PDA

Zobacz pełną wersję : łączenie paneli z ościeżnicą drzwiowa



romano78
11-03-2010, 15:25
Witam mam wstawione drzwi w domu i teraz przymierzam sie do kładzenia paneli jak wykończyć łączenie paneli z ościeżnica
(mają one około 30cm szerokości) czy podcinać je czy może docinać panel centymetr od niej a potem wykończyć listwą tylko że tu gdzie jest uszczelka chyba nie da rady położyć listwy.Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi :wink:

langerob25
11-03-2010, 16:53
Jeśli nie masz zostawionego miejsca między ościeżnicą a wylewką to podetnij ładnie ościeżnice.Musisz później czasami pokombinować jak ten panel wsunąć ,ale da się.Najlepiej kłaść podłogę przed drzwiami.Wykończenie listwą to dla mnie porażka.

romano78
11-03-2010, 19:44
Zgadzam sie z tobą ale czym to najlepiej obciąć chyba piłą moja-twoja?trochę sie boje żeby nie poszczepić ościeżnicy, piła musi miec chyba dosyc małe zęby ?

langerob25
11-03-2010, 20:03
dokładnie :D Da się zrobić.Mój znajomy miał taką sytuację i piłą z małymi ząbkami poszło jak po maśle :D Chociaż opory były i strach żeby nie zniszczyć pięknych ościeżnic.U niego dodatkowo półokrągłe ,więc wykończenie tego inaczej to masakra jakaś by wyszła.Zmierz jaka wyjdzie szczelina po zamontowaniu podłogi,żeby Ci się drzwi otworzyły

am76
11-03-2010, 20:08
coby nie uszkodzić ościeżnicy możesz rozpocząć cięcie piłką do metalu
a dawniej w składnicach harcerskich były takie małe piłki (bardzo ostre) do wycinania otworów w drewnianaych modelach

Laschlo
12-03-2010, 19:36
w składnicach harcerskich były takie małe piłki (bardzo ostre) do wycinania otworów w drewnianaych modelach[/quote] Można je dostać w marketach budowlanych,nadadza się do tego idealnie gdyz nic nie wyszczerbią przy cięciu.A tak swoją droga to chyba ktoś ci... osadzenie drzwi.Naogół pod osadzane futryny podkłada się dystanse o wysokości przewidywanej docelowo podłogi.(wtedy nie ma problemu z dojściem pod nie z panelami czy płytkami).