PDA

Zobacz pełną wersję : Oscary - kino sięgło dna? czy amerykańska megalomania ?



08-03-2010, 06:39
" ... Od paru dni słyszę w wiadomościach radiowych mobilizujące rady, jak przetrwać "tę wspaniałą noc". Chodzi o noc transmisji z rozdawania Oskarów. Wiecie Państwo, kawa? Koniak? Gimnastyka? Byle dotrwa... Własnie, do czego dotrwać? Do absolutnie powtarzalnych i na dodatek nic nie znaczących chwil. Nazwisko, oklaski, motyw muzyczny, łzy, dziękuję mami, oklaski, nazwisko ..."

http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Spocznij/526825,Oskary---gala-imienia-nudziary.html

"flaki z olejem" czyli tzw "rozdanie oscarów" odbyło sie tej nocy

i ... w związku z tym co myslicie o sześciu Oscarach (w tym najlepszego filmu - sic !!!) dla filmu - gniota ?
/nie oglądałałem i nie zamierzam oglądać po wstępnych opiniach tych którzy film "W pułapce wojny“ oglądnęli /
wg opini internautów to mniej wiecej

" ... bajeczka o tym jak to dzielni amerykanie rozbrajają bombki, a podle Araby zabijają wszystkich dookoła (łacznie z dziećmi ) i narażają wspaniałych amerykańskich bohaterów, którzy zaniedbują swoje osobiste życie ..."

co myslicie o nagrodach ?
co o filmie ?

retrofood
08-03-2010, 06:55
daj spokój, niech się małolaty tym podniecają, jak zresztą wszystkim co hamerykańskie. Ja to mam za sobą.

PS. Przedwczoraj w I programie radiowym podawano, że Ałła Pugaczowa ma kilkadziesiąt mln płyt "na koncie". Ale kto u nas o tym wie? Prawie nikt.
Ale o byle grupce czwartorzędnej, co ma nakład płyty 20-tysieczny, byle po angielsku, to zaraz mowią.

marekcmarecki
08-03-2010, 14:58
Z repertuaru babci Ałły to ta o różach jest najlepsza ...chyba. Ciągle mi się baaaa rdzo podoba 8)

maysee
08-03-2010, 15:08
Wszystko ladnie, pieknie ale najlepsza aktorka dla Sandry Bullock?! To juz jest przegiecie paleczki.

Marek-B
08-03-2010, 19:17
Przy okazji załapała sie też na "malinę" .Bądź tu mądry :)
Towarzystwo wzajemnej adoracji .



film "W pułapce wojny“ .....wg.mnie ...typowa propagandówka.

cieszynianka
08-03-2010, 19:18
Takie targowisko próżności :-?

ziaba
09-03-2010, 07:33
" i ... w związku z tym co myslicie o sześciu Oscarach (w tym najlepszego filmu - sic !!!) dla filmu - gniota ?
/nie oglądałałem i nie zamierzam oglądać po wstępnych opiniach tych którzy film "W pułapce wojny“ oglądnęli /

To chyba bardziej na wątek psychola pasuje niż tutaj. :roll:
Rozkminianie co tłum miał na myśli wymaga głębszej analizy.

ps. Mówią , że po drugiej stronie Ziemi chadzają na rękach i to do tyłu.. 8)

mbz
09-03-2010, 08:45
i ... w związku z tym co myslicie o sześciu Oscarach (w tym najlepszego filmu - sic !!!) dla filmu - gniota ?
/nie oglądałałem i nie zamierzam oglądać po wstępnych opiniach tych którzy film "W pułapce wojny“ oglądnęli /


Co mysle o filmie i o Oscarach dla niego, to nie powiem, bo go nie widzialam.
Zastanawiam sie tylko, co myslec o Tobie, skoro nie ogladales, a wiesz, ze to gniot - jasnowidz? Czy tylko po prostu taka typowo polska przypadlosc, (od jakiegos czasu zreszta chyba zarazliwa, bo zatacza coraz szersze kregi) - oceniania i wydawania sadow kategorycznych o utworach, ktorych sie nie czytalo/ nie ogladalo.

mbz
09-03-2010, 08:46
Wszystko ladnie, pieknie ale najlepsza aktorka dla Sandry Bullock?! To juz jest przegiecie paleczki.

Rozumiem, ze widziales film i Sandre w nim? Bo jesli nie, to troche glupie wypowiadac takie opinie.

retrofood
09-03-2010, 10:12
Wszystko ladnie, pieknie ale najlepsza aktorka dla Sandry Bullock?! To juz jest przegiecie paleczki.

Rozumiem, ze widziales film i Sandre w nim? Bo jesli nie, to troche glupie wypowiadac takie opinie.

a nie wystarczy samą Sandrę? Na co film?

mbz
09-03-2010, 10:28
Wszystko ladnie, pieknie ale najlepsza aktorka dla Sandry Bullock?! To juz jest przegiecie paleczki.

Rozumiem, ze widziales film i Sandre w nim? Bo jesli nie, to troche glupie wypowiadac takie opinie.

a nie wystarczy samą Sandrę? Na co film?

A nie. Bo czasami nawet aktor do kitu trafi na swoja role i stworzy niezapomniana i bardzo dobra kreacje.

09-03-2010, 10:48
... niech się małolaty tym podniecają, jak zresztą wszystkim co hamerykańskie ... .

Sandra Bullock - czym sie tu zachwycac ?
http://img.brothersoft.com/screenshots/softimage/s/sandra_bullock_sexy_screensaver-58452-1.jpeg
i Grażyna Torbicka
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/24077/363.jpeg
miodzio /mimo ze Sandra znacznie młodsza .../
za sam "chód" warta Oscara ... :wink:

maysee
09-03-2010, 11:00
Ja ja po prostu bardziej zapamietuje ze slabych rol/filmow (oslawiony Speed, Miss Agent2 czy ostatnio ta szmira the Proposal). Nie przekonuje mnie nawet jak jej cos wyjdzie na poziomie nieco wyzszym (Crash, Premonition). Filmu The Blind Side jeszcze nie widzialem ale za duzo po niej sobie nie obiecuje. Sandra siedzi u mnie w tym samym worku co B. Affleck, A. Jolie i P. Brosnan, czyli slabo, slabiuchno.

jola_krzysiek
09-03-2010, 11:11
Niestety Sandra Bullock wybiera słabe scenariusze. Albo ma beznadziejnego agenta albo brak jej intuicji. Ja pamiętam dwa filmy z dobrymi jej rolami: "Ulotna nadzieja" i "Śmiertelna wyliczanka". Pozostałe to poprawnie zagrane ale słabo skonstruowane role.
K.

coulignon
10-03-2010, 07:55
Ale byl co najmniej jeden zasłuzony oskar. Bardzo dobra drugoplanowa (??)rola w "bękartach wojny"

Barbossa
10-03-2010, 08:06
choć sam film to porażka
tarantino osiągnął dno swoimi filmami,
w dodatku rozczarował się, że na niego nie padło, hehe

retrofood
10-03-2010, 08:39
Wszystko ladnie, pieknie ale najlepsza aktorka dla Sandry Bullock?! To juz jest przegiecie paleczki.

Rozumiem, ze widziales film i Sandre w nim? Bo jesli nie, to troche glupie wypowiadac takie opinie.

a nie wystarczy samą Sandrę? Na co film?

A nie. Bo czasami nawet aktor do kitu trafi na swoja role i stworzy niezapomniana i bardzo dobra kreacje.

zapomniałem dodać usmieszku po swoim tekście :wink:

maysee
10-03-2010, 10:44
choć sam film to porażka
tarantino osiągnął dno swoimi filmami,
w dodatku rozczarował się, że na niego nie padło, hehe

Tu sie z Toba zgodze w 100%. Nie rozumiem ludzi zachwycajacych sie filmami Tarantino ktore sa o niczym. Inglorious Bastards to rzeczywiscie glupawa bajka.

dandi3
12-03-2010, 09:29
kto z tu piszących obejrzał galę?



ale fajny wątek. Taki z cyklu Tolek z Zabuża gada o problmach społeczno - gospodarczych krajów trzeciego śiata czyli Japonii, Peru i Republiki Czeskiej

dandi3
12-03-2010, 09:34
PS: Brzoza, Grażynka ma mamę, też niezłą lufę - http://www.kamilianie.eu/12/krystyna_loska_m.jpg Tu też najdziesz stosowne porównanie?




dla jasności wybieram Sandrę nie dlatego, że mówi po angielsku


oraz zgadzam się ze Staśkiem, że najfajniejsza jest Ałła http://pravda.blox.pl/resource/pugaczowa.jpg

iza mama gabora
12-03-2010, 10:15
choć sam film to porażka
tarantino osiągnął dno swoimi filmami,
w dodatku rozczarował się, że na niego nie padło, hehe

Tu sie z Toba zgodze w 100%. Nie rozumiem ludzi zachwycajacych sie filmami Tarantino ktore sa o niczym. Inglorious Bastards to rzeczywiscie glupawa bajka.

Jeśli nie rozumiesz ludzi zachwycających się filmami Tarantino to z pewnością nie zrozumiesz też filmów Tarantino :wink:

dandi3
12-03-2010, 10:20
Jeśli nie rozumiesz ludzi zachwycających się filmami Tarantino to z pewnością nie zrozumiesz też filmów Tarantino :wink:

nie stawiaj znaku równości między nie podobają mi się a nie rozumiem

to, że ktoś te filmy uważa za nieudane to nie to samo co założenie, że się ich nie rozumie

iza mama gabora
12-03-2010, 10:24
Jeśli nie rozumiesz ludzi zachwycających się filmami Tarantino to z pewnością nie zrozumiesz też filmów Tarantino :wink:

nie stawiaj znaku równości między nie podobają mi się a nie rozumiem

to, że ktoś te filmy uważa za nieudane to nie to samo co założenie, że się ich nie rozumie

Napisałeś,że nie rozumiesz takich ludzi,i że Bękarty wojny to głupawa bajka.Wywnioskowałam,że zwyczajnie nie zrozumiałeś filmu :wink:

maysee
12-03-2010, 10:28
Napisałeś,że nie rozumiesz takich ludzi,i że Bękarty wojny to głupawa bajka.Wywnioskowałam,że zwyczajnie nie zrozumiałeś filmu :wink:

Sory ale ja to napisalem. I powtorze raz jeszcze film jest o niczym i nic nie wnosi, jedynie dluga, teatralna scena z poczatku filmu (z udzialem zydow pod podloga) zasluguje na uwage.

maysee
12-03-2010, 10:30
ale fajny wątek. Taki z cyklu Tolek z Zabuża gada o problmach społeczno - gospodarczych krajów trzeciego śiata czyli Japonii, Peru i Republiki Czeskiej

Warto rozmawiac, nie wiesz? ;)

dandi3
12-03-2010, 10:31
Sory ale ja to napisalem

to bez znaczenia. Teraz przez trzy kolejne strony Iza będzie odwracała kota ogonem i okraszając swoje posty emotami ile wlezie próbowała wszystkim pokazać jak się świetnie zna na kinie. Tylko, że niestety topic dotyczy gali rozdania oscarów a tęże mało kto tu oglądał. Typuję, że Iza jest w wiiększości.

iza mama gabora
12-03-2010, 10:36
Napisałeś,że nie rozumiesz takich ludzi,i że Bękarty wojny to głupawa bajka.Wywnioskowałam,że zwyczajnie nie zrozumiałeś filmu :wink:

Sory ale ja to napisalem. I powtorze raz jeszcze film jest o niczym i nic nie wnosi, jedynie dluga, teatralna scena z poczatku filmu (z udzialem zydow pod podloga) zasluguje na uwage.

Czyli jednak nie zrozumiałeś albo jesteś nastawiony na nie.Dla mnie ten film zasługuje na uwagę chociażby ze względu na zwroty akcji i zaskakujące meandry wątków.Wolę to niż filmy,których zakończenie jest przewidywalne.Fakt Tarantino zdaje się zaskakiwać już samego siebie ale mi to pasi :wink:

dandi3
12-03-2010, 10:40
Czyli jednak nie zrozumiałeś

ALBO MU SIĘ NIE PODOBAŁ :wink:

iza mama gabora
12-03-2010, 10:43
Często krzyk to niechęć przyznania się :wink:
Dzieciakom w szkołach też często nie podobają się lektury bo ich zwyczajnie nie rozumieją :wink: Pzdr.

maysee
12-03-2010, 10:46
Albo sie zwyczajnie nie podobaja.

iza mama gabora
12-03-2010, 10:49
A ja powiem zawsze o jeden więcej:albo nie rozumieją :D

dandi3
12-03-2010, 10:50
Często krzyk to niechęć przyznania się :wink:
Dzieciakom w szkołach też często nie podobają się lektury bo ich zwyczajnie nie rozumieją :wink: Pzdr.

a nie mówiłem?

iza mama gabora
12-03-2010, 10:52
Kocham pana, panie dandi3 :D

mcmagda
13-03-2010, 16:13
Cóż to ma za znaczenie, że wygrał jakiś Hurt Locker u nas grany od tego tygodnia jak i tak ten sezon miał swoje największe wydarzenie - Avatara.

W sumie to mnie ten turniej raczej ziębi. No chyba, że coś polskiego by było grane. No ale duma narodowa to inna półka.