PDA

Zobacz pełną wersję : Świadectwa energetyczne, kiedy się zainteresować ?



wiolahelena
11-03-2010, 00:07
Witajcie, chciałam napisać kilka słów o świadectwach energetycznych. Przygotowuję w//w dokumenty wobec powyższego proszę poczytajcie. :-)

Co to jest świadectwo energetyczne?
Jest to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, czyli energii na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji, a w przypadku budynków użyteczności publicznej również oświetlenia.

Podstawą do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej jest charakterystyka energetyczna budynku, określona w dokumentacji technicznej, projekcie. Jeśli brak jest dla niego dokumentacji technicznej to wyznaczana jest w wyniku inwentaryzacji techniczno-budowlanej.

Kiedy zainteresować się świadectwem?
Inwestor jest obowiązany dołączyć świadectwo charakterystyki energetycznej budynku do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie. W przypadku gdy budynek lub lokal mieszkalny podlega zbyciu lub wynajmowi, nabywcy lub najemcy powinno być udostępnione świadectwo charakterystyki energetycznej. Świadectwo charakterystyki energetycznej ważne jest 10 lat.

Zobowiązania państw członkowskich Unii Europejskiej zapisane w dyrektywie 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zostały wprowadzone do polskiego prawa przez nowelizację ustawy Prawo budowlane. Zatem od 1 stycznia 2009 r. w Polsce wszedł w życie obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.

pozdrawiam Wiola
:D

Trociu
11-03-2010, 10:38
No i??

KrzysztofLis2
11-03-2010, 10:56
Reklama. Zobacz na to, co jest podpięte pod przycisk "WWW".

wiolahelena
11-03-2010, 19:21
...........nikomu nie zaszkodzi wiedzieć więcej....... :-) niestety pewnych wymogów nie przeskoczymy pozdrawiam serdecznie :-)

Pan&PaniSmith
27-03-2010, 08:36
od stycznia te świadectwa są już obowiązkowe. Ja chętnie poczytam coś więcej na ten temat.

Trociu
29-03-2010, 14:25
od stycznia te świadectwa są już obowiązkowe. Ja chętnie poczytam coś więcej na ten temat.nie czytaj bo to szkoda czasu. Zamów tam gdzie najtaniej i nie zawracaj sobie tym głowy.