PDA

Zobacz pełną wersję : Lazienka, zle rozmieszczone plytki, pomozcie prosze!!!



katek
07-03-2010, 22:41
Mamy zle rozplanowany gres na scianach w lazience i to niestety moja wina. Plytki sa polozone tak a nie inaczej bo Ja tak zdecydowalam. Niestety wyglada to nieciekawie i naprawde nie wiem co teraz zrobic:(
Po prawej stronie od wejscia bedzie kabina i tam mialy byc tylko dwa rzedy czarnych plytek w srodku, jednak nie wiem co sie stalo, ze zdecydowalam zeby czarne byly do konca sciany. Teraz kabina bedzie zaczynala sie na bialych plytkach a konczyla na czarnych i jeszcze w dodatku bedzie jakies 40cm tych czarnych plytek do konca sciany. Na scianie naprzeciwko bedzie podobnie. Strasznie mi sie to nie podoba. Po drugie chcialam czarna fuge do czarnych a Pan fachowiec zafugowal nimi rowniez biale wiec mamy biale z czarna fuga:( I na koniec nastepny problem podloga. Mialy byc czarne kafle. ale czy w tej sytuacji nie bedzie za ciemno? Obawiam sie, ze tak, a kupilam wlasnie czarne i niestety nie mam mozliwosci ich zwrotu. Jesli jednak biala podloga sprawilaby, ze byloby choc troche lepiej to jestem sklonna kupic bialy gres.
Blagam o jakis sugestie. Do tego stopnia nie podoba mi sie ulozenie tych plytek, ze rozwazalam juz zbijanie ich i polozenie bialych w miejscu czarnych jednak to ostateczna opcja. Prosze zasugerujcie cos, czy da sie jakos uratowac te lazienke??? I jaka podloga biala czy czarna?
Zalaczam linki do zdjec, niewiele widac, ze wzgledu na maly metraz lazienki.
http://tnij.org/f3rc
http://tnij.org/f3rd
http://tnij.org/f3re
http://tnij.org/f3rf

altager
08-03-2010, 00:04
Fakt, że te zdjęcia nie są najlepsze :( - kafle są zabrudzone i nie bardzo widzę jak naprawdę wyglądają. Gdzieś na forum ktoś pokazywał pomysł na małą ciemną łazienkę i nazwał ją mroczną, ale mi się to bardzo podobało. Może potraktuj tą swoją łazienkę z przymrużeniem oka i pobaw się światłem, lustrem i dodatkami. Nie martwiłabym się wcale czarnym pasekiem w kabinie, na podłodze położyłabym czarne (skoro już są) bo z białymi to takie "ni to ni owo" mi wychodzi a czarną fugę w białych kaflach kazałabym kafelkarzowi wydłubać (chyba można???) i zwolniłabym go z pracy za bezmyślność. :evil:

katek
08-03-2010, 00:13
Plytki to opoczno metalic grafit plus bialy. Wiem, ze niewiele widac, plytki tak zabrudzone fuga, ze nawet hg nie chce tego domyc... Jutro od rana bedzie czyscil i zobaczymy co z tego wyjdzie. Czyli lepiej zostawic takie ulozenie plytek i tylko fuge z bialych wydlubac ? A nie wyglada to zle, ze po obu stronach sa tylko dwa pionowe pasy bialych? I jesli podloga bedzie czarna to zadnego nawiazania do tych bialych plytek nie bedzie:( Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.

monah
08-03-2010, 00:14
trudno coś doradzać, bo skoro nie możesz na to ułożenie patrzeć, to pozostaje Ci kucie.

ja bym jednak znalazła dwie pocieszajki:
1. to, że kabina wchodzi na czarne płytki, będziesz zauważać tylko Ty - nikt inny tego nawet nie zauważy ;) a po jakimś czasie przestaniesz na to zwracać uwagę ;)
2. czarne fugi pod prysznicem będziesz błogosławić - szorowanie białych, które w tym miejscu łatwe do utrzymania w czystości nie będą, to niefajna zabawa ;) z tego samego powodu zostawiłabym podłogę czarną...

to pisałam ja, właścicielka czarno-białej-ale-w-większości czarnej łazienki ;)

Irma
08-03-2010, 06:01
a mnie się podoba,może dlatego, ze sama mam podobnie, z bialą podłogą, co prawda, ale z czarną tyż fajne.
pamiętaj, ze łazienka jest w trakcie robienia, czyli w fazie ktora jest najbardziej stresogenna, bo już powinno być coś widać, ale jeszcze nieskonczona.
Na tym etapie, bez światła, ceramiki i dodatków nawet najpiękniejsza lazienka będzie wyglądać słabo...zwłaszca taka prościutka jak Twoja, bez kwiatków, miliona g-k poleczek itp.
Moim zdaniem jest bardzo ok.

DoniaSuzzi
08-03-2010, 06:04
Popieram przedmówczynię, dla mnie jest jak najbardziej ok :wink:

altager
08-03-2010, 07:40
Jeden dzień, kilka opinii, dziewczyny nawet czarną fugę popierają, kafle na stonie opoczna wygladają fajnie ... wychodzi na to, że nic tylko kończyć i całkiem ładną łazienkę będziesz miała :D :D :D. Pozostaje jeszcze fakt, żebyś ty ją polubiła :wink:

Nefer
08-03-2010, 07:47
1. To TYLKO łazienka :):):):)
2. większośc już położone, więc nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :)
3. nie ocenia się prac przed skończeniem - warto poczekać.
4. u mnie w dzienniku znajdziesz czerwono - czarno łazienkę- nie jest za ciemna. Jest ciepła i przytulna.


(przepraszam, ale pierwszy post brzmi jak list samobójcy :))

strelicja
08-03-2010, 08:08
jesssssa a ja myślałam,że to tylko ja wpadam w depreche za każdym razem,gdy widzę swoją nieskończoną łazienkę
kafle masz piękne-choć teraz tego nie widać ale nawet te ciemne będą bardzo ładnie odbijać światło
ja bym zrobiła ciemną podłogę
wstawisz lusto i jakies dodatki i będzie dobrze

katek
08-03-2010, 08:40
Bardzo bardzo bardzo Wam dziekuje!!!!! Naprawde sprawiliscie, ze inaczej spojrzalam na ta lazienke:) Zostawiam tak jak jest, moze rzeczywiscie za bardzo sie tym stresuje, jeszcze raz dzieki i pozdrawiam!!!

monah
08-03-2010, 09:26
wstawisz lusto i jakies dodatki i będzie dobrze

wstawisz DUŻE lustro i będzie bardzo OK ;) lustro będziesz miała wklejane czy zwykłe?
ta faza wykańczania jest paskudna i stąd załamania formy ;) wszyscy przez to przechodzą... a potem zamieszkasz i będziesz najszczęśliwsza na świecie w tej swojej łazience :D ja bym zostawiła tak, jak jest.
uszy do góry!

bowess
08-03-2010, 09:29
Łazienka już na tym etapie wygląda całkiem nieźle. Pewnie ogarnęło Cię takie zwątpienie wykończeniowe, bo ciężar decyzji Cię przygniótł. Dojdzie docelowe światło, dodatki - będzie pięknie. Jeżeli stwierdzisz, że za ciemno w chwili, gdy będzie ukończona okładzina, zamontowane lustro i oświetlenie to ułóż białe ręczniki, powieś jasny obrazek, wstaw białe kwiaty itp. Jeżeli nadal będzie źle, to wtedy rozważysz wymianę pasa płytek czy dwóch.

katek
08-03-2010, 13:40
Lustro bedzie duze, prawie 2m X 90cm, wklejone miedzy plytki na tej scianie gdzie geberit.
Tak, pewnie dopadlo mnie chwilowe zalamanie. Wykanczamy tylko 2 pokojowe mieszkanie, a tyle watpliwosci, nerwow itp. Zostawilam sciany jak sa, wydlubali tylko ta czarna fuge i zaraz jade kupic biala lub jasnoszara, bo te kafle jasne to raczej w szary kolor wpadaja. Docelowo na scianie z geberitem i lustrem bedzie blat z tych jasnych plytek, badz biala szafka z umywalka nablatowa, co mam nadzieje choc troche rozjasni wnetrze.
Jeszcze raz dzieki za dobre slowa:)
Pozdrawiam wszystkich i zycze milego dnia:)

monah
08-03-2010, 14:01
kup jasnoszarą, zdecydowanie...

katek
08-03-2010, 14:04
OK:)

altager
08-03-2010, 14:11
polecam kolor manhatan - jasny szary, ładny jest :D

katek
08-03-2010, 14:15
a znam Manhatan:) wlasnie bardzo podobny do jasno szary z sopro, nie wiedzialam wlasnie czy te kolory rzeczywiscie tak wygladaja jak na probkach w sklepie, dzieki:)