PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie rusztu na p?yty gk do j?tek i krokwi



camel
09-02-2004, 11:05
Witam amatorów własnych domków.

Pochłania mnie ostatnio ocieplanie i "opłytowywanie" poddasza. Mam jętki i krokwie w odległości około 40 cm od ścian szczytowych. Mocując do jętek profil CD60 (w poprzek), zostaje mi czterdziestocentymetrowy odcinek profila wiszący w powietrzu. Czy konieczne jest zamocowanie do ściany profila UD28 (o ile dobrze pamiętam nazwę) czy też CD60 sam utrzyma działające na niego ramię? Dodam jeszcze że profile CD60 mam rozstawione co 38 cm.

Aaa, czy konieczne jest też mocowanie do ścian profili UD28 w przypadku skosów dachowych (41 stopni)?

Dzięki za wskazówki
pozdrawiam wszystkich

Tommco
09-02-2004, 11:32
Ja też bardzo chętnie usłyszałbym odpowiedź na to pytanie. Przy scianach szczytowych elektryk ułonył troche kabli i teraz boję się tego tykać.

kc
09-02-2004, 13:02
Kurcze, nie zostawiałbym "wiszących" profili. To sie na pewno źle skończy.
Pozdrawiam

januszek
09-02-2004, 13:09
profil ud to nie tylko mocowanie ale przedewszystkim bazowanie(wyznaczanie linii prostych) jakoś nie wyobrażam sobie konstrukcji bez tego profila przy ścianie i skosach.

garo
09-02-2004, 13:09
Ja bym dał jakiś profil przyścienny. Koszt praktycznie żaden a napewno nie zaszkodzi.

camel
09-02-2004, 13:34
Chodzi mi tylko i wyłącznie o wytrzymałość profili CD60 - załóżmy że kwestię wyrównania poziomów mamy załatwioną

andrzej K.
09-02-2004, 15:05
Daj.
Ja miałem do ściany jeszcze mniej, a "wiszące" profile były i tak wiotkie. Akurat tak mi wypadło, że z długości 4 m CD zostało mi kilkanaście cm, to "rozdziawiłem" końce profili CD i przykręciłem do ściany. A co jeżeli wypadnie ci tu mały kawałek płyty?