PDA

Zobacz pełną wersję : Odbarwienia na mozaice



1skoku1
19-03-2010, 17:12
Witajcie,
czy ktoś wie dlaczego odbarwia sie mozaika?
Mam ułozona mozaikę firmy dunin na białych kostkach pojawiły sie rdzawo żółte plamy. czy orientujecie się czym to może byc spowodowane? Wodę wykluczyłem gdyż pozostałą mi mozaikę moczyłem w wodzie przez dwa dni i nie było zadnych odbarwień.Klej chyba też nie bo pojawiło mi się to na razie tylko na około 30 kostkach. a mozaiki mam 5 m2. Czy moze to byc jakaś wada produkcyjna? Prosze o opinie co z tym zrobić.
Pozdrawiam

cieszynianka
19-03-2010, 23:54
To chyba nie odbarwienie, ale zabarwienie - jakieś plamy. Gdzie i jak ta mozaika jest "zamocowana", w pionie czy "na leżąco", co jest obok :roll:

1skoku1
23-03-2010, 06:50
Można to traktowac jako zabarwienie - na białych kostkach jest to widoczne jak rdzawa plama np pół kostki.
Mozaika jest zamontowana na pólce pod umywalką. Zabarwienia występują w różnych punktach i na pionie i na poziomie.
Mam tę mozaike położoną również przy wannie i WC i na razie nie ma takiego efektu.
Potrzebuję rady bo zanim zacznę coś naprawiać chciałbym zidentyfikowac problem - niechciałbym powtórki, szczególnie ze akurat tego typu mozaiki już DUNIN nie produkuje:(