PDA

Zobacz pełną wersję : Ile on kosztuje???



asia-rzepka
11-03-2010, 11:15
Witam!
Chciałabym usłyszeć wasze opinie na temat tego domu:
http://www.z500.pl/projekt/z31.html
Strasznie mi się podoba, ale nie mam pojęcia ile on może kosztować.
Chciałabym wiedzieć ile może kosztować postawienie ścian (bez działowych) dachu i wstawienie okien?
Czy 150 tyś wystarczy???
Czy mogę pomarzyć ???

Asia**
11-03-2010, 12:45
Możesz pomarzyć :wink:
200 tyś. jak nic- no może mniej, jak blachodachówka, własny las, piach i tato majster.

Izulek
11-03-2010, 13:58
150 tys. wystarczy ....




na stan surowy, no może zamknięty...

Asia**
11-03-2010, 14:11
Przecież SSZ był wyceniony na 155 tyś w ... 2006r. :o , a mamy jakby 2010r. Poza tym - to duzy 196 m. dom z łamanym dachem.. Nie starczy.

Karollinka
11-03-2010, 15:03
zobacz na mój domek, 133mkw, nie bardzo prosty, wieczorem będzie SSZ i jak do tej pory wydalismy 120 tys. :lol:

asia-rzepka
11-03-2010, 18:08
Dziękuję za opinie, choć nadal nie wiem czy wystarczy te 150 tyś.
Opinie macie przeróżne :-?
Karolinka masz przepiękny dom, dwa pok. na dole i trzy na górze, świetnie rozmieszczone, podoba mi się.

Karollinka
11-03-2010, 18:19
dziękuję Asiu, jak widzisz narazie wcale nie kosztował tak dużo, dlatego myśle ze Ty również zmiescisz się w planowanej kwocie.

Kasia099
11-03-2010, 18:34
ja oceniam ze mozesz sie zmiescic w tej cenie.. w kazdym badz razie zycze powodzenia.

bowess
11-03-2010, 18:34
Asia-rzepka moim zdaniem nie wystarczy 150 tys. U nas robiliśmy prawie wszystko sami (mój tata był głównym murarzem), a ile kasy poszło i jaki dom-prostaczek możesz zobaczyć w dzienniku budowy.

asia-rzepka
11-03-2010, 19:08
Kasia dziękuję, też mam nadzieję, Chce tylko za tą kwotę SSZ, w czym dużo będziemy robić sami, no ewentualnie pomagać. Przecież to nie może być, aż tak drogie :-? chyba :cry:

asia-rzepka
11-03-2010, 19:21
Możesz pomarzyć :wink:
200 tyś. jak nic- no może mniej, jak blachodachówka, własny las, piach i tato majster.

No tak, drewno na wierzbę raczej będzie, o ile dostaniemy zezwolenie na wycinkę. A piach czy to aż taki duży koszt??? Mam ładny biały piach na działce, co prawda nie żwir, ale czy to koniecznie żwir musi być? Muszę się jeszcze dużo rozczytać :D

Asia**
11-03-2010, 19:43
Możesz pomarzyć :wink:
200 tyś. jak nic- no może mniej, jak blachodachówka, własny las, piach i tato majster.

No tak, drewno na wierzbę raczej będzie, o ile dostaniemy zezwolenie na wycinkę. A piach czy to aż taki duży koszt??? Mam ładny biały piach na działce, co prawda nie żwir, ale czy to koniecznie żwir musi być? Muszę się jeszcze dużo rozczytać :D

:lol: w każdym razie buduj - taniej już nie będzie :lol: Kasy i tak pójdzie więcej niż człowiek początkowo zakłada:lol: W każdym razie ja mogę pomarzyć o SSZ za 150 tyś.
Poczytaj forum - tu ludzie dla swoich marzeń potrafią ciąć koszty.

asia-rzepka
11-03-2010, 20:09
Do budowy to jeszcze dużo nam brakuje, nie mamy jeszcze warunków zabudowy :( Ale jestem dobrej myśli.
Oglądam te wszystkie projekty i próbuje cokolwiek wykalkulować 8)

bowess
12-03-2010, 08:50
Budować warto i co do tego nie ma dyskusji, nie warto też się długo wahać.
Ale...

Wstępnie wybrałaś ładny, duży dom z bogatym programem użytkowym. Piszesz, że jest też zaplecze w postaci własnego drewna, piachu i chęci do pracy. Super, ale jeżeli pracujecie zawodowo, to pewnym problemem będzie czas. To, że urlopy w całości pójdą na budowę, to pewne. Do tego dojdą też weekendy, kiedy uchetacie się jak konie pociągowe. Przy umysłowej/siedzącej pracy zarobkowej, to nawet zdrowo. :) Ale jeżeli ktoś z budujących będzie musiał potem iść do pracy również obciążającej fizycznie, to może szybko znienawidzić budowę.

Jeżeli chcecie dużo robić sami, to lepiej byłoby wybrać prostszy projekt, choćby ze względu na mniej okazji do popełnienia błędu, mniej detali, na wykonanie których nawet doświadczony budowlaniec musi mieć ileś tam roboczogodzin (naroża, okna, wykusz, słupy).

Te 150 tys. wydaje się być sporą kwotą, ale niestety kasa na budowie rozchodzi się jak woda. Piękne i partyzanckie to były czasy, kiedy moi rodzice sami na podwórku produkowali pustaki, ale nie było to rewelacyjne rozwiązanie ze względu na jakość otrzymanego materiału i koszmarny wysiłek przy tej pracy. Ale cóż - wtedy po prostu nie dało się normalnie kupić pustaka. Sam materiał do budowy ścian to duży wydatek - z czego budować, to bardzo istotna kwestia, a na forum zwykle każdy chwali swój wybór, więc musisz poczytać i zdecydować sama. Kosztują sporo kominy, trzeba wybrać, czy mają być systemowe, czy murowane. Następna kwestia to strop - gęstożebrowy czy monolit. Dach jest drogi - czy ktoś z rodziny podejmie się funkcji dekarza?

Jeżeli macie własne drewno, to już dobrze. Jeżeli możecie tanio uzyskać z niego porządne deski, to sugeruję zrobienie fundamentów lanych w szalunki i strop monolityczny. Betonu na strop nie zdecydowaliśmy się robić na budowie - za długo by to trwało, a i trudno by było o taką jakość, jaką zapewniła betoniarnia. Zresztą beton na fundamenty też był z gruchy. A - kruszywo do betonu ma jednak większą ziarnistość niż piasek. Sami za to zrobiliśmy wylewki i schody, no i później zaprawę do murowania - to już z piasku.

No i jeszcze jedno nasze posunięcie. W pierwszym roku załatwiliśmy formalności (idzie około 10 tys.) i jesienią zrobiliśmy stan zero. Przez zimę dozbieraliśmy jeszcze kasy, żeby czasem nie zabrakło do stanu surowego zamkniętego i w drugim roku zrobiliśmy ten SSZ bez obaw, że utkniemy w którymś momencie bez kasy.

bowess
12-03-2010, 09:01
Jeszcze jedno - idź po warunki, choćby dziś. Będzie wiadomo, co wolno, a jak są jakieś ograniczenia, to od razu odpadnie część projektów. To niewielki wydatek, a uzyskasz konkretny kierunek poszukiwania.

Za te pieniądze zbudujesz SSZ na pewno, a czy będzie to dom według tego projektu, to będziesz kalkulować z warunkami zabudowy.

W naszym koszty budowy netto na III kwartał 2007 r. skalkulowano na 123 522 zł, a urwaliśmy z tego robociznę za 40 000 zł. Czy wam uda się urwać 70 000 zł, to trzeba bardzo ostrożnie wybadać.

asia-rzepka
12-03-2010, 18:26
bowess Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, bardzo bardzo mi pomogła.
Teraz te warunki zabudowy, mam nadzieje, że będzie wszystko OK :-? Ta działka leży kilkaset metrów od zabudowań i z trzech stron jest las :roll:
Pozdrawiam.

Nefer
12-03-2010, 21:40
Witam!
Chciałabym usłyszeć wasze opinie na temat tego domu:
http://www.z500.pl/projekt/z31.html
Strasznie mi się podoba, ale nie mam pojęcia ile on może kosztować.
Chciałabym wiedzieć ile może kosztować postawienie ścian (bez działowych) dachu i wstawienie okien?
Czy 150 tyś wystarczy???
Czy mogę pomarzyć ???
900 za metr całkowitej bez okien, bramy, drzwi i dachu - oraz bez pracy własnej.

yaro672
13-03-2010, 08:34
Witam!
Chciałabym usłyszeć wasze opinie na temat tego domu:
http://www.z500.pl/projekt/z31.html
Strasznie mi się podoba, ale nie mam pojęcia ile on może kosztować.
Chciałabym wiedzieć ile może kosztować postawienie ścian (bez działowych) dachu i wstawienie okien?
Czy 150 tyś wystarczy???
Czy mogę pomarzyć ???


200 tys jak nic z mozliwościa przebicia o 20% - niestety :(

majar69
15-03-2010, 12:46
Nasz stan surowy powstał w roku 2008, to byl drogi rok w budownictwie. Dom budowany z maxa, kryty dość drogą dachówką, kominy w klinkierze. Koszt 1m2 użytkowej wyniósł ok. 720 zł Koszt powierzchni tzw. netto czyli powierzchni podłóg ok 600 zł za m2. Wasz domek ma ok 260 m2 podłogi czyli wychodzi ok 156 tys. Powinno starczyć bo podobno teraz taniej, ale nikt tego nie zagwarantuje. Jak nie spróbujecie to się nie dowiecie, w każdym razie powodzenia życzę :D

Jagna
15-03-2010, 18:49
Asiu, nie chcę wróżyć czy starczy czy nie starczy, bo trudno powiedzieć jakie upusty uda Wam się wywalczyć ile będzie pracy własnej itd. Ale jestem na tym forum od ośmiu lat (ło matko...) i bardzo typowe jest myślenie życzeniowe na początku, ale nie jest ono niestety dobre. Dom, który wybrałaś jest bardzo duży. Ma prawie 270 m2 i załamaną bryłę. Dach jest dosyć skomplikowany (to bardzo podnosi koszt). Adiqq podaje przykład swojego domu, który jednak jest mniejszy, ma prostą bryłę i dwuspadowy dach - różnice są spore, żeby nie powiedzieć bardzo duże. Nie oceniam Cię, że naiwnie podchodzisz do tematu, wręcz przeciwnie - bardzo dobrze Cię rozumiem, bo ja też tak budowałam mój pierwszy dom. Miał kosztować ok. 300 tys. Myślę, że przekroczyliśmy 450 i to z tzw. palcem. A kiedy mi mówili, że to może tyle kosztować to wolałam nie wierzyć i jakoś zawsze omijałam posty dla mnie niekorzystne a wpijałam sie wzrokiem w te korzystne. Dlatego radzę Ci jednak poczytać tych bardziej doświadczonych, wstrętnych cyników (jak ja) i dobrze przemyśleć sprawę. Bardzo lubię "Z500", głównie za duży wybór prostych i relatywnie tanich domów - proste bryły, dwuspadowe dachy i duża funkcjonalność środka (w przypadku Z31 - feler: zobacz jaką drogę będziesz musiała pokonać z zakupami od garażu do kuchni, no chyba, że będziesz wychodzić z garażu i lecieć przez główne wejście...). Rozejrzyj się jeszcze. Piach, który masz na działce - musi być bez grama humusu i pójdzie go naprawdę bardzo, bardzo dużo, bo będzie ubijany. Dziurę sobie taką wielką wykopiesz na działce?
I tak na koniec: SSZ domu, który sobie upatrzyłam do budowania jest wyceniony na 135 tys. (ma 158m2 całkowitej i zaledwie 118m2 użytkowej) i prostą bryłę. Jestem przekonana, że połknie co najmniej 200 tys. :-? Wolę się miło rozczarować, w co wątpię... 8)
Pogap się jeszcze na projekty, to naprawdę bardzo przyjemny etap budowania. Życzę powodzenia.