PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamontować skrzynke gazową w murze z klinkieru..?



revalidon
12-03-2010, 10:04
No własnie jak w temacie... Na wiosnę będę murował ogrodzenie z klinkieru i musze tez zamontować skrzynkę gazową Z-4... Tylko nie bardzo wiem jak to zrobić, aby było ładnie i spełniało wymagania gazowni...
A więc tak teraz mam tylko fundament pod ogrodzenie na poziomie "0", od którego to poziomu będą juz murowane cegły. W miejscu gdzie ma byc skrzynka będzie murek, nie ażur... Skrzynka ma być na wysokości 40 cm od poziomu "0"...
Widziałem gdzieś takie betonowe cokoły pod skrzynki Z-4, ale nie wiem, czy jest sens ich uzyć... Jeśli uzyję takiego cokołu wtedy pod skrzynką mam beton, a nie klinkier... Jeśli będę murował klinkier pod skrzynką to dac tam jakieś rury doprowadzające do skrzynki..? Jeśli jak to jakiej średnicy i z jakiego materiału..? A co z fundamentem..? Kuć go pod doprowadzenie rur..? Jeslin tak, to jak głęboko w głąb fundamentu w poziomie i jak głęboko w głąb ziemi..? Czy rura idąca do domu moze przechodzić przez fundament, czy musi pod spodem..? Jeśli tak to w jakiej osłonie..?
Z góry dzieki za jakieś podpowiedzi...

revalidon
12-03-2010, 22:07
Podciągnę, może ktos jednak ma skrzynkę gazową w ogrodzeniu...

Barbossa
12-03-2010, 23:40
a co kogo obchodzi co masz
dowiedz się co j.p. gazownia chce i to przygotuj
jeżeli masz gotową skrzynkę, narzuconą przez gazownię, to montuj (są jakieś ich warunki?), oni się pod to podepną i tyle

revalidon
13-03-2010, 13:37
Nie chodzi tu o skrzynkę, bo ta jest w projekcie /Z-4/, ale o sposób podejścia rur od gazociagu do gazomierza i od gazomierza do domu...
Skrzynka będzie w o0grodzeniu w murze, fundament pod mur mam już zrobiony... Kuć w fundamencie, czy co..? Nikt tak nie robił, czy tez tutaj sami pompiarze ciepła i węglownicy..? :wink:

A jeśli kuć to na jaką głębokość, i czy rura śr. 40 może iść przez fundament, czy musi pod, w jakiej osłonie.., itp., itd...

Zbigniew100
13-03-2010, 14:38
Może się przyda

http://forum.muratordom.pl/post1394257.htm#1394257
http://forum.muratordom.pl/post2002127.htm#2002127

:wink: