 18:03
Mimo mego poprzedniego postu:





Witajcie!!
Widzę,że wątek bardzo się rozwinął i to nie koniecznie po mojej myśli :-?
Niemniej jednak wyciągnęłam parę wniosków i myślę,że już wiem jaką decyzję podjąć :D
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi a szczególnie alef i bestisz :wink:

Pozdrawiam wszystkich i niniejszym zamykam wątek :D
R.

wątek wcale nie został zamknięty :-?

Podjęłam juz decyzję i dziękuję wszystkim za pomoc.

Pzdr.
R.

grave
19-11-2009, 23:24
a ja tam dalej biję się z myślami.... co wybrać plasmę Panasonica P37X3710Y czy Lcd Sony 37S5600... oba 5 lat gwarnacji, przez co innych nie biorę pod uwagę... :roll:

cerleg
07-03-2010, 16:00
Witam, chciałbym kupić telewizor LCD o przekątnej 37 cali tak do 2000 zł. Czy możecie coś polecić?

Znalazłem dwa telewizory spełniające te kryteria: SAMSUNG LE37B550 oraz LG 37LF2510. Co o nich sądzicie? Wiem, że LG nie ma wejścia USB. Ale czy czy są jakieś inne różnice?

perm
07-03-2010, 16:18
Witam, chciałbym kupić telewizor LCD o przekątnej 37 cali tak do 2000 zł. Czy możecie coś polecić?

Znalazłem dwa telewizory spełniające te kryteria: SAMSUNG LE37B550 oraz LG 37LF2510. Co o nich sądzicie? Wiem, że LG nie ma wejścia USB. Ale czy czy są jakieś inne różnice?
Mam w firmie kilka samsungów ze złączem USB. Kupiłem je własnie dla tych złączy. Niestety odtwarzają tylko grafikę w jpeg i z muzycznych mp3. Jak kupowałem zapewniano mnie że odtwarzają wszystko a tu kiszka :( . Do tego grafikę odtwarzają z losową wielkością. Duże rozdzielczości na całym ekranie, mniejsze już różnie. Długo bardzo (do minuty) trwa wczytywanie większych fotografii. Jeżeli chcesz z wejścia USB korzystać upewnij się co mozna tym odtworzyć. Wiem że samsung w niektórych modelach oferuje też USB w wersji rozszerzonej która odtwarza trochę więcej formatów.

cerleg
07-03-2010, 17:45
Zobacz wątek: www.elektroda.pl/rtvforum/topic1444476.html jest tam napisane jak odblokować odtwarzanie video przez USB.

Dla mnie odtwarzanie zdjęć i filmów przez USB nie jest aż tak istotne. A jak wygląda wykonanie i obudowa? Bo czytałem, że nie jest zbyt solidna.

perm
07-03-2010, 18:06
Zobacz wątek: www.elektroda.pl/rtvforum/topic1444476.html jest tam napisane jak odblokować odtwarzanie video przez USB.

Dla mnie odtwarzanie zdjęć i filmów przez USB nie jest aż tak istotne. A jak wygląda wykonanie i obudowa? Bo czytałem, że nie jest zbyt solidna.
Dzięki, zaraz tam zajrzę.
Obudowa i trwałość jest ok, obsługuje to kilku lektorów i jakoś przez półtora roku nic się nie stało. Piloty działają, rys na obudowach i ekranach nie zauwazyłem. Tandeta to nie jest na pewno.

Mareczek7
07-03-2010, 18:42
Ja bym kupowała, LCD firmy sony, tylko one chyba kosztują ponad 2 tys. Moim zdaniem mają najlepszą jakość obrazu i są najmniej podatne na usterki, wiem bo moja teściowa pracuje w serwisie Rtv.

cerleg
08-03-2010, 11:28
Dzięki za opinie. Odnośnie usterek, to pewnie wszystko zależy od modelu, czy nawet od samego telewizora.
No nic, popytam jeszcze w sklepach.

Dzięki!

perm
09-03-2010, 19:53
Chyba wywołałem wilka z lasu. Właśnie zepsuł mi sie jeden z samsungów. Coś tam miga, jakies kreski na ekranie. Wytrzymał niecałe półtora roku. Chyba jednak szajs!

michuteria
09-03-2010, 20:06
my mamy samsunga od ponad dwóch lat, działa bez zarzutu,
czy ma usb i jakies inne bajery - nie mam pojecia, używamy go do ogladania telewizji

cerleg
11-03-2010, 09:25
Dzięki za komentarze. Poczytałem trochę jeszcze informacji w sieci i teraz jestem jednak bardziej skłonny na zakup plazmy. Tego typu telewizory nadają się lepiej do oglądania telewizji z sygnałów analogowych, poza tym nie potrzebuję Full HD, bo ten standard wykorzystywany jest tylko przez niektóre gry na Playstation 3 i filmy blue-ray, których nie zamierzam oglądać :)

Dam znać, jak coś kupię :D

cerleg
15-03-2010, 15:05
Wziąłem w końcu plazmę Panasonica TX-P42X10Y :) Do zwykłej telewizji plazma nadaje się najlepiej, a nie potrzebuję Full HD, bo nie za wiele Blu-rayów oglądam. Jak na razie sprawdza się znakomicie.

Terry
02-07-2010, 09:48
Ze wzgędu na decyzję o zakupie nowego telewizora chciałam zapytać jakie się teraz kupuje. Podobno plazmy już są przeżytkiem a więc co w zamiast nich ? Bedzie on powieszony na ścianie tak więc im bardziej płaski tym lepiej. Bardzo proszę o podpowiedź.

monikaa13
02-07-2010, 11:20
Pewnie LED - świetny obraz. Można jeszcze się pokusić o 3D, jak się ma większe fundusze.

My kupiliśmy zwykły LCD, a teraz jest promocja i w tej cenie mielibyśmy LED. Bardzo żałuję!!!

Terry
02-07-2010, 12:01
Bardzo przepraszam ale zupełnie nie wiem jaka jest różnica m/y LED a LCD. Czy ktoś w bardzo przystępny sposób módłby to objaśnić? I który lepszy? Podobno za niedługo tylko na niektórych telewizorach będie można cokolwiek oglądać ze względu na nowe technologie.

Elfir
02-07-2010, 12:21
Kwestia czego używa się do podświetlania obrazu. LED są bardziej energooszczędne.
Plazmy żrą najwięcej prądu, ale dają najlepszy obraz (kontrast czerni). LCD - jak monitory komputerowe, nie dają prawdziwej czerni.
Oczywiście różnice w kontraście między plazmą a LCD dostrzegą ci, co będą oglądać telewizję w idealnie ciemnym pokoju.

Terry
02-07-2010, 15:04
Dzięki bardzo. A w takim razie może ktoś jeszcze wyjaśni o co chodzi z tym że tylko część telewizorów będzie można oglądać za rok czy dwa. Reszta podobno nie będzie odbierała sygnałów z satelity.

cerleg
02-07-2010, 22:00
Za rok czy dwa zlikwidują naziemną telewizję analogową. Wprowadzi to zmiany tylko i wyłącznie dla użytkowników korzystających z anten naziemnych. Będą oni musieli kupić tuner DVB-T dostawiany do starych telewizorów lub zakupić telewizory z budowanym tunerem DVB-T z MPEG4. Dla użytkowników telewizji kablowych nic się nie zmienia, nadal będą mieli możliwość posiadania sygnału analogowego.

jacenty02
03-07-2010, 21:48
Witam
Jestem ekspertem Sony to taki tytuł nadany mi przez Sony Polska.Niby nic wielkiego ale jest nas tylko 12 w całej polsce na 230 specjalistów o sprzedawcach typu media-markt już nie wspomnę.
Zdecydowanie odradzam LED. Za drogi, jakość nieciekawa tzn. ostrość, kontrast kolory.testowałem różne ledy i pewnie się to wyda śmieszne ale Sony ma najlepsze, choć ich nie polecam.
jeżeli podasz mi jaka przekątna Cię interesuje to coś doradzę i nie mówię że to musi być Sony, choć telewizory tej marki zdecydowanie przodują na rynku i to jest obiektywizm nie subiektywizm.pozdrawiam

redlum
05-07-2010, 13:48
Ludzie nie piszcie bzdur - że plazmy są bardzo prądożerne. Jak ktoś się nie zna to spojrzy na tabliczki znamionowe i wychodzi mu, że plazma pobiera dwa razy więcej prądu niż LCD. A tak nie jest do końca - LCD pobierają stałą wartość prądu - niezależnie od tego co jest wyświetlane; zaś plazmy maja podana najwyższą wartość (która jest przy wyświetlaniu koloru białego) - czym ciemniejsze sceny - tym mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

monikaa13
05-07-2010, 14:17
Witam
Jestem ekspertem Sony to taki tytuł nadany mi przez Sony Polska.Niby nic wielkiego ale jest nas tylko 12 w całej polsce na 230 specjalistów o sprzedawcach typu media-markt już nie wspomnę.
Zdecydowanie odradzam LED. Za drogi, jakość nieciekawa tzn. ostrość, kontrast kolory.testowałem różne ledy i pewnie się to wyda śmieszne ale Sony ma najlepsze, choć ich nie polecam.
jeżeli podasz mi jaka przekątna Cię interesuje to coś doradzę i nie mówię że to musi być Sony, choć telewizory tej marki zdecydowanie przodują na rynku i to jest obiektywizm nie subiektywizm.pozdrawiam

Witam

W sklepie porównując LCD z LED jest olbrzymia różnica w obrazie więc chyba nie jest tak, że obraz jest kiepski. Poza tym nie są chyba aż takie drogie, bo LED takiej samej wielkości ostatnio był w takiej samej cenie co LCD. Oczywiście jakiś niski model ale jednak.

I pytanie :) Czy możesz polecić jakiś dobry TV 47 calowy i dlaczego akurat ten. I co sądzisz o TV Philipsa i jaki polecasz 47. Cena do 4500.

Będę wdzięczna za odpowiedź. Może być na priv.

Elfir
05-07-2010, 14:42
Nie kieruj się obrazem w sklepie!
Miałam kumpla, który pracował w Media Markt i opisywał jak narzuca się klientom wybór konkretnych modeli. Ustawia się idealnie odbiorniki, na których sklep najlepiej zarabia (bo np. ma układ z dystrybutorem marki), a pozostałe złącza się kiepskim kablem sieciowym, lub rozregulowuje ostrość.

monikaa13
05-07-2010, 14:54
E tam. Myślę, że może i tak jest ale jakoś tego nie zauważyłam.

Porównując LCD z LED widać różnicę ale nie twierdzę, że LCD był kiepski. Oba miały bardzo dobry obraz z tym, że LED lepszy, a to jest chyba naturalne.
Znajomy ma LED i obraz jest rewelacyjny.

Ale rozumiem, że trzeba wziąć poprawkę na obraz w sklepach. Tam często mają popodłączane wszelkie HD. Rozumiem jak najbardziej, że w domu może być gorszy obraz.

AngelikaX
05-07-2010, 16:04
Polecam LED, mam takowego - konkretnie Firmy Samsung, model UE40B7000, jestem bardzo zadowolona. Roznica w jakosci, glebi obrazu w porownaniu do LCD jest naprawde widoczna.

Inka 14
05-07-2010, 20:34
Również polecam LED! Obraz nie porównywalny z LCD. Mam SHARP le 700e

wyposaza*
05-07-2010, 23:43
Najlepiej kup taki, którego złodziej nie wyniesie .. :D

A na serio, to najprawdopodobniej niedługo telewizory 3D będą w obecnej cenie tych dobrych LED-owych. Może warto chwilę zaczekać i kupić takie cudo ?

jacenty02
06-07-2010, 03:10
najpierw odiose sie do pytania o 47 calowy telewizor i mimo wszystko kupilbym lcd. po drugie moim zdaniem philips odpada bo to tak naprawde thomson. predzej szukal bym jakiegos samsunga. a z czystym sumnieniem polecilbym sonego model KDL-46EX700 w sklepach interentowych mozna go miec za ponizej 5000,- moge plecic jeden gdzie do tej ceny daja jeszcze uchwyt na sciane gratis. ale nic na sile. jest to mozna powiedziec model ze sredniej polki bez wodotryskow ale na rynku nie ma sobie rownych pod wzgledem jakosci kontrastu a przedewszystkim ruchu.sony najlepiej wsywietla plynny ruch bez smuzenia w stosunku do innych marek.

po drugie technologia 3d moim zdaniem to porazka chyba ze chcecie mniec powazna wade wzroku szczegolnie jesli chodzi o samsunga bo tam sa pasywne okulary. naprawde nie mozna bez uszczerbku na zdrowiu patrzec na telewizor z okularami 3d w warunkach domowych. osobiscie wole dac miom dziecia na kino popkorn i cole i niech ida sobie tego shreka obejrzec do kina niz za wlasne pieniadze psuc im wzrok.

pozdrawiam kolege www.wyposazam.pl z postow o farbach do wnetrz.

monikaa13
06-07-2010, 06:35
Dlaczego nie Philips?

wyposaza*
06-07-2010, 11:35
pozdrawiam kolege www.wyposazam.pl z postow o farbach do wnetrz.

aa dziękuję i też pozdrawiam :)

jacenty02
06-07-2010, 23:19
Dlaczego nie Philips?


jak juz pisalem philips to nic innego jak thomson tyle ze lepiej opakowany i drozszy.zdecydowanie brak kontrastu nie polecam pozatym slyszalem ze philipsy sa malo zywotne aczkolwiek nie jestem tego w zaden w sposob potwierdzic. naprawde upieralbym sie przy sony jesli za grogi to radze szukac samsunga bo oba pracuja na tych samych palnelach lcd.pozdrawiam

Elfir
07-07-2010, 17:39
I tak wszyscy producenci LCD mają matryce od Samsunga :D

jacenty02
07-07-2010, 23:51
I tak wszyscy producenci LCD mają matryce od Samsunga :D

niestety myslisz sie kolego.
matryce sa sony a nie samsunga. natomiast proplem polega z kad pochodza jedne z czech (sony, samsung) inne z dalekiego wschodu (taiwan) reszta stawki. ktore lepsze pozostawiam wam do oceny

p!nk
12-07-2010, 21:02
nie wiem ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na telewizor, ale faktycznie teraz najlepiej jest kupić 3D, znalazłam takiego samsunga, który może Cię zainteresować: http://www.electro.pl/produkt-SAMSUNG_TV_3D_SAMSUNG_PS50C7000_28gwarancja_SAMSUN G_Polska_29-224992,724.html szczególnie, że jak na tego typu telewizor to nie jest taki drogi, a mimo wszystkich uwag jakie tutaj przeczytałam to moim zdaniem Samsungi są niezawodne i potrafią bardzo długo działać bez żadnych awarii :)

Elfir
13-07-2010, 22:05
matryce sa sony a nie samsunga.

Obojętnie, chodziło mi o przykład, że różnice w TV pomiędzy producentami są raczej symboliczne, bo opieraja się na tych samych komponentach.

redlum
22-07-2010, 14:57
Mam subiektywne porównanie Samsungów i Sony. Ktoś z góry pisał o cukierkowych kolorach w samsungu i naturalności w sony, zgadzam się w 100%. Mnie samsung aż razi (np. "zielony" mecz piłki nożnej), a Sony faktycznie bardzo naturalnie odzwowrowuje barwy i moim zdaniem zdecydowanie ma lepszy obraz, a już na pewno dźwięk (choc to wciaż nie kolumny). Ze sklepowych pdobały mi sie też sharpy i toshiby. Jednak to Ty wybierasz co akurat Tobie pasuje.

Samsung I Sony korzystają z tych samych matryc. Oglądając te TV w markecie - można się tylko dowiedzieć które modele mają większą marże i których market chce więcej sprzedać. Bo te są zawsze dobrze wyregulowane, aby na pierwszy rzut oka ludzie się zachwycali i kupowali właśnie tą markę produktu.

ruskowa
21-09-2010, 12:27
Mam pytanie ws. symboli telewizorów SAMSUNG, np. jeden ma oznakowanie LE40C... inny LE40B... . Co oznacza literka "B", a co "C". Czy ma to jakieś znaczenie?

redlum
21-09-2010, 12:28
B - to seria z poprzedniego roku; C - z tego

efilo
21-09-2010, 12:56
dopowiem tylko że w przypadku tv 7 i 8 serii (np. UE40C8000 a UE40B8000 albo LE40C750 a LE40B750) to b i c różni się tym że C ma 3D a B nie ma

bmiara
21-09-2010, 14:02
Co do niezawodności samsunga to:

cd-rom samsung x32 -> padł po ok roku, głośny

dałem kolejną szansę samsungowi i....

dysk twardy 250GB -> padł wczoraj (miał jakieś 3 lata)

dałem (właściwie to Tata) kolejną szansę samsungowi i....

telewizor 32" LCD -> zepsuł się 2x na gwarancji (2x wymiana panela LCD na nowy)

Nigdy więcej nie kupię nic tej firmy :)

Chociaż mam jeszcze monitor lcd 21" z panelem samsuna pva - on działa poprawnie :)

redlum
21-09-2010, 14:15
Znajoma ma starą mikrofale Sharpa - mówi że takie badziewie jakich mało - co nie znaczy TV Sharpa są beznadziejne. Samsung na pewno nie jest topową marką - ale TV w ostatnich latach na pewno robią lepsze.

efilo
21-09-2010, 19:13
bmiara
może po prostu samsung ma na ciebie uczulenie? ;) u nas przygoda z różnymi tv samsunga od 5 lat. jesteśmy nieustannie zadowoleni

monikaa13
21-09-2010, 19:20
A my mamy juz trzeci Philips :) Znajomi maja dwa. Nie znam nikogo kto by na te marke narzekal. Mamy tez kino domowe philips. Jestesmy wierni tej marce jak zadnej.

ruskowa
24-09-2010, 13:57
Dziękuję za odpowiedź w kwestii SAMSUNG "B" i "C".

pam
26-09-2010, 22:24
A kupię coś przyzwoitego z LCD 40'' do 2000zł? Z tego co widzę to 100HZ w tej cenie nie znajdę, ale czy za te 500zl więcej warto?

albertos
24-11-2010, 16:07
Tak kupisz, nawet Soniaka, podsyłam link --> http://www.gral.pl/Sony+40+cali+KDL-40L4000K_084.html

Demoneo
04-10-2011, 20:30
Jaki telewizor polecacie do 2500 zł? Powinien mieć co najmniej 40 cali. Odległości siedzących od TV około 2,5 metrów. Będzie służył głównie do oglądania TV (Cyfra+ czyli kilka kanałów w HD, reszta w SD) i filmów HD z komputera lub odtwarzacza DVD. Może być LCD, LCD LED lub plazma.
Moje propozycje:
Plazma LG 50PK350 (http://www.ceneo.pl/6307851?se=95EB9e7ZPFXJmHZVzpSDKz_H4ZjbMHZt&gclid=CNyhhLygyKsCFQbwzAodhmeM2Q)
LCD LED LG 42LV5300 (http://www.mixelectronics.pl/107102)
LCD LED LG 42LE5300 (http://www.ceneo.pl/6362054)
LCD LED SAMSUNG UE40D5500 (http://www.mixelectronics.pl/105922)
LCD SAMSUNG 40" LE40C650 (http://www.neonet.pl/tv-samsung-40--le40c650-100hz-@vod-!.html)
LCD LED SAMSUNG 40" UE40D5000 (http://www.neonet.pl/tv-samsung-40--ue40d5000.html)
LCD SONY KDL-40EX500 (http://www.mixelectronics.pl/72158)

Który z tych TV moglibyście polecić? A może jakiś inny? Czy spośród tych które podałem odradzalibyście zakup któregoś, bo np. jest wyraźnie słabszy od pozostałych?

lesz
04-10-2011, 21:55
witam, miałem podobny trudny wybór na początku roku :)

skończyłem na plaźmie - chodziło o większy tv - 46-50.
tanie lcd odpadały za parametry, ledy - w sensownych dla mnie rozmiarach (pokój 4x5) przesadzone cenowo. wybór rozstrzygający miałem między panasiem a lg.
wygląd panasi (serie zarówno s20, jak i g20 - nie do końca przemawiał do mnie; g20 też ceną - ale miał dobry antyrefleks)
więc skończyłem na lg pk350 '50 - i jestem zadowolony

- nie buczy :)
- obraz po ustawieniach custom b.ładny (standard nieco do poprawek)
- czyta większość kodeków (trafiło się przez ten czas tylko kilka filmów których nie ugryzł)
- od początku brałem "lustro" - bo nie mam problemów ze słońcem/światłem w pomieszczeniu, mi pasował ekran bez matowienia
- zużycie prądu tak ok. 250W, idzie ustawić na totalne eko poniżej 200, ale tego się nie da oglądać.
- z początku trochę "wygrzewana", problem duchów nie występuje (odpukać ;) )

wady:
- do obrazu sd na '50 na początku trzeba się przyzwiczaić, teraz jest ok, ale za to hd... :) w sumie i '60 by weszła do pokoju :) ponieważ oglądam z ponad 4m.
- wolno zmienia kanały na sygn. antenowym (tradycyjnym sd), stare tv to bylo ciach, ciach, ciach, kliknaleś i masz, pk350 przełącza mi się z 1 sek opóźnieniem, potem kolejna sek. do następnego kanału, ale stara kablówka bywa upierdliwa ;)

nie jestem też zwolennikiem 3d, dlatego nawet nie zagłębiałem się w temat. twoje 2,5m to trochę blisko - na oglądanie filmu hd to ok, ale jak na codzienne oglądanie tv... kwestia gustu właściciela co mu odpowiada.
skłaniałbym Ciebie do plazmy właśnie z uwagi na jej zalety (jakość obrazu, kąty, itd), ewent. większe zużycie prądu - masz dużo tańszy tv niż wszystkie te "energooszczędne" led. kiedyś liczyłem, traktując led jako 100W a plazmę jako 250W - różnica 150W, licząc 5h/dobę*365dni=ok 270KW/rok>>(powiedzmy 0,5zl/kw)>>135zl/rok różnicy. (porównywałem 46led a 50 plazmę, różnica w cenie była ponad 1500pln=12lat nim się ta led energooszczędność spłaci..., więc dla mnie wybór był prosty :)), dla mniejszych tv musiałbyś sam przeliczyć ich zużycia.

Demoneo
05-10-2011, 10:19
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
Wcześniej podałem odległość 2,5 m na oko. Po zmierzeniu okazało się, że jest tak na prawdę 2 m :)
Pisałeś, że "na oglądanie filmu hd to ok, ale jak na codzienne oglądanie tv" - w takim razie pytanie, co z tym zrobić?
Ile cali byłoby odpowiednie na taką odległość?

bogusz_g
06-10-2011, 12:43
Ja na co dzień oglądam z 3 m, 37 calową plazmę Panasonica i dla mnie jest OK, chociaż wydaje mi się że optymalne na taką odległość byłoby 40 cali.
Dla odległości o jakich piszesz 37 cali moim zdaniem będzie idealne.
Jeśli chodzi o jakość obrazu to moim zdaniem plazma - LCD mi nie leży, ale jest to moja subiektywna ocena.

reflexes
06-10-2011, 13:16
Rozmiar przelicza się poprzez pomnożenie odległości razy 10 wiec przy 2 metrach wychodzi, że TV powinien mieć 20 cali. Myślę, że troszkę mało ale 32 będzie ok. Ja oglądam 32 z około 3 metrów i faktycznie żałuje, że nie kupiłem 37 albo 40. Większy to już przesada. Co do marki to znajomy, który jest szefem produkcji w firmie produkującej podzespoły do LG powiedział mi w zaufaniu, żebym je omijał szerokim łukiem. Dodam, że kilku znajomych ma LG i na razie działają. Zobaczymy za jakiś czas.
Ja osobiście mam Sony KDL-32EX400 i bardzo sobie chwalę. Pewnie też kupiłbym LG ale akurat w promocji trafiłem w dobrej cenie Sony. Zero zastrzeżeń poza długim czasem uruchamiania, tzn. jak tv jest zimny to od wciśniecia przycisku na pilocie do uruchomienia mija ładnych kilka może kilknaście sekund.

Demoneo
06-10-2011, 13:59
Słyszałem, żeby podczas zakupu TV uważać na to jaką dany TV ma matrycę. W razie czego jak to w praktyce można sprawdzić? Wiem, że na nalepkach z tyłu, ale przecież nie będę w sklepie obracał telewizora :) więc może po prostu spytać sprzedawcę? :)

Demoneo
06-10-2011, 14:03
Co do marki to znajomy, który jest szefem produkcji w firmie produkującej podzespoły do LG powiedział mi w zaufaniu, żebym je omijał szerokim łukiem. Dodam, że kilku znajomych ma LG i na razie działają. Zobaczymy za jakiś czas.


Mam monitor LG W2261 21.5" kupiony 2 lata temu. Działa bezproblemowo, ale jakość obrazu jest wg. mnie średnio jak na tą cenę (około 650-700 zł 2 lata temu). Także trochę się do LG zraziłem :) W tej chwili optowałbym bardziej za jakimś TV od Samsunga.

Demoneo
06-10-2011, 16:11
Rozmiar przelicza się poprzez pomnożenie odległości razy 10 wiec przy 2 metrach wychodzi, że TV powinien mieć 20 cali. Myślę, że troszkę mało ale 32 będzie ok. Ja oglądam 32 z około 3 metrów i faktycznie żałuje, że nie kupiłem 37 albo 40. Większy to już przesada. Co do marki to znajomy, który jest szefem produkcji w firmie produkującej podzespoły do LG powiedział mi w zaufaniu, żebym je omijał szerokim łukiem. Dodam, że kilku znajomych ma LG i na razie działają. Zobaczymy za jakiś czas.
Ja osobiście mam Sony KDL-32EX400 i bardzo sobie chwalę. Pewnie też kupiłbym LG ale akurat w promocji trafiłem w dobrej cenie Sony. Zero zastrzeżeń poza długim czasem uruchamiania, tzn. jak tv jest zimny to od wciśniecia przycisku na pilocie do uruchomienia mija ładnych kilka może kilknaście sekund.

Z tymi optymalnymi rozmiarami przy różnych odległościach, to różnie podają. Np. tutaj:
"50 cali. Optymalna odległość ok. 200 cm dla HD 1080. Dla HD 720 można ją zwiększyć do 300 cm, a dla DVD ? do 370 cm."
http://multi-blog.pl/2009/06/05/jak-ustawic-telewizor-cyfrowy-w-domu-by-miec-najlepszy-obraz-czesc-2/

" Obraz wysokiej rozdzielczości na telewizorach poniżej 40 cali największa liczba widzów (57 procent) ogląda z odległości 1,2-2,4 metra. Zalecana odległość ? 1,5-2,2 metra, czyli wynik niemal idealny. Co trzeci właściciel takiego telewizora ogląda filmy z odległości powyżej 2,4 metra, czyli zbyt dużej, by dostrzec wszystkie detale obrazu HD, szczególnie w rozdzielczości 1080i/1080p.

Z kolei 70 procent właścicieli telewizorów o rozmiarach od 40 do 50 cali ogląda filmy w rozdzielczości 720p z odległości 1,8-3 metry (w przypadku obrazu o rozdzielczości 1080i/1080p – 61 procent). Zalecany dystans dla telewizora 42-calowego to 1,7-2,5 metra, a dla 50-calowego 2-3 metry, czyli także mieszczą się w idealnych granicach."
http://multi-blog.pl/2009/06/17/telewizja-wysokiej-rozdzielczosci-z-jakiej-odleglosci-ja-ogladac/

To się odnosi to jakości HD, a jak będzie z SD?

lesz
06-10-2011, 23:04
2m to blisko, bardzo blisko :) mi by było szkoda ocząt (ale nie zawsze się ma co się lubi...)
tak szczerze, to olej wszystkie te markietingowe bełkowy, z jakiej odległości, ile % tak ogląda.
100% much lubi g.... masz te je polubić? ;)

poświęc pół godziny swojego czasu, idz do idiotomarketu, czy jakiegoś innego i posiedz tam z pół godzinki, godzinkę oglądając różne tv.
zmierz sobie te 2m od jakiegos wybranego ekranu, poproś obsługę o pilota (albo niech sami pozmieniają) parametry na ludzkie i pooglądaj telewizję zarówno hd jak i sd - dopasuj to co TOBIE odpowiada. duży tv, obraz sd oraz tak blisko - to jak w kinie w 1-szym rzędzie + jeszcze piksele ;) niby też oglądasz film, ale chyba nie o to chodzi :D

jeszcze porada przy zakupie - weź pendrive, znajdz w necie plansze do testowania kolorów/ustawiania kontrastu. potem jako pokaz zdjęć je obejrzyj przed kupnem. Ja w miejscu zakupu (kupowane przez neta, ale odbiór z fizycznego magazynu) zrobiłem taki test i dobrze - jak się okazało, pierwszy tv, który bym dostał (otwierany przy mnie) miał wypalone 2 sub-piksle. Wymagało to trochę zachodu + szybki tel. do mojego sprzedawcy, ale w efekcie otworzyłem kolejny i dopiero ten był ok. Wiem, niektóre mają gwarancję, że zwrócą/zamienią tv - ale nie po to kupowałem i przewoziłem krowiasty tv (pudło ledwo weszło do auta) by zaraz pakować i odsyłać.
miałem jako pliki jpg całe plansze z kolorem czerwonym, niebieskim, żółtym, zielonym i chyba białą.

Demoneo
07-10-2011, 10:41
poświęc pół godziny swojego czasu, idz do idiotomarketu, czy jakiegoś innego i posiedz tam z pół godzinki, godzinkę oglądając różne tv.
zmierz sobie te 2m od jakiegos wybranego ekranu, poproś obsługę o pilota (albo niech sami pozmieniają) parametry na ludzkie i pooglądaj telewizję zarówno hd jak i sd - dopasuj to co TOBIE odpowiada. duży tv, obraz sd oraz tak blisko - to jak w kinie w 1-szym rzędzie + jeszcze piksele ;) niby też oglądasz film, ale chyba nie o to chodzi :D


Co prawda, to prawda - nie ma to jaka ocena organoleptyczna :)
Do tej pory byłem tylko w Media Expert, ale na każdym telewizorze puszczają tylko jakąś bajkę - animację komputerową.
Mam nadzieję, że jak poproszę sprzedawcę to udostępni możliwość przetestowania obrazu HD i SD np. z Cyfry+ czy jakiegoś filmu?
Bo jeżeli nie, to nie wyobrażam sobie wybory telewizora tylko na podstawie animacji komputerowej :)

Demoneo
07-10-2011, 10:51
2m to blisko, bardzo blisko :) mi by było szkoda ocząt (ale nie zawsze się ma co się lubi...)


Być może się mylę, ale czy nie jest tak, że w przypadku LCD mała odległość nie wpływa tak źle na oczy?
Bo w przypadku starych kineskopowych TV, to problemem było promieniowanie, a w LCD co miałoby sprawiać,
że bliska odległość źle wpływa na oczy?

beton44
09-10-2011, 18:55
wątek o wyższości plazmy czy lcd:stirthepot:

z nimi to jest tak:

przy standardowym oglądaniu /sygnał taki sobie nie bajki z Blueraya//

plazma za 1500 ma taki sam obraz jak lcd z jakąś porządną matrycą czyli np IPS za 4500 PLN...

przyznaję że bywa bardziej błyszcząca...

Demoneo
24-10-2011, 15:14
Ostatecznie przekonałem się do plazmy Panasonic 42 S30. Dobry wybór?

gtsvectra
30-10-2011, 08:42
Wybór średni
z tych które podane były na początku najlepszym wyborem jest ue40d5500, w stosunku do panasonica ma większa biel i nie powoduje odbijania się wszystkiego jak w lustrze w nasłonecznionym pomieszczeniu. Zużywa też mniej prądu i ma 2x usb, można tez udostepnic dla niego za pomoca neta pliki (muzyczne fotki czy filmy)znajdujące sie na kompie.

1igor1
30-10-2011, 10:12
Polecam panasonic 42g30, ma USB z możliwością nagrywania na dysk twardy, ma INTERNET w tym IPLA i IPLEX, ma matryce neopdp, nie odbija jak lustro, bardzo dobra czerń nawet w dzień, bardzo dobrze sobie radzi z obrazem SD, generalnie bardzo dobry telewizor.

gtsvectra
31-10-2011, 12:14
Polecam panasonic 42g30, ma USB z możliwością nagrywania na dysk twardy, ma INTERNET w tym IPLA i IPLEX, ma matryce neopdp, nie odbija jak lustro, bardzo dobra czerń nawet w dzień, bardzo dobrze sobie radzi z obrazem SD, generalnie bardzo dobry telewizor.

Tylko w stosunku do samsunga jest ponad 400zł droższy
czerń ma dobra tylko biel bardzo słabą
no i to zuzycie prądu z poprzedniej epoki 275W ws 100W (w samsungu)

bartus01
31-10-2011, 23:18
Średni pobór mocy w czasie pracy (wł.): 122 W Nominalny pobór mocy: 275 W Pobór mocy w trybie oczekiwania: 0.4 W

Argument 275 W nietrafiony....

gtsvectra
01-11-2011, 06:59
Średni pobór mocy w czasie pracy (wł.): 122 W Nominalny pobór mocy: 275 W Pobór mocy w trybie oczekiwania: 0.4 W

Argument 275 W nietrafiony....
Takie zuzycie to w trybie eco, ale wtedy już inny obraz. W samsungu w tz trybie eco 34W, czyli jednak trafione ;-)
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67131-panasonic-tx-p42g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html

bartus01
06-11-2011, 15:25
Porównywanie LEDa do Plazmy nie ma zbytnio sensu - dwa inne obrazy.
LED świeci jaskrawym ekranem a plazma daje stonowany obraz z głębią kolorów. LED - sztuczny "kolor".

Podany link potwierdza średnie zużycie energii dla panasa G30 42cale na poziomie 122 W. - sprawdzone testem
w trybie ECO 116 W ale również z wyłączonym ECO również 116 W.

Zatem podawanie tutaj zużycia 275 W dla 42 calowej plazmy panasonica jest lekką przesadą i wprowadzaniem w błąd.
Pozdrawiam.




A

gtsvectra
07-11-2011, 08:57
Porównywanie LEDa do Plazmy nie ma zbytnio sensu - dwa inne obrazy.
LED świeci jaskrawym ekranem a plazma daje stonowany obraz z głębią kolorów. LED - sztuczny "kolor".

Podany link potwierdza średnie zużycie energii dla panasa G30 42cale na poziomie 122 W. - sprawdzone testem
w trybie ECO 116 W ale również z wyłączonym ECO również 116 W.

Zatem podawanie tutaj zużycia 275 W dla 42 calowej plazmy panasonica jest lekką przesadą i wprowadzaniem w błąd.
Pozdrawiam.




A
W podanym teście nie ma średniego żużycia energii, jest podane przy różnych ustawieniach i obrazie statycznym,
Wartości 275W, którą podaje Panasonic na tabliczce znamianowej to nie wprowadzanie w błąd. Jest to max pobór który może wystąpić w tym TV. Jeśli uważasz inaczej złóż skargę do Panasonica, że jest inaczej.
end

1igor1
07-11-2011, 17:23
tak masz rację, ale 275W to jest w trybie dynamicznym i maksymalnie rozjaśnionym ekranie i co ważne tylko wtedy gdy cały świeci na biało, a średnie standardowe zużycie to w okolicach 120W sprawdzane watomierzem

xawery39
07-11-2011, 17:31
a co koledzy myslą o tv 3d bo moim zdaniem szkoda sobie zawracac glowy i to głównie zabawka dla dzieci

ŁukaszC4
09-11-2011, 16:40
Moim zdaniem to samo.Na początku jest to ciekawe ale szybko się nudzi.

gtsvectra
10-11-2011, 11:21
a co koledzy myslą o tv 3d bo moim zdaniem szkoda sobie zawracac glowy i to głównie zabawka dla dzieci
zabawka nie dla dzieci, w dodatku droga, czy potrzebna? trzeba zadać sobie pytanie; jak często ogląda się telewizor i co byśmy zamierzali oglądać w 3D?
Ja osobiście lubie czasem coś obejrzeć z biblioteki samsunga w 3d

adam23g
30-11-2011, 08:58
Witam wszystkich

Tak jak w temacie nie wiem jaki telewizor wybrać do salonu. Salon ma 20m2, ale nie znam się w ogóle na telewizorach, dlatego proszę was o pomoc.

beton44
30-11-2011, 20:41
plazma najmniejsze robią 42 cale, są większe:rolleyes:

ile kasy ???

jak bez ograniczeń to jakaś panasonic od serii G w górę:stirthepot:

dyzu007
30-11-2011, 20:43
plazma to przeżytek kup leda

dyzu007
30-11-2011, 20:44
polecam sharpa

marcel232
30-11-2011, 22:06
Jesli masz sygnal HD to tylko jak nawiekszy.

ja w mieszkaniu (ktore opuszczamy za tydzien - przeprowadzka do nowego domu) mam w 14 metrowym 'salonie' 46 cali (sharp LED).

w domu do 40m2 salonu mamy kupiony 60 calowy i jest 'akurat' :)

beton44
30-11-2011, 22:28
plazma to przeżytek kup leda

jakieś inne uzasadnienia :rolleyes:

bartus01
01-12-2011, 15:18
Jak Beton44 - Panasonic od serii G w górę.

Apsik77
01-12-2011, 16:33
Do salonu Led 46 cali spokojnie wystarczy. W salonie ogląda siętelewizję również w dzień kiedy świeci słońce ledowi to nie przeszkadza dobrze widać obraz. Plazma jest super ale do zaciemnionych pomieszczeń w słoneczny dzień nie poogladasz chyba że zaciemnisz salon. Tak,że led do salonu , plazma do oglądania filmów wieczorkiem w sypialni.

beton44
02-12-2011, 15:23
cóż wy tu tak z tymi wspaniałymi LED-ami:sick:

nie jest to żaden rodzaj ekranu, tylko rodzaj podświetlenia ekranu LCD

który bywa podświetlony świetlówkami/ledami/czasem bywa niepodświetlony np w kalkulatorze :rolleyes: i też trochę widać.....

jeszcze raz, powoli:

najtańsza plazma za 1399 zł /pewnej koreańskiej firmy/
ma obraz taki /tyle że się błyszczy/ jak LCD - rodzaj ekranu IPS czy PVA za 4000 zł
LCD za 1399 /rodzaj ekranu TN/ - to - dno :mad:

compi
02-12-2011, 17:47
Oglądałem obok siebie najnowszą plazmę 50cali Panasonica i LED Sharpa chyba 51cali. Być może specjalnie ustawiono ciemniejszy obraz w Panasonicu bo Sharp był lepszy w odbiorze. Niestety oba w okolicach 6 tysięcy, więc.... Sam celuję w plazmę na P, ale duże okna na wprost ściany z TV trochę mnie niepokoją. Pobór prądu również, a z doświadzcenia wiem, że TV potrafi u nas grać 14/24h.

firewall
02-12-2011, 18:00
A po co w salonie telewizor?

compi
02-12-2011, 18:01
Bo tak sobie wymarzyłem.

firewall
02-12-2011, 18:07
Compi, to było tak ogólnie. Bo wdaje się tu odwieczna dyskusja o wyższości plazmy nad ledem i odwrotnie. A każdy zwolennik danej opcji wyłożyłby się gdyby dobrze ustawić parametry obu rodzaji telewizorów i zasłonić ich obudowy z logiem firmy.

compi
02-12-2011, 18:14
Ale plazma odbija światło jak cholera i tego nie da się raczej zmienić. Ma natomiast mnóstwo innych zalet. LED-y znowu nie są mi za bardzo znane, a mają pewnie trochę zalet i wad. A salon połączony z kuchnią i dużym holem to centrum naszego domu i miejsce gdzie toczy się życie. Toczy się też w sypialni, ale to nie ten dział.... ; )

adam23g
07-12-2011, 11:26
Poczytałem o tych panasonicach z serii G i również co nie co o LEDACH i fajniej wypada Panasonic. Teraz widziałem również u kuzyna nową Vierę i też jest fajna 50'' Plazma.

dbx
09-12-2011, 15:13
telewizja kłamie i ogłupia.
Patrz na swoją żonę / o ile masz/ zaś kup sobie dobry system audio. Słuchasz czego chcesz i jeszcze masz z tego przyjemność.

compi
09-12-2011, 15:33
Czemu zakładasz, że nie mam/y systemu audio? A na żonę przede wszystkim patrzę, a potem dopiero jej słucham ; ).

jacek.nowak
10-12-2011, 17:08
Ja też jestem za LEDem ;) Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na tv...
42-46 calowy powinien wystarczyć do takiego salonu. Może coś takiego (http://www.mixmedia.pl/samsung-tv-lcd-samsung-le46d550,id-24967)Samsunga?

Adrian1224
11-12-2011, 12:38
A która firma robi najtrwalsze telewizory?

compi
11-12-2011, 14:25
Tu mamy chyba loterię. Kiedyś się naciąłem na crt Sony, produkowanym w hiszpańskiej fabryce. Kineskop do 5 lat nie dociągnął. Myślę, że dopiero jakieś Loewe czy Bang & Olufsen może byłby pewniakiem.

Dawidowski
17-12-2011, 18:06
Obiecałem rodzince telewizor do salonu na święta myślę o 42 calach cena to ok 2500. W sklepach jest mnóstwo modeli są lcd, led-y, plazmy,3d nie mam pojęcia czym kierować się w wyborze. Możecie coś podpowiedzieć które telewizory wybrać i konkretnie które modele są warte uwagi?

beton44
21-12-2011, 15:37
tak na początek proponuję przeczytać wątek pod którym się dopisałeś......:stirthepot:

aadamuss24
21-12-2011, 16:49
Mam tv 46 cali i wcale nie jest za duży, raczej wygląda na mały telwizor na dużej ścianie. Przy ciemnych tłach widać gdzie się świecą diody - a tak miało być pięknie :) Drugi raz kupiłbym zwykły LCD lub nawet większą plazmę, może kosztem obrazu. Więszy pobór prądu to większe ciepło czyli i tak przez większość roku energia zostaje w domu.
Do dużego salonu 46 cali to mało. Ogląam tv z ok 4-5 metrów i szału ni ma. pozdr adam

jola_krzysiek
13-01-2012, 09:35
46" w salonie od 20 m kw to minimum.
A co do wyboru plazma, LED itp. to wszystko zależy od Waszych preferencji. Jeżeli zależy ci na naturalnych kolorach i super obrazie ja wybrałbym plazmę (wcale nie jest przeżytkiem). Plazma jednak powoduje refleksy i nadaje się raczej do salonów nie nasłonecznionych. Tak samo z LCD EDGE, tu trzeba się zastanowić czy matryca błyszcząca czy matowa? Co do podświetlenia owszem, są pewne mankamenty, do których jednak można przywyknąć. Jeżeli ktoś dysponuje dużą kasą to polecam full LED - podświetlona matryca w całości, świeci równomiernie (jeżeli nie ma wad). Co do firm - tu też dużą rolę odgrywają własne preferencje. Dziś na rynku wygląda to tak: plazam - zdecydowanie panasonic, LED EDGE z błyszczęcą matrycą: sharp (najlepiej quattron), samsung, z matową matrycą sony. Jeżeli za drogo to pozostaje LG lub starsze wersje (ale tu nie ma np. dostępu do internetu, możliwości odczytu filmów z USB itp. bajerów).
Ja ostatnio zakupiłem LCD EDGE 46" pomimo, że wolałbym plazmę. Mam jednak mocno nasłoneczniony salon i telewizor vis a vis okna.
Jednym słowem zależy co się komu podoba i co jest potrzebne? Jeden lubi mocną czerń inny naturalne kolory, jeden będzie oglądał filmy i tv, drugi grał na X-boxie czy PS2.
Pozdrawiam, Krzysiek.

lukep3
13-01-2012, 16:26
najlepiej 50 cali panasa plazma

compi
13-01-2012, 19:01
55 robi większe wrażenie, a 65 to już chyba kilkanaście tysięcy za full wypas.

MateuszApple
15-01-2012, 14:11
Polecam Samsung UE37D5000. Na początku widziałem u brata, spodobał mi się i sam kupiłem. Na prawdę dobry sprzęt. Jakbym miał więcej kasy brałbym Samsunga z serii smart, na prawdę piękny obraz. Pozdrawiam :)

clukasc
17-01-2012, 13:35
Jaki telewizor wybrać jakiej firmy polecacie ??
LCD czy LED do dużego pokoju na ściane !
Jaki wybrać ??

jola_krzysiek
18-01-2012, 07:59
Przydatna funkcja SZUKAJ. dyskusja na ten temat:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191536-Jaki-telewizor-do-salonu
Po co dublować tematy?
K.

compi
23-01-2012, 11:31
Pisałem w kontekście plazmy Panasonica. Na razie 65 cali to chyba maks.