PDA

Zobacz pełną wersję : perlibeton czy styrobeton ???



tautek3
12-03-2010, 09:56
jak w tytule, co łatwiej samemu zrobić i wykorzystać na wylewkę?

mdzalewscy
12-03-2010, 13:47
jak w tytule, co łatwiej samemu zrobić i wykorzystać na wylewkę?

napisz dlaczego chcesz to robić ?, może jest inne rozwiązanie

tautek3
12-03-2010, 15:27
mogę sobie pozwoli na warstwę ocieplenia grubości 6-7 cm, a z informacji płynących z forum, wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie najlepsze tz perli-beton albo styrobeton, a druga sprawa ze mam troszku nierówno wygładzony monolit, wiec taka warstwa płynna fajnie go wyrówna w przeciwieństwie do sztywnego styropianu..

mdzalewscy
12-03-2010, 15:42
to ma być na stropie ?

co to za dom ?

jakie rzędu masz nierówności ?

tautek3
12-03-2010, 16:49
tak, to ma być na stropie, monolit, beton B20, nierówności rzędu do 3 cm, jest to poddasze, chodzi o to, żeby bylo lekko i akustycznie by wyciszało.

to niejako przy okazji drugie pytanie, bo ten strop lałem na legarach tz na drewnianym stropie, który składał się patrząc od dołu:
podscibitki czyli tynku ze słoma, desek legarów i desek bitych od góry, miedzy deskami było powietrze i gdy zrobiłem ten strop to nie ściągałem tego, tylko tak zostało i w związku z tym mam takie wątpliwości czy to tak może zostać czy lepiej to rozszalowac?

cezka
15-03-2010, 14:09
styrobeton zdecydowanie

bladyy78
15-03-2010, 14:30
Ja u siebie robiłem chudziaka mieszając granulat styropianowy z cementem. Jeżeli mogę doradzić to warstwa 3 cm jest zbyt mała musi być min 5cm. Zbyt mała warstwy nie wyrównasz dobrze i będzie pękała.

cezka
15-03-2010, 14:51
się zgadza,odspoi się i polej strop przed robotą -ważne

tautek3
15-03-2010, 18:18
dzięki za odzew :)

zrobię w takim razie siedem

bo np jakby dać wełnę grubości 3cm a na to beton?

16-03-2010, 05:27
bez wełny

cezka
16-03-2010, 08:03
tautek nie kombinuj,bez wełny.

cezka
16-03-2010, 08:04
jesli masz taki delikatny strop to daj wylewkę anhydrytową,cieńsza warstwa ,dużo lżejsza,na prv podpowiem Ci co i jak.

tautek3
16-03-2010, 09:22
strop jest dosyć pożądny, chodzi o fakt, ze na dole są pokoje wielkosci 20 metrów kwadratowch i mam takie poczucie i przeczucie wewnętrzne, żeby jak najmniej go obciążać, a także kwestia akustyki jest dosyc istotna dlatego kombinuje z perlitem czy styrobetonem

Barbossa
16-03-2010, 09:32
tak, to ma być na stropie, monolit, beton B20, nierówności rzędu do 3 cm, jest to poddasze, chodzi o to, żeby bylo lekko i akustycznie by wyciszało.

to niejako przy okazji drugie pytanie, bo ten strop lałem na legarach tz na drewnianym stropie, który składał się patrząc od dołu:
podscibitki czyli tynku ze słoma, desek legarów i desek bitych od góry, miedzy deskami było powietrze i gdy zrobiłem ten strop to nie ściągałem tego, tylko tak zostało i w związku z tym mam takie wątpliwości czy to tak może zostać czy lepiej to rozszalowac?
czyli na stary strop z polepą, dechami, wylałeś B20 i jest krzywy?
był wcześniej akustyczny?
bo polepa to w sumie dobry izolator akustyczny
poszukaj styro akustycznego, takie tam oznaczenia 30/26 czy coś w tym stylu
na wierzch daj wylewkę ze 4cm zbrojoną włóknem, bez dodatków jakiś tam perlitów czy kuleczek styro
strop możesz wyrownać tym perlitem, bądż drobną frakcją keramzytu

tautek3
16-03-2010, 09:48
po kolei...

na części domu był zrobiony strop monolityczny tz w kuchni, przedpokoju i lazience, natomiast nad pokojami zrobiona była podścibitka (chyba to sie tak nazywa - do desek przybita słoma i na to tynk), która miała następujące warstwy, od dołu ten tynk zwany podścibitką, deski powietrze, od gory deski to legarów, wiec na to wylałem beton b20, tam gdzie juz był zrobiony strop, zrobiłem troszku cieńsza wartstwe niz nad pokojami, i teraz mam różnicę miedzy pokojami, a przedpokojem, a chciałbym miec jeden poziom podłóg, problemu by nie było ale wejscie mam tak zrobione, ze jak dam wiecej niz te 7 cm to niewygodnie bedzie sei wchodzilo, bo w przedpokoju mam nieszczesny skos, problem mozna bylo rozwiązac wczesniej, robiąc wyższa scianke kolankową, no ale mleko sie juz rozlało i trzeba jakos wybrnac z tego kłopotu, wiec rozwazam rozne wynalazki typu perlit czy kermazyt.
poza tym w niedalekiej przyszlosci chcialbym na dolul sciagnac tą podścibitkę, któa teraz spełnia rolę wyciszenia akustycznego, dlatego zalezy mi tez aby ten materiał zastosowany na poddaszu miał własnie dobre właściwosci akustyczne.

Barbossa
16-03-2010, 09:54
jak jesteś ograniczony wysokością wylewki to nie kombinuj z mieszaniem jej z tymi kulkami, bo tylko osłabisz wylewkę i tyle
styra akustyczne zaczynają się bodajże od 2 czy 3cm i spelniaja swą rolę (podobno), czyli w 7 centach się zmieścisz
jak wywalisz rzeczoną podścibitkę, upchasz tam wełnę, pozostawisz pustkę powietrzną i to również wesprze izolację aku