PDA

Zobacz pełną wersję : ścianka działowa z rigipsu



MarzenaSówka
10-02-2004, 08:42
kochani! pomóżcie. będę robić w maju remoncik mieszkania chcę postawic ścianki działowe z rigipsu, a ponieważ w maju wchodzi 22% VAT chciałabym zakupić prawie wszystko przed majem, a tak szczerze mówiąc jeszcze nie wiem co i ile.

czy są profile na narożniki? czy profile u są tylko na posadzkę i sufit, a co na ściany cw? ile na 3 metrach profili pionowych? HELP

crimson
10-02-2004, 09:09
spróbuj tutaj
http://www.rigips.com.pl/poland/prodsys/ktech/34002.pdf
są też inne systemy. Jest wyliczenie zużycia materiałów na 1m2.
pzdr C

MarzenaSówka
10-02-2004, 09:16
dzięki crimson,
niestety juz próbowałam, ta strona nie do końca działa jak trzeba -nie wszystkie przyciski działają -a juz na pewno te które mnie interesują.

Powiedz jeśli wiesz w pionie co 50 cm wkłada się c-owniki czy raczej płaskie profile - no i co na ten cholerny narożnik. Jak go wzmocnić?

MarzenaSówka
10-02-2004, 09:18
cicho cicho, bo udało się :D wlazłam! przepraszam i cofam wszystko co powiedziałam na temat tegoż linku :lol:

RobertOC
10-02-2004, 09:19
Wiec spróbuj tutaj http://www.lafargenidagips.pl/index.xml

Szpulka
10-02-2004, 09:25
Przy okazji zapytam się jak zrobić ściankę z karton gipsu jeśli nie mogę wiercić w podłodze? Mam wszędzie podłogówkę i zostały mi do zrobienia małe ścianki działowe (takie ozdobne przegrody) i boję się, że to nie będzie się miało czego trzymać. Czy wystarczy przykręcić do sufitu i jednej ściany?

RobertOC
10-02-2004, 09:34
W takim przypadku ścianka będzie niestabilna. Musi być zamocowana do podłogi. Jedyne rozwiazanie to wiercić w podłodze na taką głębokość aby nie przewiecić rur.

RobertOC
10-02-2004, 09:38
Jeśli masz rzadko rozłożone rury i uruchomione ogrzewanie to po temperaturze podłogi możesz wyznaczyć trasę ich przebiegu. Wtedy mozna wiercić między rurami , ale mimo wszystko nie głębiej niż jest grubość wylewki minus 0,5-1cm, bo ta metoda jest jednak nie precyzyjna.

czmirek
10-02-2004, 09:43
Przy okazji zapytam się jak zrobić ściankę z karton gipsu jeśli nie mogę wiercić w podłodze? Mam wszędzie podłogówkę i zostały mi do zrobienia małe ścianki działowe (takie ozdobne przegrody) i boję się, że to nie będzie się miało czego trzymać. Czy wystarczy przykręcić do sufitu i jednej ściany?
mozesz pod dolny profil dac specialna tasme obustrona z klejem ma gr. ok.5-7 mm nacisk scianki na podloze uniemozliwi przesuniecie calej konstrukcji.

crimson
10-02-2004, 10:23
Tak jak radzi przedmówca. Spróbowałbym samym klejem i powinno to zdać egzamin. Są kleje, które krzesło przyklejają do ściany i można na nim siadać :D

pzdr W

11-02-2004, 01:51
dzięki Robert :)
powiedzieli nawet że mi broszurkę wyślą :D hehe i se sama ściankę zrobię tralllallla

dzięki dzięki