Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : POMOC W Wyborze najlepszego wyjscia....



xfer
14-03-2010, 18:23
Witam! Prosze Was o pomoc a mianowicie, probuje rozstrzygnac wybor pomiedzy kompletnym zestawem C.O. (solary, kocioł kondens.,podłogówka, instalacja, kaloryfery,itp.)firm Vissman, Vaillant i Wolf mam wyceny na materiał i wykonanie, ale cena to nie wszystko. Wiem, że wątek dotyczy samych solarów ale nie bede rozgraniczal sie do nich samych - firmy polecane i dobre. O Wolfie nie za duzo znalazłem informacji w porownaniu z Vaillantem i Vissmanem. Solary ktorej z firm sa skuteczniejsze(Visman zaproponował plaskie, pozostale 2 firmy próżniowe)
Wolf to solary CRK-12 i kocioł CGB-20
VAILLANT Watt cp max i kocioł ecoTecPlus 246
Vissmann Vitosol 100F Vitodens200 19W
Podam tyle ze Vaillant wycenil najdrożej swoje uslugi i materiały. Napiszcie cos wiecej o Wolfie bo ta oferta jest dla mnie najatrakcyjniejsza i cenowo i materiałowo, że o obsłudze nie wspomne! A może polecicie inne firmy - jakie i dlaczego, prosze tylko nie podawajcie odpowiedzi np. "bo go mam i lubie" dla mnie to odpowiedz na zasadzie 6-latka i nie wynika z tego przykładu nic.

Dzieki za pomoc i wszystkie odpowiedzi...

markus1
11-04-2010, 11:30
Witam
Przy wyborze firmy ważny jest serwis. Sprawdź, który z podanych wyżej producentów ma lepszy serwis w twojej okolicy. Dla mnie nie bez znaczenia jest czy przy ewentualnej awarii serwisant przyjedzie następnego dnia czy za tydzień.
W przypadku wariantu z Viessmanna wybrałbym pakiet z kolektorem płaskim Vitosol 200-F, którego sprawność jest porównywalna z kolektorami próżniowymi (ale prawdziwie próżniowymi, a nie pseudopróżniowymi)
http://www.viessmann.pl/etc/medialib/internet-pl/pdf_documents/topinfos/vitosol_100_-_wydajny.Par.45352.File.File.tmp/Viessmann%20-%20TopInfo%20-%20Vitosol%20200-F%20DT%20-%20200805.pdf
Przy ostatecznym wyborze zazwyczaj decyduje szczegół, np. dla jednego będzie to przejrzystość i łatwość obsługi regulatora, a dla innego kolor podświetlania.
Pozdrawiam

aadamuss24
11-04-2010, 22:15
Solary Wolfa słabo wypadają, miałem przypadek, że nie mogły dogrzać zasobnika powyżej 40 stopni. Okazało się, że jak woda ma być cieplejsze to solarów powinno być dużo więcej. Solary wróciły do producenta :( pozdrawiam adam