PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za punkt - pytanie bez odpowiedzi prawdziwej.



Wojciech Tymowicz
10-02-2004, 15:38
Witajcie Forumowicze !

Chciałem dać wam temat do dyskusji a może pomóc wam popatrzeć trzeźwo na zagadnienie tzw. punktu.
Po pierwsze jest to pojęcie przyjęte bo nie figuruje w żadnych kosztorysach budowlanych, wymyślili je sobie instalatorzy i tak się jakoś przyjeło.
Temat otwarłem ponieważ sam pracuję w branży instalacyjnej i zadam wam pytanko o ile przy wykonywaniu układu wodnego każdy coś tam twierdzi że to jest punkt - to co nam powiedzą " znawcy " instalatorzy na temat tego czym jest punkt przy ogrzewaniu ciepłym powietrzem?
Czekam na odpowiedź - hhaa.
Moim zdaniem rzetelna odpowiedź wykonawcy powinna dotyczyć za ile w całości wykona system ogrzewania wg. wzajemnych ustaleń.
Bo tak zawsze dochodzą jakieś punkty i cena po rozpoczęciu wzrasta, a jak nie było umowy to potem takiego " punktowca " trudno znależć.
Są jeszcze sprawy gwarancji i inne o czym wy często zagonieni budową nie pamiętacie.
Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy w dziedzinie ogrzewania każdego typu to zapraszam.
Pozdrawiam Wojtek.

kgadzina
10-02-2004, 15:41
Ale czemu to pytanie tutaj? Toć to kącik o wszystkim tylko nie o budowaniu!

Aga J.G
10-02-2004, 16:24
Własnie toż to wątek towarzyski, może Wojtku przeniesiesz swój wątek do wymiany dośwaidczeń.
Pozdrawiam Aga.

Wojciech Tymowicz
11-02-2004, 09:01
Cześć !

STAŁY BYWALEC I AGA - sorki pomyliłem strony już się przeniosłem dzięki za poradę.

Wojtek.

Aga J.G
11-02-2004, 11:23
Cześć ! Nie ma sparwy nawet My czasami możemy pomóc fachowcą :wink:
Pozdrawiam Aga.