PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy...ile dom moze stac pusty?



Martiros
07-03-2010, 21:09
Mieszkam w Irlandii i zamierzam w tym roku zaczac budowe mojego wymarzonego domku.Sytuacja jednak sie skaplikowala.
Mam zamiar wracac dopiero za 5 lat w tym roku chce skonczyc stan surowy otwarty a w przyszlym dachowka ,okna,elektryka hydraulika tynki wew. zew ...

Moje pytanie brzmi ile dom w takim stanie moze stac niedogrzewany i jak czesto musial by go ktos dogladac by wietrzyc pomieszczenia itd a jesli bym wstawil piec to jak czesto trzeba by bylo grzac?
I co ogolnie o tym myslicie ?

Bardzo dziekuje za odpowiedzi

adi_
07-03-2010, 21:22
jesli juz to stan surowy otwarty ale z dachem w tym samym roku
okna zabite dechami i moze stac nawet dwa lata
bedzie wywiwalo wilgoc budowlana i zdazy wszystko osiasc
co do reszty
to okan elektryka tynki i kotlownia w nastepnym roku choc niekoniecznie kotlownia

jak juz bedzie kotlownia to pewnie piec bezobslogowy fajnie to bzmi choc takiego niema ale tak te nazywam na ekogroszek
jak nie napalsz woda zamarznie szlak trafi rorki
wiec w domku termostaty na minimum i palic caly czas pozdrawiam
oile byla wykonywana proba szczelnosci z uzyciem wody

krolik2002
07-03-2010, 22:00
I co ogolnie o tym myslicie ?


ogólnie to bym się martwił aby złodzieje Cię nie wynieśli :evil: Też będę zostawiał wykończony dom .....tylko na zimę ale już mnie to męczy. Wiadomo, że jak będzie urządzony to trzeba ogrzać, aby ogrzać trzeba wstawić piec itd. Trochę strach tak bez opieki to zostawić. Niby będzie ochrona/ubezpieczenie itd. ale wiesz jak to jest.... :(

EZS
07-03-2010, 22:00
myślę, ze nie wiem, po co się pchasz w budowę teraz.
jak zaczniesz, to zadaszyć trzeba. W takim zadaszonym ale bez okien i dzwi to ci moga nieproszeni goście zamieszkac. Jak zamkniesz, to musisz alarm zalożyć, bo możesz potem swoich okiena na bazarze szukać. Nie mówię już o instalacji. Alarm z podpięciem do firmy. Ale kto będzie odwoływal przy fałszywych alarmach, sprawdzał itd? Ogólnie dla mnie same problemy. A jeszcze jak się zacznie budowę, to jest określony czas, zeby ją skończyć.
Ogólnie bez sensu, 5 lat!

bladyy78
07-03-2010, 22:07
Dom może stać pusty do momentu aż się do niego nie wprowadzisz. Musisz tylko mieć dom zadaszony i okna pozabijane deskami. Jak nie będzie się do niego dostawała woda to nic mu nie będzie. Jak dom wykończysz to niestety ale dom trzeba już podgrzewać do min +5 żeby nie pozamarzała woda w instalacjach i żeby mróź nie porobił jakiś zniszczeń. Domy w stanie surowym zadaszone stoją po 20 lat i dłużej.

kamykkamyk2
08-03-2010, 06:07
A nie lepiej narazie odkładać kasę, a powiedzmy za te 3-4 lata rozpocząc budowę. :)

joaz
08-03-2010, 10:38
Tez bym poczekała-może jeszcze zmienisz plany? :lol:

bowess
08-03-2010, 10:48
Skoro sytuacja się skomplikowała, to odpuść ten rok. Odłożysz kasę, zobaczysz w jakim kierunku te komplikację Cię pokierują. Stan surowy otwarty można zbudować naprawdę szybko, jeżeli okaże się, że jednak wrócisz prędzej. Jeżeli jednak chcesz koniecznie zacząć, to stan surowy otwarty z dachem minimum pokrytym papą, ale lepiej by było docelowym pokryciem, otwory zabite deskami i niech czeka. Wszelkie prace instalacyjne raz, że wiążą się z późniejszym grzaniem, dwa - ktoś może okraść taką budowę.