PDA

Zobacz pełną wersję : Areator/wertykulator



alina11
21-03-2010, 14:42
Kochani pomóżcie jeśli ktoś z was zna się na areatorach/wertykulatorach w jednym. Oglądam w internecie i już całkiem nic z tego nie wiem. To znaczy nie wiem jaki wybrać żeby nie przepłacić i żeby w miarę jakiś był. Wiem że ważne są koła, silnik napewno noże. Nie potrzebuję drogiej rzeczy która raz praktycznie w roku jest potrzebna. Jednak z tych tanich chciałabym wybrać w miarę solidny sprzęt. :roll:

bigmario4
21-03-2010, 15:08
http://www.allegro.pl/item967307136_wertykulator_i_aerator.html#gallery
sam się przymierzam do kupna :wink:

alina11
21-03-2010, 19:37
Wydaje mi się że jest bardzo delikatne to urządzenie. Obawiam się czy się nie rozpadnie za chwilę na kupę plastiku? :cry:

bigmario4
21-03-2010, 20:04
To ma być do trawnika czy las karczować :o

alina11
21-03-2010, 20:18
Heh no trawa, trawa tylko nie wiem czy koła np. łożyskowe są i jaki silnik. Oglądałam kilka różnych ale nic o silniku się nie można dowiedzieć. Z jakiej stali noże i sprężyny? Jest jakiś niemiecki grizzli, AL-KO, Stiga, NAC no i teraz CMI. Praktycznie poza ceną i parametrami ogólnymi nic nie wiadomo.

bigmario4
22-03-2010, 20:24
Zeby Ci już całkiem zamotać to w Lidlu od 29 też ma być areator z wertykulatorem silnik 1300W 36 szer robocza :lol: i 3 lata gwarancji

chopinetka
23-03-2010, 07:44
Witam

A ja chcę wypożyczyć wertykulator i mam problem ze znalezieniem w wypożyczalniach . Może ktoś widział gdzieś w moich okolicach - gmina Kampinos - taki sprzęt.

pozdrawiam

Gutek & Fredek
23-03-2010, 14:26
Zeszłej wiosny kupiłam elektryczny ALKO z wymiennymi wałkami. Mimo,że też miałam obawy, że to za delikatne - sprawuje się doskonale; tzn. na razie używałam jako aeratora, wałka do wertykulacji jeszcze nie zakładałam. Zapłaciłam ponad 500, teraz widuję w promocji w marketach za 400 z okładem.

askala
25-03-2010, 12:10
Witam

A ja chcę wypożyczyć wertykulator i mam problem ze znalezieniem w wypożyczalniach . Może ktoś widział gdzieś w moich okolicach - gmina Kampinos - taki sprzęt.

pozdrawiam


wertylulator wiem gdzie wypozyczyc w Pruszkowie

szukam gdzie mozna wypozyczyc areator okolice Błonia, grodziska maz

Mały Mariusz
15-11-2010, 15:35
Witam temat jakby z wiosny ale nie chcę zakładać nowego a mam pytanie.
Otóż kupiłem na giełdzie wertykulator elektryczny 25zł czyli małe pieniądze , naprawiłem złamana rączke i wymieniłem pasek zębaty 18zl .
Wertykulator ładnie pracuje ale kilka razy trafiłem na kamyki których w mojej ziemi nie brakuje i obudowa od spodu jest połamana.
Chcę zrobić osłonę , fartuch z gumy żeby kamienie na które trafię nie obijały się od plastików.
Czy ktoś z forumowiczów miał już taki problem , może ma ktoś jakiś inny pomysł?
pozdr
Mariusz

chmieuzg
12-03-2019, 05:52
Proszę o pomoc w wyborze areatora i wertykulatora w jednym.
Powierzchnia trawnika to jakieś 1000m2, ziemia bardzo różna (od piaseczku po glinę wymieszaną z humusem). Mój budżet to 400 zł więc jestem raczej skazany na urządzenie elektryczne. Z faworytów mam:

FAWORYT KCW173
AL-KO COMBI 38E
HECHT 1683

Któryś z nich czy może jest coś innego wartego uwagi?