PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie powinno byc zakonczenie komina



pawilon79
10-03-2010, 19:37
czesc pytanie jak w temacie. otóż mam mały problem . komin -system ibf zakonczony plyta i kawalek rury wystaje. kominiarz sprawdzal kominy i ciag jest bez zarzutu wedlug niego. ale niedawno - wspomne ze pale w kominku z plaszczem wodnym zaczelo mi dymic do wewnatrz domu gdy chce podlozycz drwa. czy macie jakies sposoby na to.
komin-fi 160 ok 8m wysokosc.
moze jakies nasady wspomagajace ciag

kaltam
11-03-2010, 06:52
Takie zjawisko może też wystąpić, gdy w szczelnym domu zatkasz wszystkie kratki wentylacyjne lub jak są w kratkach siatki (oczko 2 x 2 mm) mogą być zabrudzone tak szczelnie, że nie przepuszczają powietrza. Zrób prosty eksperyment: przed otwarciem kominka wpierw otwórz okno w tym pomieszczeniu. Zakładam że dopływ powietrza do kominka jest doprowadzony z zewnątrz osobną rurą i sprawny. Poza tym tak może się dziać przy sprawnej wentylacji, gdy: zimny i wilgotny komin + zniżka barometryczna i mocny wiatr na początku palenia w kominku - po ogrzaniu komina musi ciąg być.

boleslaw64
11-03-2010, 19:04
są sytuacje ,ciśnienie, wiatr,zimny komin,podciśnienie w domu to trzeba przewidzieć :-?

pawilon79
11-03-2010, 19:17
dziękuje wam za odpowiedzi. otóż komin był rozgrzany, pogorszyło mi sie wczoraj wieczorem, dosłownie nie moglem podłożyć drwa.próbowałem wcześniej otwierać okno . była lekka poprawa ale znikoma.kratki założyłem i maja siatkę. natomiast kratki wentylacyjnej w salonie nie mam tylko w kuchni-połączona z salonem przez jadalnie.powietrze doprowadzone z zewnątrz. dzisiaj zdemontowałem rurę od kominka przeczyściłem i komin tez przeczyściłem. nie wiem czy nie mam zbyt wąskiej średnicy komina fi 150

pawilon79
11-03-2010, 19:22
dodam ze pale mokra brzoza-leżała tylko 4 miesiące nic innego nie mam.