PDA

Zobacz pełną wersję : drewniany taras - stopień



tryllu
19-03-2010, 17:51
Psychicznie przymierzam się do robienia tarasu z drewna.
Znaczy projektuję ;) 8)
Idea jest prosta jak budowa cepa, jednakże mam zagwostkę ze stopniem.
Na stronie http://www.dombal.com.pl/poradnik/budowa-tarasow/budujemy-tarasy-na-gruncie.html pokazanych jest kilka etapów budowy.
Abstrahując od sposobu zakotwienia (tutaj są kotwy wbijane w grunt) to zastanawiam się jak wykonany jest ten stopień widoczny na 3 ostatnich zdjęciach.

Na dwóch pierwszych widać niżej zamocowane kotwy, jak mniemam pod legary.
Te legary lecą w tym przypadku równolegle do tych wyższych i tylko jakimiś złączami ciesielskimi są podwieszane "w tarasie"?

Na zdjęciu nr 4 w szparze pomiędzy stopniem a tarasem widać pionowe elementy konstrukcji (oprócz widocznych również czołowych elementów głównych legarów).

Po co to? Żeby zamocować czołową deskę?

:) Musze konstrukcję obmyślić, bo idea u mnie będzie taka jak tutaj. Taras + jeden stopień.

Nie twierdzę, że to jest jeden słuszny pomysł, jak ktoś wie może jak wykombinować połączenie stopnia z głównym tarasem to wszystkie pomysły mile widziane. Rysunki też 8)

strzelu
22-03-2010, 08:08
Podłączam się pod pytanko.

tryllu
24-03-2010, 11:03
Normalnie na forum są sami eksperci od grubości styropianu, kolejności warstw podłogi na gruncie i budowy litrowych domów. A zwykłego konstruktora nie ma 8)

strzelu
24-03-2010, 11:20
i od porad życiowych i od lizania się po tyłkach.

dzabij
24-03-2010, 11:50
Proponuję przenieść wątek do "wnętrz", tam aktywnie działa min kol. ghost i jarekkur ktorzy to powinni coś doradzić.

Mi osobiście wydaje się że na dolnych kotwach jest położony jeden długi legar równoległy do tych najwyższych a na tym są oparte kątowniki, takie "L" skręcone z dwóch kawałków kantówki. Kątowniki -> "L"-ki -> z jednej strony opierają się na najniższym legarze, z drugiej są przykręcone do tych prostopadłych do ściany budynku legarów osadzonych w kotwach. Podkreślam że tylko tak mi sie wydaje z analizy zdjęć.