PDA

Zobacz pełną wersję : Czy cegla kratówka na ścianę?? - czyli znowu o ścianach



Rysiu
10-02-2004, 08:37
Mam w projekcie ścianę trójwarstwową z cegly kratówki 25, styropian i znowu kratówka!!!

Od tygodnia grzebię w archiwum forum, dotarlem nawet do dyskusji z czego budowac ściany toczonej w 2002 roku, ale nic o kratówce. Tylko Max, BK, Porotherm, Silikaty, Keramzyt. Raz tylko ktoś wspomnial tylko, że robi z tego. I tyle.

Co myślicie o czyms takim? Mnie sie taka ściana wydaje pracochlonna i kosztowna, osobiście po przewaleniu archiwum sklanialbym sie do Maxa 29 + styropian. Ale kratówka? Ktoś z tego buduje? Nic nie slychac o czymś takim na forum. Są jakieś za? Czy to można przeprojektowac np. na Maxa lub BK?

Jak myślicie? Warto wogóle rozważać kratówkę? Co myślicie?

PS. Sorki - może glupi pytanie, ale jestem nowy w temacie: Czy gazobeton to to samo co BK?

Rysiu
11-02-2004, 07:53
Pliiiiissssssssss.....

Naprawdę nikt nie wie?????? :(

Przekorek niezalogowany
13-02-2004, 12:52
Kratowka istotnie jest pracochlonna, element ścienny (niezależnie od materiału) tym lepszy im większy.
A BK to beton komorkowy, czyli, znaczy, gazobeton.

Aleksandryta
13-02-2004, 13:32
A skad taki projekt wytrzasnales?! :o . To projekt gotowy? Kratowka juz dawno odeszla w przeszlosc

Wowka
13-02-2004, 13:39
Miałem na placu (własność teścia sprzed lat) ok 1500 szt. podwójnej cegły kratówki. Wykorzystałem ją do budowy ścian wewnętrznych budynku. Głównym materiałem były bloczki max (ściana 2w). Murarze troche się krzywili na kratówkę. Mieli wiecej kłopotów z łączeniem ścian - inne wymiary.

januszek
13-02-2004, 13:48
z tego co wiem to wymiary tego pustaka to
250x120x220 nie są takie małe.
jest to tradycyjna ceramika i nie widzę powodów dla kórych miałbyś coś zmieniać w projekcie
no może zamiast kratówki dać pustak uni
250x250x220

a poza tym jest czerwona :wink:

Rysiu
14-02-2004, 04:07
HM, faktycznie sam sie zdziwilem skad pomysl na kratowke! Na forum cicho o tym.
Januszek - masz racje co do wymiarow kratowki. Nie jest taka mala, ale wezsza i ma gorszy wspolczynnik W w porownaniu do Maxa. Ciekawe jakie parametry cieplne mialaby sciana 2W z kratowki i Maxa lub Uni? Czy to aby nie TY miales kiedys program do obliczania takich rzeczy?

Projekt wytrzasnalem z pracowni LK-projekt z Krakowa:
http://www.lk-projekt.pl/lk-projekt.php3?l=katalog_b&k=122&p=projekt

Szukam tez kogos kto budowal cos z tej pracowni lub nawet ten "moj" projekt. Ciekawy jestem opinii.
Tak to wyglada. Ja osobiscie po przewaleniu forum chyba bym sie sklanial do sciany 2W z Maxa. Czemu Januszek piszesz ze z Uni bylby lepszy? Czym to sie rózni?
Sorki moze za banalne pytania, ale jestem zupelny nowicjusz, choc staram sie nie naduwywac cierpliwosci i dobrych checi do pomocy doświadczonych forumowiczów.

Dzieki i pozdrawiam,

jarecki111
02-01-2014, 20:07
Witam,
czy jest na tym forum ktoś kto budował ostatnio cokolwiek z kratówki? Tak jak autor posta mam możliwość wykorzystania 2000szt kratówki 14cm ale stoi ona na placu przykryta jako tako od 20 lat! Czy to się jeszcze nada? Może na ściany działowe?

Pozdrawiam

gentoonx
02-01-2014, 20:54
Witam,
czy jest na tym forum ktoś kto budował ostatnio cokolwiek z kratówki? Tak jak autor posta mam możliwość wykorzystania 2000szt kratówki 14cm ale stoi ona na placu przykryta jako tako od 20 lat! Czy to się jeszcze nada? Może na ściany działowe?

Pozdrawiam

20 lat, hmmm

buduj - a zaoszczędzone ile? - 2500zł - dać księdzu w intencji coby ci się na ten gł... ( przepraszam) łeb nie zawaliło

beton44
03-01-2014, 20:03
Witam,
czy jest na tym forum ktoś kto budował ostatnio cokolwiek z kratówki? Tak jak autor posta mam możliwość wykorzystania 2000szt kratówki 14cm ale stoi ona na placu przykryta jako tako od 20 lat! Czy to się jeszcze nada? Może na ściany działowe?

Pozdrawiam

Trzeba ją sprawdzić takim przyrządem:
233101

czyli popukać młotkiem czy porzucać o ziemię, jak się nie rozleci to
na co jak na co ale na ściany działowe się nada...

Gawor5
09-01-2014, 14:28
Zdecydowanie rozważ coś o lepszym wsp przenikaniu ciepła, kratówka to stara technologia z wysokim wsp.
Im niższy wsp przenikania ciepła U [W/m2*K] tym tańszy dom w eksploatacji.
Oczywiście mówię tutaj o ścianie zewnętrznej, wewnętrzne możesz stawiać śmiało.

jarecki111
15-02-2014, 18:10
Zdecydowanie rozważ coś o lepszym wsp przenikaniu ciepła, kratówka to stara technologia z wysokim wsp.
Im niższy wsp przenikania ciepła U [W/m2*K] tym tańszy dom w eksploatacji.
Oczywiście mówię tutaj o ścianie zewnętrznej, wewnętrzne możesz stawiać śmiało.

Sluchajcie a czy w scianie tronwarstwowej da sie ja wykorzystac na sciane elewacyjna pod tynk?

מרכבה
15-02-2014, 18:36
Zdecydowanie rozważ coś o lepszym wsp przenikaniu ciepła, kratówka to stara technologia z wysokim wsp.
Im niższy wsp przenikania ciepła U [W/m2*K] tym tańszy dom w eksploatacji.
Oczywiście mówię tutaj o ścianie zewnętrznej, wewnętrzne możesz stawiać śmiało. dobrze tylko przestawiłeś pojęcia.
Oczywiście chodzi Ci pewnie o lambdę .. oczywiście jak najniższa. Nie dajmy się zwariować.
Właśnie o 180 st się obraca spojrzenie .. dzięki izolacji i po nowemu ułożenie tych klocków.

To są pułapki na inwestorów .. tak jak niejaki porotherm .. no nagle pustak 25 cm ma lambdę (współczynnik przewodzenia ciepła) 0,283 W/mK
a pustak 44 ma 0,141 W/mK .. cuda aby tylko śliznąć się na nowe wymagania. Jak było wymagane U (współczynnik przenikania ciepła)
0,5 W/m^2K to już ten pustak tego nie spełniał ... przy lambdzie jaką ma naprawdę 0,283 W/mK osiąga U 0,58 .. tak że można zapomnieć ...

Teraz można budować z kamienia, żelbetu(betonu ) lecisz 20cm min grafitowego EPS'a ( styropianu lambda 0,031 W/mK) i masz ciepło i dużą pojemność cieplną.

Nie buduj z kratówki, a z pełnej cegły i to z rozbiórki jak Ci się uda. Izolacja Cię nie minie .. a ciepłe pustaczki można ...


Sluchajcie a czy w scianie tronwarstwowej da sie ja wykorzystac na sciane elewacyjna pod tynk?

Nie... lecisz cegłą klinkierową i od razu masz elewację .. nie polecam tej ściany droga.