PDA

Zobacz pełną wersję : chmiel japoński



farka
19-03-2010, 11:01
Witam, czy mogę już sadzić do gruntu nasiona chmielu? Czy za wcześnie?
Dziękuję.

egry
19-03-2010, 16:33
Ja oczywiście nie wiem kiedy się sadzi nasiona chmielu, ale np. na stronie PNOS, podają, że nasiona wysiewa się pod osłonami II-III, a potem wysadza się te rośliny uzyskane z nasion w V-VI (znaczy sie roślina lubi ciepło).

ave!
19-03-2010, 17:46
wysiałam chmiel.... ale na ... takie krążki, które pod wpływem wody "pulchnieją" i potem mam nadzieję je wysadzić do gruntu gdzieś w maju :)
9tak było zresztą napisane na torebce z nasionami) jeśli rzeczone nasionka wykiełkują - ze trzy już, już....

Pani Koala
22-03-2010, 09:40
W zeszłym roku wysiewałam chmiel wg przepisu na opakowaniu do doniczek jakoś w marcu. Robiłam to na dworze. To co wsiałam do doniczek strasznie liche było chociaż dmuchałam i chuchałam. To co wiatr sam mi zaniósł na rabatę i samo się zasiało miało po 5m długości... W tym roku od razu do gruntu zasieję

ave!
24-03-2010, 15:25
Farka, jeśli zaglądasz: wysiej te nasiona do gruntu - nie wiem czy nie zmarzną w przypadku ew. przymrozków , może poczekaj jeszcze ze dwa tygodnie... bo te siane przeze mnie no cóż, chyba musze kupić inne nasionka - nie wyglądają na dorodne :-? (prawdę mówiąc, w ogóle nie wygladają)