PDA

Zobacz pełną wersję : spowolnienie wzrostu trawy



idlav
16-03-2010, 15:27
Witam forumowiczów
Moim wielkim problemem jest mało używana część ogrodu o pow.ok 18 arów, w kórym nie mogę sobie poradzić z koszeniem a szczególnie utylizacją trawy. Być może ktoś z Was słyszał o jakimś środku opóźniającym wzrastanie trawy. Ogród ten jest bardzo mało używany i nie zależy mi na wyglądzie ,ale wolabym żeby nie została pustynia tylko choć trochę koloru zielonego :-).
Z góry dziękuję za wszelkie porady
Idlav

Elfir
16-03-2010, 17:42
po prostu nie robić trawnika. Nie nawozić, nie podlewać.

Wojciech Majda
16-03-2010, 20:07
Jeśli już musisz/chcesz mieć tam trawnik, i chcesz spowolnić wzrost trawy to dokonuj "rabunkowej gospodarki" - tzn tylko wybieraj (trawę, chwasty) a nic nie dodawaj - jak Elfir pisze wody, czy nawozów.

Wkrótce (pojęcie bardzo względne;) gleba zostanie pozbawiona większości azotu/potasu/fosforu, więc i wzrost roślin powinien trochę spowolnić...

dusia2006
16-03-2010, 20:11
zwłaszcza mleczaków :D

el-ka
16-03-2010, 21:52
Kosić to co jest, a przetrwają tylko te niskie chwasty i trawopodobne.
Moja koleżanka miała "szczawnik" na działce rekreacyjnej - tak go nazywała ;) od przeważającej roślinności.
Koniczynka też jest fajna i zawsze zielona, niewysoka, chodzić się po niej da i grać w paletkę i piłkę, opalać się na kocyku. :)

amber
17-03-2010, 15:17
Jeżeli nie zależy Ci na trawie to zastanów się nad zrobieniem łąki pełnej kwiatów polnych wygląda ładnie a nie ma przy tym żadnej roboty