PDA

Zobacz pełną wersję : deska trójwarstwowa - cyklinowanie



grosmi
08-03-2010, 19:00
Witam,
niedawno kupiłem mieszkanie na rynku wtórnym, gdzie na podłogach jest deska trójwarstwowa.

Mieszkanie ma 13 lat więc deski są już trochę starte i widać na nich małe pęknięcia, ale były właściciel twierdził, że bez problemu można je cyklinować.

Grubość warstwy wierzchniej to 2mm.

Czy rzeczywiście można taką podłogę cyklinować?

Czy w przypadku takich desek stosuje się inną technologię szlifowania, niż przy parkiecie?

zbigmor
08-03-2010, 19:20
Ja tam się nie znam, ale po użyciu maszyny do cyklinowania pewnie przyjdzie wymienić podłogę. 2mm to albo po poprzedniej renowacji zostało, albo jest tegojeszcze mniej bo wytarło się od używania. Jeśli już to próbowałbym szlifirką ręczną oscylacyjną lub taśmową.

robert8888
08-03-2010, 20:34
Witam,
niedawno kupiłem mieszkanie na rynku wtórnym, gdzie na podłogach jest deska trójwarstwowa.

Mieszkanie ma 13 lat więc deski są już trochę starte i widać na nich małe pęknięcia, ale były właściciel twierdził, że bez problemu można je cyklinować.

Grubość warstwy wierzchniej to 2mm.

Czy rzeczywiście można taką podłogę cyklinować?

Czy w przypadku takich desek stosuje się inną technologię szlifowania, niż przy parkiecie?
Są do tego specjalne szlifierki. Zwykłą cykliniarką zetniesz te 2 mm i dojdziesz do warstwy spodniej.
Do tej szlifierki potrzebny jest oczywiście doświadczony operator.

zebacz
09-03-2010, 09:47
O ile pamiętam to można pod warunkiem że nie jest to podłoga "pływająca" tylko umocowana trwale do podłoża.

pozdr.
zebacz

grosmi
09-03-2010, 19:20
Dzięki za rady.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie położenie na tej podłodze paneli.
Koszt będzie porównywalny, a przynajmniej będę miał pewność że nie narobię się na darmo.

Pozdrawiam

Marek_B
09-03-2010, 19:55
Dzięki za rady.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie położenie na tej podłodze paneli.
Koszt będzie porównywalny, a przynajmniej będę miał pewność że nie narobię się na darmo.

Pozdrawiam

nie poddawaj się tak łatwo! Nie wnikając w Twoje preferencje nie zamieniałbym tak szybko podłogi naturalnej na panele... Zrób próbę w najmniej widocznym miejscu - zweryfikuj ile jest tej warstwy wierzchniej. Poszukaj w Twojej okolicy zdolnego parkieciarza z odpowiednimi maszynami do odnawiania tego typu podłóg (zakładam że podłoga jest klejona do wylewki). Przy odrobinie szczęścia może się okazać, że podłoga nabierze blasku przy nakładach finansowych podobnych do zakupu i położenia paneli...

janeczek35
20-01-2014, 21:01
w przypadku gdy drewna do szlifowania jest niewielka grubość trzeba szlifować papierem o niższej gradacji zaczynając np. od 60 i obnizyc nacisk wału. Jeżeli chcemy użyć lakierów na bazie wody najlepiej skorzystać z podkładu alkoholowego lub chemicznego aby deszczółki sie nie wywineły. Polecam usługi firmy Parkiet Expert www.parkietexpert.pl