PDA

Zobacz pełną wersję : Deska Parkietowa Merbau lakierowana Leroy Merlin opinie



jacenty02
25-03-2010, 22:33
Witam
Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc przepraszam jeśli dubluję ten temat,ale jest ich miliony i nic nie znalazłem na temat deski parkietowej lakierowanej Merbau z Leroy Merlin link poniżej

http://www.leroymerlin.pl/produkty/deska-parkietowa-lakierowana-merbau,1103733927,1258379271.html

a więc kupiłem bo była promocja z 104 zł za metr.
-Pytanie czy dobrze zrobiłem. proszę o opinie Państwa .
Może ktos posiada taką podłogę chętnie poczytam opinie, zdjęcia mile widziane.

-Pytanie czy powinienem ją wyciągnąć z opakowania bo będzie kładziona za jakieś półtora miesiąca

z góry dziękuję za odpowiedzi
Jacenty02

Parkiet
26-03-2010, 12:03
Każda przecena nazywana promocją/?/ z czegoś wynika. Z czego dowiesz się po kilku latach użytkowania podłogi. Zakupione deski trzymaj w ogrzewanym pomieszczeniu w oryginalnych opakowaniach. Pozdrawiam.

jacenty02
26-03-2010, 12:07
dziekuję za odpowiedź.
jeśli można mam jeszcze jedno pytanie. w związku z tym że ta deska jest podłogą pływającą i polakierowaną. czy powinienem kłaść ją sam ponieważ kładłem już barlinek i panele, czy może powinienem wziąć fachowca oraz czy powinienem ją jeszcze po położeniu polakierować?
dziękuję i pozdrawiam

jacenty02
26-03-2010, 12:07
Każda przecena nazywana promocją/?/ z czegoś wynika. Z czego dowiesz się po kilku latach użytkowania podłogi. Zakupione deski trzymaj w ogrzewanym pomieszczeniu w oryginalnych opakowaniach. Pozdrawiam.


dziekuję za odpowiedź.
jeśli można mam jeszcze jedno pytanie. w związku z tym że ta deska jest podłogą pływającą i polakierowaną. czy powinienem kłaść ją sam ponieważ kładłem już barlinek i panele, czy może powinienem wziąć fachowca oraz czy powinienem ją jeszcze po położeniu polakierować?
dziękuję i pozdrawiam

Parkiet
26-03-2010, 12:30
Jeśli układałeś podobne elementy gotowe to i tu sobie poradzisz. Z lakierowaniem byłbym bardzo ostrożny, a jeśli już to lakiery wodne po uprzednich testach na przyczepność. Pozdrawiam.

jacenty02
26-03-2010, 12:42
Jeśli układałeś podobne elementy gotowe to i tu sobie poradzisz. Z lakierowaniem byłbym bardzo ostrożny, a jeśli już to lakiery wodne po uprzednich testach na przyczepność. Pozdrawiam.

rozumiem że jest Pan fachowcem w tej branży więc korzystając z Pana doświadczenia czy ponowne lakierowanie mam sens czy lakier który jest już na desce może jest wystarczająco wytrzymały.

Pytam bo mój znajomy kładł Barlinek i parkieciarz poradził mu żeby jeszcze raz polakierować, jak to się ma do parkitu?

Parkiet
26-03-2010, 13:11
Przy obecnych technikach nakładania lakierów na wyrobach gotowych trudno mówić o trwałości powłoki. Tu jest bardzo różnie i na ogół nie wystarczająco. Dodatkowe lakierowanie można zastosować na zasadzie prób i błędów, których nie życzę a zdarzają się bardzo często. Pozdrawiam.

jacenty02
26-03-2010, 18:25
dziękuję i pozdrawiam

Justynka
26-03-2010, 19:55
Posiadam ten parkiet od roku i niestety, nie polecam. Nie mamy psa w domu, dziecko zaledwie roczne, a jest na tych deskach masa drobnych rys. Moim zdaniem, to wina lakieru. Ponownie nie zdecydowałabym się na te deski. Może więc warto polakierować raz jeszcze po ułżeniu?...My tego nie zrobilismy :( .
P.S. Ostatnio była dużo większa promocja na te deski :roll:

jacenty02
26-03-2010, 20:19
Posiadam ten parkiet od roku i niestety, nie polecam. Nie mamy psa w domu, dziecko zaledwie roczne, a jest na tych deskach masa drobnych rys. Moim zdaniem, to wina lakieru. Ponownie nie zdecydowałabym się na te deski. Może więc warto polakierować raz jeszcze po ułżeniu?...My tego nie zrobilismy :( .
P.S. Ostatnio była dużo większa promocja na te deski :roll:


Nie poleca Pani tego parkietu ze względu tylko na te rysy czy może są jeszcze jakieś inne wady? czy parkiet się skurczył czy powstały jakieś szczeliny?czy jest to bardzo widoczne mam na myśli te rysy?Czy jest jakaś szansa żeby Pani zrobiła jakieś zdjęcia tego parkietu?jeśli tak mogę podać email:
[email protected].
Większa promocja tzn?
Jaką ma Pani grubość deski 12 czy 15 mm?
Pozdrawiam i z góry dziękuję

jarekkur
28-03-2010, 00:27
Każda przecena nazywana promocją/?/ z czegoś wynika. Z czego dowiesz się po kilku latach użytkowania podłogi. Zakupione deski trzymaj w ogrzewanym pomieszczeniu w oryginalnych opakowaniach. Pozdrawiam.


dziekuję za odpowiedź.
jeśli można mam jeszcze jedno pytanie. w związku z tym że ta deska jest podłogą pływającą i polakierowaną. czy powinienem kłaść ją sam ponieważ kładłem już barlinek i panele, czy może powinienem wziąć fachowca oraz czy powinienem ją jeszcze po położeniu polakierować?
dziękuję i pozdrawiam
Układałeś i barlinek i panele zapewne na zatrzaski. \Czy te deski merbau są równiez na zatrzaski. Jest to produkt wielowarstwowy czy drewno lite? Łączenie ba pióro?wpust?

jacenty02
28-03-2010, 07:58
Układałeś i barlinek i panele zapewne na zatrzaski. \Czy te deski merbau są równiez na zatrzaski. Jest to produkt wielowarstwowy czy drewno lite? Łączenie ba pióro?wpust?[/quote]

jest to lite drewno i ma łączenie jak w desce trójwarstwowej, czy pióro czy wpust to niewiem ponieważ nieznana jest mi ta terminologia poniżej link może Pan sobie zobaczyć może to pomoże:

http://www.leroymerlin.pl/produkty/deska-parkietowa-lakierowana-merbau,1103733927,1258379271.html

dziękuję i Pozdrawiam

jarekkur
28-03-2010, 20:50
Układałeś i barlinek i panele zapewne na zatrzaski. \Czy te deski merbau są równiez na zatrzaski. Jest to produkt wielowarstwowy czy drewno lite? Łączenie ba pióro?wpust?

jest to lite drewno i ma łączenie jak w desce trójwarstwowej, czy pióro czy wpust to niewiem ponieważ nieznana jest mi ta terminologia poniżej link może Pan sobie zobaczyć może to pomoże:

http://www.leroymerlin.pl/produkty/deska-parkietowa-lakierowana-merbau,1103733927,1258379271.html

dziękuję i Pozdrawiam[/quote]
Ten towar posiada własne i pióro i wpust. Nie jest montowany na zatrzaski.
Jest to produkt przygotowany na klejenie do podłoża. Podłoże zgodnie z zaleceniami DLH powinno pod parkietu z drewna egzotycznego mieć wytrzymałość na ściskanie około 30MPa (30N/mm2).

dorota414
29-03-2010, 09:22
Promocja ok, tylko dlaczego ??zakupili duze ilości i sprzedaja w korzystnej cenie oby ci nie zabrakło bo za miesiac nie dokupisz juz bo nie beda mieli stanów.
Jezeli podłoga posiada pióro wpust i jest lita to należy ja przykleić, barlinek ma zamki a tutuaj niestety nie.
Za nim bedziesz cos robił poradz sie fachowca czy wylewka jaka masz jest ok a następnie nalezy takie elementy przykleić na klej poliuretanowy, jezeli bedziesz sam to robił polecam 1 składnikowy, wiecej czasu na prace po otworzeniu wiaderka.

[ moderowano - reklama ]

maniek86
23-04-2011, 16:58
Witam.
Jako iż jestem nowy na forum to witam wszystkich :) Otóż mam pytanie. Widziałem ostatnio w promocji w w/w markecie parkiet Merbau (a raczej lamparkiet) lakierowany, do przyklejenia do podłoża w dość rewelacyjnej cenie, bo 59.99 m2. Strasznie mi przypadł do gustu i się zastanawiam nad jego zakupem. Ale i też zastanawiam się nad jego jakością - a raczej nad jakością lakieru. Rzekomo są 3 warstwy lakieru utwardzonego UV. Bo nie chciałbym żeby się później okazało, że kupiłem bubel. Czym sie kierować przy zakupie? Będe wdzięczny za sugestie:) Pozdrawiam

Parkiet
23-04-2011, 18:30
Witam.
Jako iż jestem nowy na forum to witam wszystkich :) Otóż mam pytanie. Widziałem ostatnio w promocji w w/w markecie parkiet Merbau (a raczej lamparkiet) lakierowany, do przyklejenia do podłoża w dość rewelacyjnej cenie, bo 59.99 m2. Strasznie mi przypadł do gustu i się zastanawiam nad jego zakupem. Ale i też zastanawiam się nad jego jakością - a raczej nad jakością lakieru. Rzekomo są 3 warstwy lakieru utwardzonego UV. Bo nie chciałbym żeby się później okazało, że kupiłem bubel. Czym sie kierować przy zakupie? Będe wdzięczny za sugestie:) Pozdrawiam
Określenie "promocja" zdewaulowało się do wyprzedaży produktów będących w nadmiarze lub materiałów o wątpliwej jakości. Znajdż fachowca, który będzie Ci w stanie pomóc oceniając jakość oferowanych desek. Pozdrawiam/

maniek86
23-04-2011, 18:57
Określenie "promocja" zdewaulowało się do wyprzedaży produktów będących w nadmiarze lub materiałów o wątpliwej jakości. Znajdż fachowca, który będzie Ci w stanie pomóc oceniając jakość oferowanych desek. Pozdrawiam/

Mam kolegę, który tam pracuje (wprawdzie na innym dziale) może on się coś dowie co do jakości. Pokazywał mi, że dość chodliwy był ostatnimi czasy. Co do fachowca to jeszcze zobacze, bo zasadniczo to chciałbym sam położyć ten parkiet ;)

jarekkur
23-04-2011, 19:55
Mam kolegę, który tam pracuje (wprawdzie na innym dziale) może on się coś dowie co do jakości. Pokazywał mi, że dość chodliwy był ostatnimi czasy. Co do fachowca to jeszcze zobaczę, bo zasadniczo to chciałbym sam położyć ten parkiet ;)

lamparkiet czyli bez wpustu i wypustu? Grubość 10mm? Położyć samemu to możesz ale czy uda ci się go porzadnie wykleić. Przede wszystkim musisz sprawdzić podłoże, a to jest niebywała sztuka podparta ogromną wiedzą i doświadczeniem. Tych atutów większość parkieciarzy nie posiada. Stąd tak wiele problemów z parkietami na tym i innych forach.

maniek86
23-04-2011, 21:59
lamparkiet czyli bez wpustu i wypustu? Grubość 10mm? Położyć samemu to możesz ale czy uda ci się go porzadnie wykleić. Przede wszystkim musisz sprawdzić podłoże, a to jest niebywała sztuka podparta ogromną wiedzą i doświadczeniem. Tych atutów większość parkieciarzy nie posiada. Stąd tak wiele problemów z parkietami na tym i innych forach.

Podłoże było równane wylewką samopoziomującą. Te klepki co oglądałem miały pióro-wpust. Grubość się zgadza - 10mm, szerokość 60mm i długość 300-600mm. Jakiego producenta klej poliuretanowy polecil byś? Patrzyłem na produkty firmy Uzin - dobra to firma?
Wysłałem zapytanie ofertowe do firmy trudniącej się parkieciarstwem, po za ceną napisał mi takie coś:

taki parkiet najlepiej byłoby położyć na płycie osb lub wiórowej, wtedy mamy prawie idealnie prostą powierzchnie , jeśli miałoby to być kładzone na wylewce to wdedy raczej napewno trzeba będzie cyklinować
Co o tym myśleć?

Parkiet
24-04-2011, 18:53
Podłoże było równane wylewką samopoziomującą. Te klepki co oglądałem miały pióro-wpust. Grubość się zgadza - 10mm, szerokość 60mm i długość 300-600mm. Jakiego producenta klej poliuretanowy polecil byś? Patrzyłem na produkty firmy Uzin - dobra to firma?
Wysłałem zapytanie ofertowe do firmy trudniącej się parkieciarstwem, po za ceną napisał mi takie coś:

Co o tym myśleć?
JEST TO DOBRE ROZWIĄZANIE, ACZKOLWIEK KOSZTOWNE I CZY KONIECZNE ?
Poproś o sprawdzenie jakości Twojego podkładu i w oparciu o jego wyniki można określić taki lub inny sposób wykonania podłogi. Pozdrawiam.

maniek86
24-04-2011, 19:56
U mnie inaczej niż do wylewki przykelić się nie da, ze względu na polożoną glazurę. Zresztą i tak parkiet pewnie będzie ciut wyżej niż płytki, ale co poradzić.

jarekkur
25-04-2011, 12:10
Podłoże było równane wylewką samopoziomującą. Te klepki co oglądałem miały pióro-wpust. Grubość się zgadza - 10mm, szerokość 60mm i długość 300-600mm. Jakiego producenta klej poliuretanowy polecil byś? Patrzyłem na produkty firmy Uzin - dobra to firma?
Wysłałem zapytanie ofertowe do firmy trudniącej się parkieciarstwem, po za ceną napisał mi takie coś:

Co o tym myśleć?

1. Płyta OSB wymaga miejsca-grubość. Płyta OSB pod parkiety-posadzki drewniane, które z dużymi siłami kurczą się i pęcznieją, wymagają odpowiednio grubej, a tym samym stabilnej płyty OSB. Grubość OSB przy merbau 10mm x 60mmm x 600mm to 16mm. Płyta powinna być klejona i przykręcona do podłoża. To podnosi koszt. Rozwiązanie z płytą OSB jest rozwiązaniem dobrym.
2. jeżeli wylewkę sprawdzi fachowiec, taki jak napisałem wyżej to można kleić do podłoża. Ten o którym piszesz ma na myśli jakąś wylewkę wyjątkowo nierówną ale wtedy wykonuje się szpachlowanie/wyrównanie podłoża masą samorozlewną w grubości minimum 3mm. porównaj koszty.
Uzin to dobra firma.
Parkietkomplex ma rację.

maniek86
01-05-2011, 10:44
Mam jedno pytanie. Czy drobne nierówności (rzędu 5mm w niektórych miejsach) można nadrobić klejem? Pytam, gdyż wczoraj kupiłem wspomniany lamparkiet, i z czystej ciekawości ułozyłem mały kawałek i się przeraziłem, jak zobaczyłem jaką mam nierówną podłogę :( Tylko w tym jednym miejscu, bo nie wiem jak będzie z resztą. Parkieciarz bedzie zaproszony, ale chciałbym usłyszeć poradę od Was:)

Parkiet
01-05-2011, 14:23
Mam jedno pytanie. Czy drobne nierówności (rzędu 5mm w niektórych miejsach) można nadrobić klejem? Pytam, gdyż wczoraj kupiłem wspomniany lamparkiet, i z czystej ciekawości ułozyłem mały kawałek i się przeraziłem, jak zobaczyłem jaką mam nierówną podłogę :( Tylko w tym jednym miejscu, bo nie wiem jak będzie z resztą. Parkieciarz bedzie zaproszony, ale chciałbym usłyszeć poradę od Was:)

Można, ale tylko przy zastosowaniu klejów nie zmiejszających swojej objętości w trakcie wiązania tzw kleje reaktywne - dwuskładnikowe. Jest to kosztowne rozwiązanie i należałoby się zastanowić nad wyrównaniem podkładu masą szpachlową odpowiednią do jego jakości i rodzaju okładziny podłogowej. Tu pozostaw temat dla fachowca. Pozdrawiam.

maniek86
02-05-2011, 12:55
A więc tak. Był u mnie przed chwilą parkieciarz. Po oględzinach stwierdził, że nietrzeba wykonywać pomiaru wilgotności, ze względu na to, że posadzka była robiona ponad dwa lata temu i dostatecznie wyschła. Jako iż to ja będę kładł parkiet zalecił mi klej jednoskładnikowy poliuretanowy - sam twierdził że stosuje takie kleje do egzotyków ze względu na długi czas obróbki, i nie trzeba się martwić o szybkie zużycie masy.
Zacząłem rozgladac się za klejami jednoskladnikowymi. Znalazłem Uzin MK 200 - będzie dobry? Ogólnie parkieciarz sugerował mi kleje Stauf lub Forbo - jakie one są? Facet wydawał się rzeczowy i sympatyczny ;)
Prosze o sugestie:)

Parkiet
02-05-2011, 14:20
A więc tak. Był u mnie przed chwilą parkieciarz. Po oględzinach stwierdził, że nietrzeba wykonywać pomiaru wilgotności, ze względu na to, że posadzka była robiona ponad dwa lata temu i dostatecznie wyschła. Jako iż to ja będę kładł parkiet zalecił mi klej jednoskładnikowy poliuretanowy - sam twierdził że stosuje takie kleje do egzotyków ze względu na długi czas obróbki, i nie trzeba się martwić o szybkie zużycie masy.
Zacząłem rozgladac się za klejami jednoskladnikowymi. Znalazłem Uzin MK 200 - będzie dobry? Ogólnie parkieciarz sugerował mi kleje Stauf lub Forbo - jakie one są? Facet wydawał się rzeczowy i sympatyczny ;)
Prosze o sugestie:)
Klej Uzina MK 200 jest bardzo dobrym klejem, gdzie przy mocnej wylewce nie ma potrzeby jej gruntowania. Jeśli fachowiec wydawał Ci się rzeczowy to zakładam, że podobne są jego wskazówki. Pozdrawiam.

maniek86
02-05-2011, 19:26
A co sądzisz o proponowanych przez niego klejach? Oferował je za ok 20zł/KG co można cenowo porównać do Uzina MK 200, tylko nie wiem jak z jakością.
No facet wydał się rzeczowy, wytłumaczył mi co i jak i na odchodne powiedział że jak będe miał jakiś problem to mam dzownić :)

Parkiet
03-05-2011, 07:56
A co sądzisz o proponowanych przez niego klejach? Oferował je za ok 20zł/KG co można cenowo porównać do Uzina MK 200, tylko nie wiem jak z jakością.
No facet wydał się rzeczowy, wytłumaczył mi co i jak i na odchodne powiedział że jak będe miał jakiś problem to mam dzownić :)
Ja mogę Ci powiedzieć o jakości kleju (Stauf znana i dobra firma tej drugiej nie znam) natomiast o jego zastosowaniu powinien zadecydować parkieciarz ponieważ to on ocenia jakość podkładu i rodzaj okładziny podłogowej. Jego wiedza jest tu większa od mojej. Pozdrawiam.

maniek86
03-05-2011, 22:32
Ja mogę Ci powiedzieć o jakości kleju (Stauf znana i dobra firma tej drugiej nie znam) natomiast o jego zastosowaniu powinien zadecydować parkieciarz ponieważ to on ocenia jakość podkładu i rodzaj okładziny podłogowej. Jego wiedza jest tu większa od mojej. Pozdrawiam.

Tak jak mówilem parkieciarz stwierdził że lepiej użyć jednoskładnikowego (sam używa). Na wizji lokalnej nie proponował żadnego producenta, dlatego ja wspomniałem o kleju Uzin MK 200, dodatkowo wymieniłem tych dwóch producentów.

Parkietkomplex - co możesz powiedzieć o klejach firmu Stauf?

Parkiet
04-05-2011, 11:40
Tak jak mówilem parkieciarz stwierdził że lepiej użyć jednoskładnikowego (sam używa). Na wizji lokalnej nie proponował żadnego producenta, dlatego ja wspomniałem o kleju Uzin MK 200, dodatkowo wymieniłem tych dwóch producentów.

Parkietkomplex - co możesz powiedzieć o klejach firmu Stauf?
Marka Stauf jest porównywalna do najlepszych na naszym rynku, ale jest mniej znana ze względu na mniej zaawansowaną dystrybucję. Klej poliuretanowy jednoskładnikowy PUK 450 jest jednym z lepszych klejów w tej klasie. Pozdrawiam.

maniek86
04-05-2011, 13:42
Kleju PUK 450 na stronie polskiego dystrybutora f. Stauf nie widziałem, tylko był SPU-460. Ogólnie mam dylemat - czy wziąść klej SPU-460 czy MK 200 Uzina.. Szkoda tylko że ten klej SPU-460 jest dostepny tylko w 18 kilowych wiadrach - teorytycznie powinno go starczyć na moje 18m2, ale wolałbym niekłaść kleju za oszczędnie, bo to moze się źle skończyć. Poradźcie coś. Pozdrawiam

maniek86
15-05-2011, 18:52
Witam po dłuższej nieobecności.
Wyboru kleju jeszcze nie dokonałem, parkieciarz miał mi podac swoja cenę za wiadro Staufa 450, jeszcze się nie odezwał, więc czekam. Chyba że uzyskam od kogoś tutaj cenę tegoż kleju.
Teraz mam jeden problem. Jakieś dwa lata temu miałem robioną wylewkę samo-poziomującą. Gdy wyschła, po jakimś czasie pojawiły się na niej spękania - ale zaprawa nie odpada. Ogólnie mieszkam w sąsiedztwie dość ruchliwej drogi i torów kolejowych. Jak był robiony taras to też dośc mocno spękał, murarz nawet od nowa robił wylewkę, ale i tak beton popękał. Więc myślę, że te spekania nie są groźne. Dobrze myslę?
I jeszcze jedna kwestia. Parkieciarz mi powiedział, (tylko właśnie teraz nie pamiętam odnośnie którego kleju) że pod jednoskładnikowe nie trzeba gruntować podłoża, bo ten klej jest tak silny że nie trzeba. To dobra praktyka?

Pozdrawiam.

Parkiet
15-05-2011, 19:45
Witam po dłuższej nieobecności.
Wyboru kleju jeszcze nie dokonałem, parkieciarz miał mi podac swoja cenę za wiadro Staufa 450, jeszcze się nie odezwał, więc czekam. Chyba że uzyskam od kogoś tutaj cenę tegoż kleju.
Teraz mam jeden problem. Jakieś dwa lata temu miałem robioną wylewkę samo-poziomującą. Gdy wyschła, po jakimś czasie pojawiły się na niej spękania - ale zaprawa nie odpada. Ogólnie mieszkam w sąsiedztwie dość ruchliwej drogi i torów kolejowych. Jak był robiony taras to też dośc mocno spękał, murarz nawet od nowa robił wylewkę, ale i tak beton popękał. Więc myślę, że te spekania nie są groźne. Dobrze myslę?
I jeszcze jedna kwestia. Parkieciarz mi powiedział, (tylko właśnie teraz nie pamiętam odnośnie którego kleju) że pod jednoskładnikowe nie trzeba gruntować podłoża, bo ten klej jest tak silny że nie trzeba. To dobra praktyka?

Pozdrawiam.
Spękanie wylewki samopoziomującej wynika ze złej receptury oraz techniki wykonania. Ruchliwa droga czy tory nie mają tu żadnego wpływu. Należy bardzo staranie ocenić spójność wylewki z podkładem , na który została wylana. Przy słabej spójności należ ją sfrezować i wylać nową. Naprawa wzajemnej spójności wylewek gruntami niewiele tu pomoże.
System klejowy to zespół gruntu i kleju lub samego kleju, przy czym grunt nie służy poprawie właściwości kleju. Z kolei żaden klej nie poprawi nie poprawi właściwości wylewki.
Zadaniem gruntu jest poprawienie:
- właściwości podkładu
- przyczepności kleju.
Te dwie zależności wskazują na dobór i ewentualne zastosowanie gruntu w kontekście zarówno rodzaju kleju i jakości podkładu, inaczej dopasowanie systemu klejowego.
Proponuję zlecić pracę przygotowawcze osobie znającej powyższe zależności a wówczas pozostałe prace można wykonać we własnym zakresie bez uszczerbku dla trwałości podłogi. Pozdrawiam.

maniek86
15-05-2011, 20:34
Należy bardzo staranie ocenić spójność wylewki z podkładem , na który została wylana. Przy słabej spójności należ ją sfrezować i wylać nową. Naprawa wzajemnej spójności wylewek gruntami niewiele tu pomoże.
Czyli poprostu trzeba spróbować spróbować delikatnie oderwać część wylewki? Czy co masz na myśli? Kogo do tego zatrudnić?


Proponuję zlecić pracę przygotowawcze osobie znającej powyższe zależności a wówczas pozostałe prace można wykonać we własnym zakresie bez uszczerbku dla trwałości podłogi.
Komu można zlecić takie prace?

Parkiet
15-05-2011, 21:45
Czyli poprostu trzeba spróbować spróbować delikatnie oderwać część wylewki? Czy co masz na myśli? Kogo do tego zatrudnić?


Komu można zlecić takie prace?
Są to typowe prace, które wykonują firmy parkieciarskie. Proponuję znależć taką na swoim terenie i najlepiej zlecić kompleksowo całą usługę. Dzięki temu unikniesz problemów i nieprzewidzianych kosztów. Pozdrawiam.

maniek86
15-05-2011, 21:55
Właśnie chce uniknąć dodatkowych kosztów poprzez zlecanie kompleksowej usługi firmie, gdyż chce w miare szybko wykończyc mieszkanie i dodatkowy koszt poprzez płacenie komuś za położenie parkietu i nie daj Boże naprawianie podłogi niezbyt mi odpowiada. Parkieciarz który u mnie był mówił że podłoże jest dobre (w niektórych miejsach są jakieś wzniesienia i kazał je zeszlifować szlifierką), stwierdził, że spękania są niegroźne.
Co raz bardziej się zniechęcam do tego parkietu (a jest fajny i chciałbym go mieć ). Więc już sam nie wiem :-/
Pozdrawiam..

Parkiet
16-05-2011, 14:16
Właśnie chce uniknąć dodatkowych kosztów poprzez zlecanie kompleksowej usługi firmie, gdyż chce w miare szybko wykończyc mieszkanie i dodatkowy koszt poprzez płacenie komuś za położenie parkietu i nie daj Boże naprawianie podłogi niezbyt mi odpowiada. Parkieciarz który u mnie był mówił że podłoże jest dobre (w niektórych miejsach są jakieś wzniesienia i kazał je zeszlifować szlifierką), stwierdził, że spękania są niegroźne.
Co raz bardziej się zniechęcam do tego parkietu (a jest fajny i chciałbym go mieć ). Więc już sam nie wiem :-/
Pozdrawiam..
W takim razie przyjmij za dobre rady parkieciarza, który był, widział i ocenił. To będzie najbardziej właściwe i wiarygodne. Pozdrawiam.