PDA

Zobacz pełną wersję : tylko 12cm na podłogę



blind35
08-03-2010, 06:40
Witam wszystkich
Po raz pierwszy buduję dom i już mam kłopot. Stan surowy zrobiony, okna kupione. Dachówka też. Ale do rzeczy. Okazuje się ze po wylaniu chudziaka i zamontowaniu okien będe miał tylko 12 cm grubości na całą podłogę. Miejscami chcemy podłogówkę (kuchnia, jadalnia , sień). W projekcie jest tak: 6 cm polistyren ekstrudowany potem wylewka 5-6 cm i kafelki , panele. Moje pytanie: Czy przy polistyrenie można montowac podłogówkę? Czy takie grubości są ok? A może coś innego zrobic. W ostateczności rezygnuję z podłogówki. Pozdrawiam forumowiczów

Trociu
08-03-2010, 11:15
6cm na polistyren i 6cm na wylewkę już daje Ci 12cm. Więc coś musisz obciąć, aby zmieścić kafelki/panele.

Może pianka PUR?

out
08-03-2010, 13:04
czemu chudziak tak wysoko ?

Zuja
09-03-2010, 17:50
... można też parę centymetrów zaoszczędzić na wylewce anhydrytowej zamiast cementowej - my tak zrobiliśmy... :D
Jak się to wszystko zbierze razem: płyty pur (koszmarnie niestety drogie) lub styropian grafitowy oraz cienki anhydryt, to i 12 cm może starczy.

freetask
10-03-2010, 09:41
autor chyba stracił zainteresowanie :-(
a w temacie? z czego wynika te 12 cm? nadproża masz tak nisko, czy boisz się, że pomieszczenia wyjdą za niskie? Może te 5cm niżej sufit nie będzie problemem a będziesz miał większą swobodę z tą podłogą...

boleslaw64
11-03-2010, 18:54
za wszelką cenę więcej izolacji <na pewno się z wróci > :P

zygi-zyg
12-03-2010, 14:57
Witam wszystkich
Po raz pierwszy buduję dom i już mam kłopot. Stan surowy zrobiony, okna kupione. Dachówka też. Ale do rzeczy. Okazuje się ze po wylaniu chudziaka i zamontowaniu okien będe miał tylko 12 cm grubości na całą podłogę. Miejscami chcemy podłogówkę (kuchnia, jadalnia , sień). W projekcie jest tak: 6 cm polistyren ekstrudowany potem wylewka 5-6 cm i kafelki , panele. Moje pytanie: Czy przy polistyrenie można montowac podłogówkę? Czy takie grubości są ok? A może coś innego zrobic. W ostateczności rezygnuję z podłogówki. Pozdrawiam forumowiczów

możesz dać 4 cm wylewki anhydrytowej na podłogówkę,ja tak robię,lepsza przewodniość ciepła,równiutka,wypełni ci naroża