PDA

Zobacz pełną wersję : Kocio? URLICH Wandich WA 19



savon07
09-02-2004, 13:24
Poszukuję opini najlepiej użytkowników tego typu kotła. Jak się sprawuje, awarie, serwis itp. Chcę kipć taki kocioł i pragnę poznać co myślą o nim użytkownicy. Pozdrawiam Zbyszek S. :)

Daru
10-02-2004, 06:59
Ja tez zastanwaiłem sie nad róznymi piecami - mniędzy inny Ulrich, Immergas, Surviel Dival stwierdziłem - nie warto kupowac takich pieców - niestety co tanie to drogie - zdecydowałem sie na Vissmana a cena tylko 900 więcej - rozważ to ja mysle ze n ie warto choć nie znam tego pieca o którym mówisz.

Artur_071
10-02-2004, 07:43
Kocioł URLICH Wandich WA 19

To jest chyba kocioł kondensacyjny - prawda ?

10-02-2004, 08:02
Nie neguję Twojego wyboru wszak Vissman to solidna firma ale nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią użytkowników kotłów Ulrich a tylko osób, które dokonały innego wyboru.
Jeśli kotły Ulrich byłyby rzeczywiście takie złe (awaryjne, itp) to na pewno opinię taką wyraziliby ich użytkownicy a okazuje się, że ich użytkownicy są zadowoleni z dokonanego wyboru.

Daru
10-02-2004, 08:56
Kotły Urlich sa awaryjne i stosunkow malo jeszcze popularne - wielu sprzedawców wycofalo się ze sprzedaży Ulrichów ze względu własnie na duża awaryjność. Znajomy kupił własnie urlicha kondensacyjnego i gdy pytam go o ten piec - spuszcza głowe i zmienia temat. Jeśli chodzi o zużycie gazu - to spodziewał sie znacznie mniejszego.

jprzedworski
28-02-2004, 09:06
Szkoda, że zmienia temat. Niezadowolony, bo za dużo gazu, czy piec zawodny? Bo jeśli tylko o gaz chodzi, może przy innych piecach miałby to samo? Mało razy człowiek się czegoś spodziewa, a tu wychodzi co innego ...

kasztan86
05-02-2005, 17:17
Ja mam Ulricha Wandich WA 29. ( trochę starszy model, kupiony w sierpniu 2004)
Mieszkam w domu jednorodzinnym. Powierzchnia ok 300m2. Na razie ogrzewa około 150m2. Ściana trójwarstwowa: wewnątrz 5 cm styropianu, grzejniki płytowe z głowicami termoregulującymi.

Piec jest naprawdę głośny. W nocy słychać go w całym domu pomimo, że jest zainstalowany w piwnicy. :o Na ciepłą wodę trzeba czekać naprawdę długo. Nie polecam tego pieca jako dwufunkcyjnego. Ja dokupiłem bojler z wężownicą i podłączyłem go pod co.

Jak na razie działa bezawaryjnie. Ech, tylko wymiana małej uszczelki. :D
Serwis na terenie Chorzowa jest dobry.

Od paru dni sprawdzam ile gazu zużywa i z moich obliczeń wynika ze około 0,8 m3/godzinę.. Temperatura w domu 22 stopnie. Luty nie jest za ciepły, no ale wydaje mi się, że i tak za dużo gazu spala. :cry:
(tj. 19m3 na dobę, 570 m3 na miesiąc, ale należy odjąć gaz zużyty przez kuchenkę gazowa)

mdzalewscy
05-02-2005, 17:36
- zdecydowałem sie na Vissmana a cena tylko 900 więcej

udowodnij, podaj ceny, albo kłamiesz ?, bo nie wydaje mi się, żeby porównywalne zestawy były tylko o 900zł droższe