PDA

Zobacz pełną wersję : POPROSZE O RADĘ



MOSPIN
18-03-2010, 12:38
Witam :lol:
Mam pytanko odnosnie trawki kiedy zaczynacie nawozic trawke i czym najlepiej .
Po tej zimie to trawkę mam tragiczną - jak ja uratowac????????????
Posiana była na wioosnę 2lata temu
Pozdrowionka M.

Elfir
18-03-2010, 15:47
W jakim sensie jest tragiczna?
Na pewno trzeba starannie wygrabić (taka lekka wertykulacja), sprawdzić czy nie ma pleśni śniegowej (jeśli tak, to opryskać). Nawożenie rzeczywiście trzeba zacząć wczesną wiosną. Ale rośliny muszą ewidentnie zacząć wegetację. Jak dasz zbyt wcześnie nawóz azotowy, to zdąży się wypłukać wgłąb gleby, poza zasięg korzeni. Dlatego w przypadku trawy najlepiej nawozić często mniejszymi dawkami.
Chyba, że użyjesz nawozu otoczkowanego, który stopniowo uwalnia swoje składniki - wtedy możesz się pospieszyć z terminem nawożenia.



Po trawniku, gdy leży na nim śnieg nie powinno się chodzić!

MOSPIN
18-03-2010, 19:16
dzieki ELFIR.
Wygrabic to wygrabiłam, moze podasz mi jeszcze jakies nazwy tych nawozó - tak dla przykładu , bo ja w tej chemi to jestem zielona, jaki to ma byc ten nawóz na tą plesn
Pozdrawiam

Elfir
18-03-2010, 19:48
Zależy czym chcesz nawozić. Nawozy otoczkowane (drogie) ma Osmocote (Substral). Z gotowych mieszanek sypkich można użyć "Azofoski" - ale raczej tylko na start, gdyż zawiera fosfor. Fosfor stymuluje rośliny do kwitnienia, a trawnik nie powinien kwitnąć. Dlatego potem, w sezonie lepiej nawozić nawozami z przewaga azotu. Z jednoskładnikowych nawozów azotowych jest azotan amonu (saletra amonowa).

Poza tym gotowe mieszanki nawozowe do trawników to np. "Magiczna Siła"

MOSPIN
18-03-2010, 19:54
czyli jak dobrze rozumiem
1. teraz Azofoskę - na start
2. potem w sezonie saletre amonową lub "magiczną siłe"
sorry ze taka upirdliwa jestem ale lepiej fachowca zapytac niz zpartaczyc :wink:

Elfir
18-03-2010, 21:14
Niekoniecznie. Magiczna siła to nawóz specjalistyczny i należy go stosować zgodnie z zaleceniem producenta. Równie dobrze możesz go dać jako pierwsze nawożenie, bez azofoski. Skoro nie masz doświadczenia w nawożeniu, lepiej używaj gotowych mieszanek, gdzie jest dokładnie napisane kiedy i ile nawozić.

ambesten
26-03-2010, 17:45
super jest SUBSTRAL OSMOCOTE DO TRAWNIKÓW. Najlepiej trawnik odżywiać jak rusza wegetacja (pierwsza dawka)