PDA

Zobacz pełną wersję : Mam rozbierać komin?



avzi
10-02-2004, 13:36
Proszę o opinie i rady w takiej sprawie.

Mój dom został zaprojektowany w technologii jednowarstwowej ściany z bloczków Ytong, ale ja postanowiłem zastosować ścianę dwuwarstwową z MAXa 29 cm i ocieplenie ze styropianu 12-15 cm. Ściana nośna juz stoi, a ocieplenie planuję zrobić w tym roku. Ostatnio moją uwagę przykuł jeden szczegół: otóż kominy systemowe Schiedla zaprojektowane poza zewnętrzną ścianą zostały ustawione bezpośrednio przy pustakach MAX.
Nie pozostawiono między nimi a Maxem żadnej szczeliny na ocieplenie.

Teraz zastanawiam się czy będę mógł tym ociepleniem obłożyć kominy, ponieważ ocieplenie częściowo zasłoniłoby trójnik służący do podłączenia do kominka oraz otwory rewizyjne na dole. Poza tym, w miejscu otworów rewizyjnych ocieplenia i tak nie będzie, więc boję się, że tu powstaną mostki termiczne.

Na pocieszenie raczę się faktem, że same kominy są ocieplone wełną 5 cm i z przewietrzeniem (system Rondo Plus). Poza tym, po drugiej stronie ściany z MAXa będzie ustawiony kominek wewnętrzny, który swoją obudową także trochę zaizoluje ten fragment ściany.

Co o tym sądzicie? Jest jakies sensowne rozwiązanie?
Z góry dziękuję!

avzi
10-02-2004, 15:37
Odgrzebuję watek

ArtMedia
11-02-2004, 09:25
Może jakiś szkic, bo ciężko się połapać...

avzi
11-02-2004, 10:41
Wygląda to mniej więcej tak, jak poniżej (trochę kulawo naszkicowane, ale może wystarczy).
Chodzi o to, że kominy są ustawione na zewnątrz budynku i przylegają bezpośrednio do Maxa 29 cm. Teraz, żeby ocieplić ten fragment ściany musiałbym chyba położyć ocieplenie na kominach i na ścianie z Maxa obok kominów. Ocieplenie to zasłoniłoby jednak częściowo dostęp do otworów rewizyjnych w kominach.

_________________
|xxxxxxxxxxxxxxxxx
|xxxx___________ściana z Maxa 29 cm
|xxxx|xxx|
|xxxx|xxx| komin1 (38x38cm)
|xxxx|xxx|
|xxxx|xxx| komin2 (38x38cm)
|xxxx| taras
|xxxx|
ściana z Maxa