PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna mineralna na poddasze.



Łukasz789
21-03-2010, 18:09
Rodzice chcą ocieplać poddasze wełna mineralna ale maja problem a Umianowice chcieli ocieplać Isoverem ale dzisiaj zaczęli im odradzać i namawiać ich na ocieplenie Roll woolem .Sprawa polega na tym ,ze usłyszeli ,ze przenikalność musi być wyższa niż 6,1 i żeby to osiągnąć planowali dać 20 cm wełny Isoveru + łata i na to jeszcze 5cm albo 15 cm Roll woola + łata i 10 CM Kolejne pytanie czy ocieplać poddasze dokładnie , które będzie używane tylko w lecie ( do przespania się itp.) czy dać tylko np. 20cm i na to płytę .Grubość krokwi 18cm. Sprawa jest dość pilna bo do jutra maja dać odpowiedź.

samm
21-03-2010, 18:50
Isover jest wełną szklaną a Rockwool jest wełną skalną.
Podobno szklana jest bardziej podatna na wilgoć tzn.
dłużej schnie. Dlatego przy szklanej koniecznie trzeba
stosować folię paroizolacyjną a przy skalnej tylko w mokrych
pomieszczeniach. Ale może to nie jest prawda?
Tych rodzajów wełny Rockwool do ocieplania poddasza jest
kilka. Na przykład zastanawiam się co to za wełna Ciepłe Poddasze,
którą teraz sprzedają w LeroyMerlin po 11 zł za ponad 6 metrów
kwadratowych o grubości 15 cm. Czyli chyba jeszcze trzeba wiedzieć
jaki rodzaj wełny Rockwool kupić bo może wełna wełnie nierówna?

Łukasz789
21-03-2010, 19:02
Z Isoveru ma to być albo Lux albo optimum a z Rockwoola ma być MATA W , TOPROCK lub ROCKTON.

samm
21-03-2010, 20:04
Wełna mineralna Ciepłe Poddasze to jakaś wersja dla marketów
budowlanych. Ma gorszy współczynnik lambda 0,045 podczas gdy
te inne mają po 0,035 do 0,039. To jest chyba wełna o nazwie Domrock.

Jeżeli chodzi o wybrane dla Ciebie rodzaje wełny Rockwool to wybrali
dla Ciebie najlepsze czyli chyba najdroższe, jeszcze inaczej takie, które
im będzie się najwygodniej kłaść.

Jeżeli chodzi o różnice między szklaną i skalną to
różnią się jeszcze wagą, wełna skalna jest dużo cięższa od szklanej oraz przeważnie skalna sama klinuje się między krokwiami, natomiast szklaną najczęściej trzeba jeszcze dodatkowo przywiązywać.
No ale może to nieprawda.

himlaje
21-03-2010, 23:31
Ja polecam Ci skalną. Sam stosowałem Rockwolla bodajże Toprock-napewno miała współczynnik 0,035 czyli ten energooszczędny. Panuje obiegowa opinia na forum, zwłaszcza speców od poddasz, że szklana jest lepsza dla wykonawcy a skalna lepsza dla inwestora. Słyszałem i sam to też zauważyłem, że skalna dobrze trzyma wymiar, czyli grubość. Jeśli ma mieć 12 cm to je ma. Przy szklanej ponoć bywa róznie, a jeśli inaczej niz nominalnie to zawsze w dół.
Aha szklana ma tendencje, chyba własnie pod wpływem wilgoci do "zbijania się" czyli po kilku latach po jej użyciu np. z początkowych 10cm grubości zrobi się 8-9. Skalna trzyma swoją grubość dłużej

orko
22-03-2010, 11:17
Ja mam skalną Isorock isolight i sobie chwalę.
Przy ruszcie drewnianym co 48 cm płyty 50x100 cm wkładane na lekki wcisk wisiały sobie parę miesięcy bez żadnego sznurka. Strasznie pyli po dotknięciu jak jest sucha ale to jedyna wada.