PDA

Zobacz pełną wersję : odgrodzic sie od spółdzielni



jakub jankowski
10-03-2010, 03:37
Witam,
Spółdzielnia Mieszkaniowa doszła swoimi budynkami 2 i 1/2 kondygnacyjnymi do naszych domów jednorodzinnych . Do tej pory mieliśmy ścianę z drzew które oni wycieli. Czy możemy się odgrodzić od nich rozwieszając siatkę maskującą do wysokości 3-4 metrów w górę?

ja14
10-03-2010, 06:24
A nie lepiej tuje?

helixwroclaw2005
10-03-2010, 06:52
jakub jankowski posadźcie na swoich działkach daglezje. Mają bardzo duży przyrost, miękkie igły pachnące cytrusami, których nie gubią.
Tuje są ładne na cmen.... :wink:

jakub jankowski
10-03-2010, 08:28
A nie lepiej tuje?
Tuje kolumnowe już rosną :)
Ale kiedy one wyrosną :(
Dlatego mój pomysł z siatką maskującą.

retrofood
10-03-2010, 08:53
Witam,
Spółdzielnia Mieszkaniowa doszła swoimi budynkami 2 i 1/2 kondygnacyjnymi do naszych domów jednorodzinnych . Do tej pory mieliśmy ścianę z drzew które oni wycieli. Czy możemy się odgrodzić od nich rozwieszając siatkę maskującą do wysokości 3-4 metrów w górę?

To spółdzielnia składa się z kosmitów??? :o Ja myslałem, że w spółdzielnianych domach, to jednak ludzie mieszkają...

jakub jankowski
10-03-2010, 09:01
Witam,
Spółdzielnia Mieszkaniowa doszła swoimi budynkami 2 i 1/2 kondygnacyjnymi do naszych domów jednorodzinnych . Do tej pory mieliśmy ścianę z drzew które oni wycieli. Czy możemy się odgrodzić od nich rozwieszając siatkę maskującą do wysokości 3-4 metrów w górę?

To spółdzielnia składa się z kosmitów??? :o Ja myslałem, że w spółdzielnianych domach, to jednak ludzie mieszkają...
Ciekawi mnie skąd u ciebie takie porównanie.
Jasno napisałem DOM parterowy wolno stojący a obok 6 budynków 3 kondygnacyjnych. Nie będę miał szansy bez zasłonięcia okien np. sie przebrać.
Dodam, że wycieli drzewa stojące na ich terenie ale dotykające naszego ogrodzenia

Martinezio
10-03-2010, 15:09
Jasno napisałem DOM parterowy wolno stojący a obok 6 budynków 3 kondygnacyjnych. Nie będę miał szansy bez zasłonięcia okien np. sie przebrać.
Hmm... Liczysz, że ktoś będzie tak napalony, żeby podglądać jakiegoś faceta przebierającego się w sypialni? ;)


Dodam, że wycieli drzewa stojące na ich terenie ale dotykające naszego ogrodzenia
No i słusznie - lepsze prospektum dla napalonych zasiedleńców owej spółdzielczości ;)

Trochę Ci współczuję, bo wiem, że spokój jest najważniejszy. Sam tego doświadczam od pewnego czasu, gdy zamieszkałem w swoim domku nowym. Wcześniej całe życie w blokowisku podobnym do tego Twojego sąsiedztwa. Teraz za to cisza, spokój, jeno psy na wsi czasem poszczekają, czasami zdarzy się jakiś zabłąkany bażant. W oknach zero firanek ;) Co prawda już niedługo, ale jakoś nam to nie przeszkadza za bardzo.

Niestety, poza roletami w pomieszczeniach prywatnych do bólu, to nie widze wyjścia (bo ekrany typu dźwiękochłonnego na granicy działki rozumiem Cię nie interesują? )... Docelowo oczywiście wysokie tuje, żywopłot, itp flora.

Skony71
14-04-2010, 15:22
Witam,
Spółdzielnia Mieszkaniowa doszła swoimi budynkami 2 i 1/2 kondygnacyjnymi do naszych domów jednorodzinnych . Do tej pory mieliśmy ścianę z drzew które oni wycieli. Czy możemy się odgrodzić od nich rozwieszając siatkę maskującą do wysokości 3-4 metrów w górę?

Na ogrodzenia powyżej 2,20m zazwyczaj jest potrzebne pozwolenie na budowę.
Musisz spytać w gminie czy ci w ogóle pozwolą coś takiego zrobić.
A może lepiej zrobić tak jak radzą i zasadzić jakieś drzewa na swojej działce.