PDA

Zobacz pełną wersję : klimosz ling duo 35 KW - pompa



iti1
09-03-2010, 14:58
Witam, jak można zmienić temperaturę uruchamiania pompy obiegowej w kotle klimosz ling duo 35 KW, u mnie odpala się przy 55 C, czy nie mozna tego zminić na np 45?

Mam podłogówke i kaloryfery 220 m2, na razie dom w budowie i woda na poworcie ma 20C, chyba to za mało? Czy z tył na tym piecu jest regulacja wylotu do komina?

mariobros35
09-03-2010, 21:08
Witam, jak można zmienić temperaturę uruchamiania pompy obiegowej w kotle klimosz ling duo 35 KW, u mnie odpala się przy 55 C, czy nie mozna tego zminić na np 45?

Mam podłogówke i kaloryfery 220 m2, na razie dom w budowie i woda na poworcie ma 20C, chyba to za mało? Czy z tył na tym piecu jest regulacja wylotu do komina?
Witaj jak nie zmodyfikujesz trochę sposobu podłączenia pieca do instalacji to długo się nim nie pocieszysz minimalna tenperatura na powrocie kotła to 55 stopni aby kocioł służył ci długo i bezawaryjnie a i kotłownię trzeba odpowiednio zmodyfikować i co nieco dołożyć

iti1
09-03-2010, 21:41
Moge prosić o jakieś szczegóły? Czy muszę coś przestawić na zaworze 4 drogowym? Czy taka temp na poworocie wynika z błednie wykonanej instalacji?

mariobros35
09-03-2010, 22:07
Moge prosić o jakieś szczegóły? Czy muszę coś przestawić na zaworze 4 drogowym? Czy taka temp na poworocie wynika z błednie wykonanej instalacji?
Generalnie nie jestem zwolennikiem zaworów czterodrożnych wolę stosować trójdrożne lub zespoły typu lodomat 21 a i w kotłowni dobrze by było zainstalować sprzęgło hydrauliczne i rozdzielacz kotłowy i osobne grupy pompowe (do podłogówki na parteże i grzejników na piętrze lub do podłogówki na parteże i do podłogówki na piętrze nie wiem ktury z systemów grzewczych masz wykonany) co pozwoli przy zainstalowaniu dodatkowej elektroniki sterować niezależnie tenperaturą na parteże i na piętrze.W obecnej sytuacjipozostaje ci regulacja na zawoże czterodrożnym zapewne ręczna bo jak mniemam nie masz żadnego siłownika ktury by tym zaworem sterował ani żadnej elektroniki ktura by sterowała siłownikiem 8) może podeślij trochę zdjęć kotłowni na mejla [email protected] abym mógł się zoriętować w sytuacji pozdrawiam

iti1
09-03-2010, 22:31
Nie nie mam żadnego siłownika, zawór 4dr jest zaraz za piecem i ma taki plastikowy przesuwak ale nie wiem co to za pozycje. Czy za niską temp wody na poworcie moze byc winny za duzy ciag kominowy? Ja w Klimoszu nie mam chyba regulacji na czopuchu?

mariobros35
09-03-2010, 22:35
Nie nie mam żadnego siłownika, zawór 4dr jest zaraz za piecem i ma taki plastikowy przesuwak ale nie wiem co to za pozycje. Czy za niską temp wody na poworcie moze byc winny za duzy ciag kominowy? Ja w Klimoszu nie mam chyba regulacji na czopuchu?
tak jak napisałem bez zdjęć kotłowni nie jestem w stanie zoriętować się co ma pan zainstalowane w kotłowni nie jestem jasnowidzem

bald61
10-03-2010, 17:13
czy kocioł jest żeliwny?. jaki jest sterownik?. pozdrawiam.