PDA

Zobacz pełną wersję : Hala w granicy z uliczką/ ulicą- przeniesienie bramy?



wikjaw
16-03-2010, 17:00
Witam,

Bardzo proszę o informacje ponieważ pomoc udzielona w biurze projektowym nic niestety mi nie dała :(
Mianowice mam dom na działce 800m2.
Dom umiejscowiony jest na środku działki.
Działka z dwóch stron graniczy z sąsiadami a z jednej strony z ulicą główną z drugiej zaś od głównej ulicy prowadzi uliczka która graniczy z moją posesją.
Dojazd do działki jest od uliczki..
Uliczka powstała dawno dawno... na zasadach iż każdy z właścicieli oddawał część swojej posesji na korzyść uliczki i w ten sposób powstał dojazd do posesji umiejscowionych za moim domem.
Ponieważ trudno dogadać się z sąsiadami mieszkającymi za mną aby utwardzić uliczkę (na której w okresie wiosennym i jesiennym jest rzeka z opadów i roztopów i nie ma innej możliwości wydostania się z posesji niż samochodem albo w gumowcach) chcielibyśmy przenieś bramę wjazdową od strony głównej drogi... Dowiedziałam się że trzeba to zgłosić do zarządu dróg ale niestety nie wiem czy zarząd dróg obniży wtedy chodnik od strony ulicy tak aby był swobodny wjazd na posesje? Czy to jest zakres ich czy jeśli jest to na moje życzenie to będę musiała sama zmieniać chodnik miejski?
Dodatkowo chciałabym na swojej działce wybudować halę metalową o pow. ok 100m2.
Chciałabym ją umiejscowić w narożu działki tak że 7,5m byłoby od głównej drogi a od uliczki 12,5m. Tak więc musiałaby ona z dwóch stron stać w granicy jednak nie bezpośrednio z sąsiadami.
W biurze projektowym powiedział mi architekt że jest to nie realne ale nie uzasadnił dlaczego.
Chciałabym prowadzić w tym budynku warsztat sam.
Nie wiem gdzie mam się dowiedzieć jakiś szczegółów i czy jest to realne? Czy faktycznie mogą być jakieś trudności w realizacji tych przedsięwzięć.
Proszę doradźcie pomóżcie... jak to zrobić :(
Bardzo mi na tym zależy!

mikolayi
17-03-2010, 11:31
w kwestii nowego zjazdu - bramy wystąp do zarządu dróg o warunki techniczne na wykonanie zjazdu z ich ulicy. Licz się z odmową - nieruchomość ma dojazd od drugiej strony. Jakiekolwiek koszty zwiazane z budową nowego zjazdu poniesiesz Ty.

W kwestii drugiego pytania - Lokalizację budynków/budowli na działce regulują zapisy rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Myślę, że tam jest odpowiedź. Pozdrawiam